Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves gyereketek mennyit...

2 éves gyereketek mennyit alszik nap közben?

Figyelt kérdés

A lányom most lesz 2 éves.

Ha rajta múlna napközben még 2 órát aludna, de olyankor nem tudom este időben lefektetni.

KB fél óra alvásra lenne szüksége ahhoz, hogy este gond nélkül, időben elaludjon.

Ti ébresztenétek, hogy ne legyen harc éjjel? Mennyit alszik a hasonló korú gyereket?


Nálunk egy nap: ébredés reggel 7-kor,ebéd után kb 2-4 között alvás és utána majd csak 10 után tud elaludni. Szerintem ez egy ilyen kicsi gyereknek nagyon késői, viszont a délutáni alvását nem tudjuk előbbre hozni. Képtelenség.


2020. nov. 24. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pontosan ugyanez volt, én 1 órát hagytam aludni, mert félóra kevés volt neki, szerintem is túl kevés. Később változott ez, volt olyan is néha, hogy el se tudtam altatni délután, most másfél órát alszik, magától kel és viszonylag korán el tud aludni este is, 3 és fél éves.
2020. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ilyenkor már nem aludt napközben. Előtte napi 2x2 órát vagy délben 2 órát.
2020. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyunk, igaz a lányom még csak 22 hónapos lesz. Ő is hajlamos 2-2,5 órát aludni napközben, aminek az a következménye, hogy este nehezen alszik el, sokáig fent van. Ha napközben 11-12 körül elalszik, és Max 14-15 órakor felkel, akkor este is időben le tudom fektetni.
2020. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Derjaderja ***** válasza:
100%
Ugyanez. Most csökkentjük egy-egyésnegyed órásra az alvását.
2020. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Az enyém 6kor kel, ebéd után fél1kor teszem le aludni, másfél órát alszik kb, este pedig fél9kor sikerül elaltatnom. 1-2 alkalommal megébred éjszaka. Szerintem keveset alszik, de ha fejreállok sem tudom elérni hogy többet aludjon.
2020. nov. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9 körül kelnek, kb. 2-4-ig alszanak, este is 9 körül fekszenek. A 2 és a 3 évesemnek is tökéletes így.
2020. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában 1-2 órát alszik délután. Viszont ennek ellenére időben elalszik este. Ha azt látnám, hogy a sok alvás miatt este lelőhetetlen én inkább ébreszteném délután.
2020. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiam 19hós, ő már nem is alszik nappal. Reggel 8kor kel, este 8-9körül alszik el
2020. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 2 évesen még 3 órákat aludt. Most,hogy lassan a 3at tölti már problémás egyáltalán el is altatni. Ha elalszik nagy nehezen,akkor 1-2 órát alszik,de viszont este 10 körül alszik el megintcsak kinlódva.Most is még szórakozik az ágyban, örülök ha fél 2re elalszik és délután megint később kel. Szóval ugyan abban a cipőben járok,mint te. Ébreszteni nem szoktam. Próbáltam tovább kint lenni vele, többet sétálni, jobban farasztani, de az sem segit.
2020. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az én lányom is reggel 6-7 között ébred.

Délután kb 2 körül tudjuk elaltatni (nehezen) és ha alszik 1,5-2 órát, akkor este 10 után alszik el. Tegnap este pl 11-kor, úgy, hogy 9-kor már az ágyában volt. :(

2020. nov. 24. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!