Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Kislányom 8hónapos,...

Anyukák! Kislányom 8hónapos, és igen rosszul tűri a környezetváltozást. Legyen szó egy tescós vásárlásról, látogatás a nagyszülőknél, stb. Aznap nagyon nehezen alszik el, és éjjel sokszor felébred. Mit tanácsoltok? Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Eddig is mászkáltál vele, vagy csak most kezdted el?

Ha csak mostanában kezdtél vele mászkálni, akkor gondolom kell idő, amíg megszokja, ha nem, akkor gondolom ez egy átmeneti állapot.

Szerintem ne hagyd abba ezeket, mert a bezártság rosszabbat szülhet a későbbiekre.

Bár hozzáteszem, én ilyet még nem tapasztaltam az enyémmel, szóval lehet, hogy hülyeséget írok. :(

2011. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi hat hósak vagyunk de ha pakolom össze a babakocsit és látja a kislányom hogy megyünk valahova alig várja hogy induljunk. DM, TESCO, Plaza ezekbe járunk de imád nézelődni. Igaz mi 4 hetes kora óta megyünk mindig valahova. :)


Szerintem se hagyd abba, meg kell szoknia, hogy változhatnak a dolgok körülötte.

2011. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére nincs ilyen,a 8 hónapos lányom imád "menni".

Már pici korában is sokat jártam vele vásárolni,nézelődni a városba,sokszor megyünk vendégségbe vagy fordítva,hozzánk jönnek vendégek,így megszokta az embereket.

Szerintem menjetek minél többet közösségbe,mert lehet,hogy ez nála csak ideiglenes,kinövi.

2011. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg attól függ, hogy ezelőtt mennyit vitted ide-oda.

Persze vannak félénkebb gyerekek, na de, hogy sehová sem lehet menni, az nem állapot hosszú távon, hiszen előbb utóbb közösségbe is kell kerülnie és nem jó, ha az oviban majd csak gubbaszt a sarokban.

Szerintem is vidd minél többet, de tarts az elején egy kis fokozatosságot.

Lehet, hogy túl sok inger éri egyszerre.

Én már egy hetesen Tescoba vittem a lányomat, azóta is jön velem majdnem mindenhová és apával is elég sokat csavargunk.

3,5 hósan 300 km-re mentünk anyuékhoz 3 napra és semmi gondja nem volt vele, pedig nagyon féltem tőle.

Ugyanúgy végigaludta az éjszakákat és jókat szundított a babakocsiban az alföldi levegőn.Érdeklődött minden iránt, mert minden új volt neki.

Jövő hónapban megint megyünk, addigra 7,5 hós lesz, ha tudná, szerintem már alig várná, hogy induljunk végre:)

7 hós kislány anyuja

2011. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a mászkálós programokat délelőttre időzíteni, és akkor nem izgatja fel magát annyira, délután ráér lenyugodni.
2011. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!Az az igazság,hogy ritkán mozdulunk ki,pont emiatt..A sok embert sem bírja maga körül,egy idő után nyugtalan lesz,és sír..Ha mégis kimozdulunk azt élvezi,szeret nézelődni,és olyankor nincs baj.Csak az éjszakákkal,és az elalvással.Olyankor nehezen megy.Sajnos már kedvem sincs így elindulni vele sehova..Voltunk nemrég 2napot kirándulni,a napközbeni eseményeket jól viselte,de az éjszaka....Szóval akkor az egyetlen megoldás az,ha minél többet viszem társaságba..Igazatok van!!

2011. júl. 27. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi hat hetesen vittük először a kisfiunkat a nagyszülőkhöz, egy napot az egyiknél, egy napot a másiknál töltöttünk, azóta havi, kétheti rendszerességgel megyünk vele valahova hétvégén (nagyszülők, nyaralás), járunk vásárolni, baba-mama tornára, de a nem itthon alvás még most kilenc hónaposan is telkesen felborítja az éjszakáinkat. Nappal vele sincs gond, de az éjszakák katasztrófák. Szóval nekünk nem jött be, hogy majd megszokja, ő ilyen típus, később biztosan könnyebb lesz, de most neki is neki is fárasztó, de nem tudjuk máshogy megoldani. Remélem ha lesz tesó, ő könnyebben viseli majd a környezetváltozást.
2011. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Én nagyon remélem,hogy majd fog ez változni,mert mindig úgy indulunk el bárhová,hogy" jajj,biztos felkel majd éjszaka többször is"..

2011. júl. 28. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!