Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rosszul vagyok attól, hogy...

Rosszul vagyok attól, hogy fél órákat alszik a 8 hónapos babám. Vélemények?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom, születésétől kezdve rossz alvó, nehezen alszik el. Minden egyes altatás szenvedés, már az utolsó pár hét rosszabb mert fogzik.

Nagyon ritka hogy 1 vagy 1,5 órát alszik olyankor nem is tudom hogyan, miért alszik annyit.

A legnagyobb probléma az egészben, hogy én nagyon rosszul viselem már, azt hogy meg szenvedek hogy elaludjon ő pedig 20 perc múlva fent van négykézláb és sokszor képtelenség vissza altatni, félek baja lesz a kevés alvástól. Nekem egy bélbetegségem van, ami eddig (utobbi években) teljesen rendben volt, és attól félek ez a stressz rámegy az egészségemre, kiújul a betegségem. Anyukám szerint nem normális a viselkedésem, nem érti miért vagyok stresszben, ha a gyereknek elég a 20 perc alvás béküljek ki azzal, fogadjam el ő olyan. De én nem tudom elfogadni, és napról napra egyre feszültebb vagyok, ha altatni kell( ringatva alszik el leginkább, vagy tápszeren alszik be) már előre rettegek a gondolattól is. A gyerek se könyiti meg a dolgomat, cumit nem fogad el, fekve nem alszik el egyből hasra fordul, kis ágyban szintén, ha ölbe teszem 1 órán keresztül ringatom úgy semmi sem történik. 9 kiló és a ringatás is fájdalmas már számomra, hát izmaim, nyak izmaim fájnak. Van hogy sírok, ha látom megint semmit sem ér a befektetett energiám, ami elég kevés mostanában, mivel éjszaka is kel enni ha nem időbe kapja a tápszert akkor ki ébred és ringatni kell a végén megint. Szóval fáradt is vagyok a kevés alvás miatt. Férjem szerint pszichológushoz kellene fordulni, mert szülés utáni depresszió tüneteim vannak. Nem tudom mit csináljak... Elment az eszem, vagy normális hogy ennyire aggódok a lányom nem alvása miatt?



2020. okt. 23. 12:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Kicsit bővebben. Hányszor alszik napközben? Este mikor alszik? Mikor kel reggel? Milyen jelekre altató?
2020. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
50%
Kisfiam ugyan ez volt. Születésétől alig alig aludt fél órákat. Azt is legtöbbször rajtam. Aztán a télen mikor lett olyan 9 hónapos, a férjem itthon volt, és a hidegben a babakocsiban altatta minden délben. 2.5-3 órákat aludt egyhuzamban. Előtte is próbáltuk a babakocsizást, de mihelyst megállt a kocsi fent is volt. Szerintem a hideg miatt aludt olyan jókat. Aztán a férjem elkezdett dolgozni, én meg szerettem volna leszokatni a babakocsiról. 1x kipróbáltam, hogy bent is alszik e annyit. És igen. Most 1.5 éves és 2.5- 3 órákat alszik délben a helyén. Szóval ne add fel, lehet nálatok is nagyot fordul.
2020. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
73%

És ha felkel akkor mi van? Mármint az hogy felül, nem baj, majd alszik ha fáradt.

Ha meg van etetve,tisztába van rakva,nem lehet semmi baja,csak hiszti.

Komolyan kérdezem,nem bántásból!

2020. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Meg ilyen nincs hogy baja lesz a kevés alvástól,mert ha fáradt akkor kidől! Nem úgy lettünk összerakva hogy mindentől bajunk legyen
2020. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Tul aggodod. Az oke hogy ideges vagy, mert keveset pihensz miatta, de amiatt hogy baja lesz ettol, kár parázni. Allj le.
2020. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
59%

Számomra nem világos. Éjszaka is 20 perceket alszik? Mert ha nem, akkor semmi gáz. En kisfiam is 8 hónapos. Nappal nem egy rekord alvo szinten.

Amúgy meg túltolod. Tedd le, mi van ha négykézláb áll? Semmi. Ha sírni kezd, vedd fel amíg megnyugszik, aztan tedd le megint. Meg kell tanulnia elaludni. Tényleg nem normális amit csinálsz. Ha meg nap közben nem hajlandó aludni hat ne eroltesd.

Hidd el tudom, mert mi is ezen végig mentünk, amit írsz. Voltak olyan hónapok, amikor nappal egyáltalán nem altattam. Hagytam, hogy kifáradjon, ahol elaludt ott dobtam rá egy pledet és kész. Mostanra eljutottunk odáig, hogy “kéri” hogy tegyem be az agyba. Azaz nyüglődik, ram dol, beteszem és már alszik is. De ez egy kemény folyamat eredménye volt.

Éjszaka is az a kifizetődő ha megvárod, hogy elálmosodjon. Hiába lenne kényelmes nekem 9-kor letenni, ha fel 10-kor álmos, akkor addig úgysem alszik el. Megvárom, hogy lássam rajta, álmos. Akkor beteszem. Persze ilyenkor feláll, hisztizik. Bemegyek, megpuszilom, leteszem. Stb. Van hogy 5-6x is vissza kell menni, mire fekve marad. Ha már nem áll fel, akkor ott maradok amíg elalszik.

2020. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Napközben maximum 2X alszik, ha korábban ébred mint szokott akkor nagy ritkán 3X. Jobb esetben 1,5-2 órát alszik napközben. Este 20:00 körül alszik el általában, 2X kel még enni, éjfél és 4-5 között. Reggel 6-7 között ébred. Átlagban 10-11 órát alszik éjszaka, összesen 12-13 órát egész nap.

Van hogy éjszakai ébredés után még nyűgös, törli a szemét olyankor megpróbálom elaltatni. Napközben szintén ezekre a jelekre viszem aludni. Volt, hogy 2X kellett vissza altatni a délutáni alváshoz így összesen 1,5 órát aludt. Ma is 20 perc alvás után fent volt, még 2,5 órát ébren volt de a végén már úgy felpörgött hogy alig bírtam kicserélni a pelusát. Sírva aludt el. Szinte minden egyes hangra felébred sokszor.

2. válaszolónak nagyon köszönöm a biztatást, jól esett amit írtál!

Mindenkinek köszönöm aki próbál segíteni!

2020. okt. 23. 15:04
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, amit írsz. Nem

Kinden baba alszik el könnyen. Semmi baja nem lesz. Alszik ő eleget.

2020. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Akkor nagyok az elvárásaim és nekem kell változtatni a hozzáálláson?
2020. okt. 23. 15:45
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én első fiam is ilyen volt. Vért izzadtam, 40 percig ringattam, aztán 20at aludt...

A gyerekorvos azt mondta, sajnos ez van, anyuka, vannak "vékonyalvó" gyerekek...

Éri elég inger? Délelőtt-délután séta, friss levegő, játszótér? Mozog eleget levegőn? (pl hinta)

Van fix napirend? Ez kulcsfontosságú. (Na persze nem percre pontosan, de ésszerű keretek között fixen)

Az elmondottak alapján szerintem egyszerűen nem álmos olyankor, amikor szerinted aludnia kellene. Próbáld ki, hogy nem altatod, csak megvárod amíg kidől. Kezdd el felírni a napirendeteket, és hogy mikor mi után (!) mennyit alszik. Par nap után látszania kell egy mintának. Ha nincs minta, akkor módosítani kell a napirenden.

Egy 8 hónapos gyereknek amúgy napi 2 alvás kell már csak, egy délelőtti meg egy délutáni, de van olyan is, aki egy hosszabb alvast iktat be csak napközben. Ha a gyerkőcöd mondjuk 4× 20 percet alszik, akkor is módosítani kell a napirenden, törekedni lehetőleg a kettőre.

Ha 2x 20 percet alszik, és amúgy jókedélyű, akkor ez van, kifogtál egy keveset alvó picurt :)

Amúgy pedig szerintem van abban valami, amit a férjed mond. Egyértelműen kezdesz beszűkülni, csak a problémára koncentrálni.

Lehet, jót tenne egy pszichológus, de egy kis, a babától külön töltött idő (pl egy héten kétszer 1,5 óra) mindenképpen. Sétálj, ülj be egy moziba, menj körmöshöz, vagy amitől jól érzed magad - egy a lényeg, hogy ne lesd a mobilod, hogy otthon mindem rendben van-e... Ha nehéz megállni, akkor egyszerűen kapcsold ki erre az időre.

Próbálj lelazulni, nincs gond, de ne is kreálj! ;)

2020. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!