Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szervezzem át 3,5 éves...

Hogyan szervezzem át 3,5 éves kisfiam napirendjét?

Figyelt kérdés

Jelenleg így néz ki:

7:00-7:30 kelés

12:00 ebéd

13:00 vagy ha ovibol hozom 14:00 mire elalszik naaaaagy nehezen

16:00kor legtöbbször ébreszteni kell ha későn alszik el

19:00 esti rutin

22:00 körül van mire végre elalszik.


Legnagyobb bajom az estevel van mert szenvedés mire elalszik.. húzza az időt hogy éhes szomjas, nem tud elaludni stb. Utána már én is csak beesek az ágyba. Keltsem őt 16:00 helyett 15:00kor? Délutáni alvást nem akarom elhagyni ha már legtöbbször 2 órát alszik... Ezek szerint van rá igénye még


2020. okt. 19. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

A normális az volna, ha ebéd után azonnal menne aludni.

Ha hazahozod, akkor nemcsak időt vesztesz, de az ebéd utáni természetes jóllakott bágyadtság is kimegy belőle. Sétált egyet a friss levegőn, hazaér, ott vannak a játékai, persze, hogy nem lesz álmos.

Miért nem marad az oviban alvásidő végéig, ill. uzsonnáig? Kislányom ovijában 1/2 12-kor van ebéd, utána alvás, alvás után uzsonna, és fél három - három körül kezdődik az utolsó szabad játék, amikor már arra várnak, kiért mikor jönnek.

Abban egyetértünk, hogy az ebéd utáni alvásra szüksége van.

2020. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval.
2020. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem 15kor ébreszd délután ha nem akarod, hogy 22ig parádézzon. Addig alszik az jó, ha nem akkor meg majd este. Ha szüksége van rá akkor pár nap alatt úgyis megtanulja a rendet.
2020. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Èn nem szerveznèm àt. Ha hosszú időbe telik este elaltatni, akkor kèsőbb kezdenèm altatni. Pl. negyed 10-kor fogmosàs fèl 10-től 10-ig esti mese, beszèlgetès màr az àgyban. Ennèl több időt nem szànnèk rà, ha koràbban elkezded az esti rutint, attòl nem fog előbb elaludni.
2020. okt. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

De ezt minden bántás nélkül kérdezem, hogy miért KELL délután aludni egy gyereknek? Milyért nem döntheti el sajátmaga, majd alszik, ha álmos.

Talán a délutáni alvás miatt nem alszik el este időben.

2020. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a mi napirendünk is, csak ahogy az első írja, ebéd után (max 13:00-kor) le van rakva aludni, így 15:00-ig alszik, és este elalszik 21:00-kor.

Az oviban is evés után alvás van, 14:30-15:00 körül uzsonna. Miért nem marad oviban délutánig? Megebédel, alszik egyet, mire felkel ott vagy érte, pont egy alvásnyi a különbség. De így legalább nem menne el 1 óra, és nem otthon kéne küzdeni vele, hanem valószínűleg szépen elaludna a többi gyerekkel együtt.

2020. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Mi éppen most hagytuk el a délutáni alvást, szintén 3 és fél éves, már délután 4 óra volt mire elaltattam, csak 1 órát hagytam aludni és 11-nél előbb nem tudott elaludni este.

Szerintem ha 2-3 órát hagyod délután aludni, nem fog tudni este normális időben lefeküdni.

2020. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7


Nem feltétlenül, az én fiam is alszik 2 órát délután, 13:00-15:00-ig, 4 éves (6. válaszoló vagyok). Ő este 9-kor alszik el, és ha nem kel reggel 6 előtt, már örülök. Szóba sem jöhet egyelőre, hogy ne aludjon délután, az éjjeli alvása kb. egy felnőtt ember igénye, nem egy 4 évesé.

A kérdező fia is hasonló lehet, mert este 10-től alszik reggel 7-ig. Az elég kevés ahhoz, hogy délután ne aludjon, de esetleg meg lehet próbálni, hogy csak 1-1,5 órát hagyni...

2020. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Lányom meg abban a kotban se aludt délután soha, óviba sem.

Este így is 10 mire elalszik. Ha nem kell kellni, akkor képes 10ig aludni, ha kellni kell 7 előtt, akkor se nyűgös és akkor se igényelte / igényli a délutáni alvást.

Ha fárad, akkor alszik.

2020. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#8: na igen, de ha nem aludna délután akkor lehet nem kelne reggel 6-kor, hanem az éjjeli alvás lenne hosszabb. (persze ha muszáj amúgy is 6-kor kelnie az más téma)
2020. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!