Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy csinálja az, akinek CSAK...

Hogy csinálja az, akinek CSAK ANYATEJES babája kezdetektől sokat alszik/átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
6 hetes kislányom csak anyatejes, szoptatott baba, de minimum 3-4x kel éjjel, és van, hogy két etetés között nem alszik vissza. Elég kimerítő. Kezdetben kb 2 óránként kelt éjjel is, mostmár azért van, hogy kibír 3 esetleg 4 órát. Viszont ha egyszer alszik hosszabbat, utána fix hogy 2 óra múlva kel, vagy vissza se alszik. Szóval a kérdés: mit lehet tenni, hogy többet aludjon egyszerre? Vagy ez teljesen babafüggő, és bele kell törődni, hogy ő ilyen és kész, egyszer elmúlik?
2020. dec. 19. 11:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az "ez van ezt kell szeretni " kategória. Háromból kettő 3 óránként evett, egy meg mormota. Semmit nem csinálok másképp.
2020. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Szuperek vagytok, megnyugtattatok, mert néha tényleg kezdtem már bedepizni a sok éjszakai keléstől. Rólam tudni kell, hogy a terhesség utolsó napjáig egész életemben jó alvó voltam, 8-9 órákat aludtam, ahogy este lefeküdtem, úgy keltem reggel. Ezért is nehéz ez nekem, erre nem voltam felkészülve.


A csak anyatejeset azért írtam, mert a tápszeres babák elméletileg jobbakat alszanak éjjel, mert a tápszert nehezebb emészteni mint az anyatejet, később lesznek éhesek. De ezek szerint köztük is vannak rossz alvók.


Egyébként külön szobában van saját kiságyában, de mindent hallok ami a kiságyban történik hála a bébiőrnek. Természetesen sírni nem hagyom, mindig kap cicit éjjel, ha felébred. Sajnos kicsik a szobák, nem fér a nagy ágy mellé a kiságy. Egy ágyban meg semmi esetre se szerettem volna vele aludni.


Amikor két etetés között nem alszik vissza az különösen nehéz. Akkor aztán hiába ringatom, ütögetem a popsiját, leteszem nyugiba, adamo hinta, minden ki van próbálva, de ha egyszer nem alszik el akkor nem alszik. Szerencsére nem balhézik, csak ki vannak pattanva a szemei és nézelőddik mit csinálok. Jobb híján neki szoktam állni vasalni/takarítani vagy ilyesmi. Aztán ha elkezdi a sírást, ismét szopi és utána általában már elalszik, csak eltelik addig általában 2 óra.


Akkor ezek szerint ez többnyire babafüggő. Remélem azért fog még javulni, nem tudom bírom e ezt hónapokon meg éveken keresztül :D kitartást mindenkinek az éjszakázásokhoz.

2020. dec. 19. 17:41
 13/16 anonim ***** válasza:
43%
Én azt nem tudom, hogy teszitek be egyáltalán az ágyába. 9 hetes kisfiam egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt hajlandó kiságyban aludni. Nem lehet letenni, de szó szerint. Rohadtul fáj már hátam-karom, és persze velünk alszik. Hordozom nyilván, de az is elöl van, semmit nwm tudok csinálni tőle kb. Nagyokat alszik, de nem az ágyában. Szóval van rosszabb...
2020. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13 - eleinte az én lányom sem volt meg, ha letettem, de volt párszor, hogy miután hurciban elaludt, én leültem a kanapéra, jó meredeken hátradőltem, és így majdnem vízszintesen feküdt a mellkasomon kb, és így nekem nem ébredt fel. Pár nap után mókoltam azzal, hogy mikor így aludt rajtam, kicsit oldalra dőltem, és naaaaaaaaaagggggyon óvatosan, alig-alig mozdítva szép lassan leügyeskedtem magamról a babafészekbe. Ez pár nap után már egész könnyen ment, és valahogy megszokta, hogy vízszintesen alszik.

Az első hetekben napközben a babafészekben aludt, éjszaka meg a babaöbölben mellettem. Úgy került a kiságyba, hogy napközben a babaöböl helyett egyszer csak oda raktam le aludni. Kb 5 perc után felébredt, de megint visszaaltattam és megint a kiságyba raktam. Ezt így kb eljátszogattuk egy pár napig, de tényleg kb 2-3 nap után már simán elaludt ott is. Éjszakára már csak akkor tettem az ágyába, mikor már napközben vagy egy hónapja stabilan ott aludt, de ott nem volt már ez a huza-vona, simán aludt akkor már ott. Nagyjából 3 hónapos korára értük el ezt az állapotot, egyébként. Szóval nem tudom, te miket próbáltál, de hátha esetleg segít. Ha már próbáltad, de nem megy... Hát, kitartást. Legalább cukik.


#8 voltam.

2020. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

13-as:

Én megvárom, míg elég mélyen alszik. Sétálgatva elbóbiskol, ekkor le tudok vele ülni. Amikor már teljesen ernyedt a teste, mint egy rongybaba, akkor lehet letenni. Azt olvastam, kb 20 perc kell míg ebbe a mélyalvási fázisba kerülnek. De ebből a szempontból szerencsés vagyok, van olyan, hogy leteszem és teljesen felébred, de ha nem sír nem szoktam felvenni csak figyelem. Magától visszaalszik, ha elég fáradt. Persze, ha nem elég fáradt, vagy túl fáradt akkor ez nem jön össze.

2020. dec. 19. 20:48
 16/16 anonim ***** válasza:

#13 lehet valami nem tetszik neki a kiságyban. Pl.barátnőm kisfia csak onnantól aludt az

ágyában miután babafészket raktak be neki, így kuckósabb lett a helye. Egyből végigaludta az éjszakát.

2020. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!