Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mióta nem issza meg vacsorära...

Mióta nem issza meg vacsorära a tápszert, azóta nem alussza át az éjszakát, felébred, hogy éhes. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy éves múlt a lányom pár napja. Kb 2 hete nem hajlandó vacsorára tápszert inni. Ezzel nem is lenne bajom, ha enne annyit másból, hogy ne éhezzen meg. Ma is evett vacsorára tésztát (mi nem ebédre eszünk főttet), addig evett, míg már nem kért többet. De utána még evett később egy fél banánt és egy pár kanál joghurtot is. Már mindent próbálok neki adni, de egyszerűen nem kér többet. Erre megint éhesen ébred, tuti az a baja mert adtam neki inni, de 10 perccel később tovább nyűglődik, de ha tejet vagy kakaót kap, akkor aszik tovább rendesen. Most itt nem az a bajom, hogy éppen mit adjak neki éjszaka közepén, hanem hogy előtte kb fél éves korától simán átaludta az éjszakát, max inni kelt fel. Mit csináljak vele? Van tippetek?

2019. okt. 27. 03:09
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Talán egy növekedési ugrás.

Nem könnyen titulálnám normálisnak, higy egy fél vagy egy éves gyerek végig alussza az éjszakát. Még akkor sem ha az a vékony féle, meg nem magy evő.

A megoldás, hogy szoptasd amikor kéri.

2019. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni tudsz első? Értetted is? Tápszeres babáról van szó, nem pedig szoptatottról és miért ne lenne normális, ha eddig átaludta az éjszakát?

Kérdező, próbáltad az ízesített tápszert? Vaníliás nagyon finom, és ugyanolyan az összetétele és a tápértéke mint a natúrnak. Esetleg adhatsz tejpépet, tejberizst, tejbegrízt vacsorára,hátha attól újra jobban alszik. Fogzás miatt is lehet, hogy nem alszik, kend be a fogínyét estére dologéllel vagy ami bevált nektek. De simán lehet a fura időjárás miatt is, hogy nem alszik, nálunk az is be szokott zavarni az alvásba.

2019. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Normálisan szokott enni, csak a vacsorával van baja. De nem akar vaníliásat sem, igazából semmit, mindenből csak egy kicsit. Aztán éjszaka meg éhes.
2019. okt. 27. 10:04
 4/7 anonim ***** válasza:
De biztos éhes? Attól hogy eszik még lehet hogy más keltette fel. Én kislányom is 1 éves, nem hajlandó este tápszert enni, ezért szendvicset, tojást stb. kap. Attól függetlenül kel éjjel fogzás, mozgásfejlődés stb. miatt. Nem adok neki enni. Visszaaltatom. Néha azonnal visszaalszik, néha kicsit később. Szerintem ne szoktasd hozzá az éjszakai evéshez.
2019. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy,csak szomjas. Készíts be neki egy kis vizet ha igazán szomjas meg fogja inni. Ha úgy sem tud el aludni akkor valóban éhes lehet.napi rutin miből áll ha szabad kérdezni. Lehet túl korán van a vacsi,mert mondjuk sokáig alszik reggel úgy nyilván minden el tolódik.
2019. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 vagyok ,fogzas is lehet. Nem biztos hogy annyira fáj neki csak még is zavarja ,és ha iszik egy kis kakaót vagy ilyesmit az meg nyugtatja
2019. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tuti éhes, mert mint írtam, ha iszik, akkor utána kb 10 percig csendben van, ha megint adok inni, akkor megint iszik, megint pár perc csend, de csak nyűglődik újból.


8:30 körül reggelizik általában vajas kenyeret felvágottal, sajttal, tojást vagy bundás kenyeret

11:00 körül kap "tízórait", pl banán, joghurt...

Utána megy aludni, alszik kb 1,5-2 órát

14:00 körül ebéd, ez üveges szokott lenni 220-250g

16:30 körül uzsonna, ami pl gyümölcs, műzli, ízes puffasztott rizs

19:30 körül vacsora, ami az, amit főztem aznap

Plusz utána alvásig még eszeget ezt-azt, mert a vacsorából kb csak fél adagot eszik meg. 9 körül megy aludni.

2019. okt. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!