Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak hogy végre...

Mit csináljak hogy végre egyedül elaludjon a 2,5 évesem?

Figyelt kérdés
Kb 3-4hónapja az a helyzet hogy sem nappal sem este nem akar elaludni egyedül a kislányom.ott kell ülnöm a szobájába amíg el nem alszik és csak utánna tudok kijönni.van hogy ez fél óra de van hogy 1 órába tellik.már nagyon elegem van ebből az egészből,tegnap másfél óráig tartott mire elaludt.ugyhogy eldöntöttem hogy ezt befejeztem.persze a férjem is piszkál hogy ezt én rontottam el mert hozzászoktattam hogy ott vagyok vele amíg el nem alszik.tény hogy borzasztó anyás,de ezen az altatáson változtatni akarok.mit tegyek?van is más hasonló cipőben?adjatok tanácsot légyszi mert kivagyok idegileg 😩
2021. febr. 7. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Második szepa korszak. Elmúlik, de én a helyedben ott maradnék mellette. Majd, ha elalszik, kimégy. Most erre van szüksége, nem elrontva lett. Ez egy korszak.


És ne akarj menekülni mellőle, ne "tűkön üljél" az ágy szélén. Megérzi, észreveszi, és annál jobban fog félni attól, hogy otthagyod!!!


Ülj mellette, esetleg alakítsatok ki úgy altatási rutint (új altatódal, szórj álomport a szemébe stb).


Legyen meg neki a nyugodt körülmény, hogy el tudjon lazulni/aludni.

2021. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érje minél több inger napközben! Legyetek sokat a szabadban, mozogjatok, hogy fizikailag kimerüljön, és játsszatok olyan játékokat is, amik szellemileg is fárasztják! Úgy könnyebben elalszik.
2021. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Úgy ahogy a kettes mondja.

Én így csinálom aztán én is bebújok mellé az ágyba. Néhány mese max 10 perc körül. Lekapcsolom a lámpát. Átölelem. És megvárom amíg elalszik. Néha mondom neki, hogy már mindenki alszik csukja be ő is a szemét. Ez változó de mondjuk 10 max 15 perc.

Próbáld ki, hogy átöleled. Lehet érezné a biztonságot. Ha te is feszkós vagy azt ő is érzi. Illetve miért baj ha ott kell lenned mellette?

Mi a napi rutin? Nálunk minimum 6 óra ébrenlét kell, hogy legyen ahhoz, hogy aludjon.

Reggel 6 kor ébred.

12 körül így már elég fáradt, hogy aludjon. Főleg ha levegőztetek is.

Alszik másfél órát. Így este 8kor gond nélkül fektetem

2021. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem bírtam a sajàt szobát, mikor kicsi voltam, rémálmaim voltak. De csak ha egyedül kellett aludnom.
2021. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Tekerd előre az időt, más megoldás nagyon nincs...


Egy 5gyerekes anyuka (28tól 10éves korig gyerekekkel)

2021. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Derjaderja ***** válasza:
75%

Nem tudom, mért elvárás egyàltalán, hogy egyedül aludjon el egy ilyen pici gyerek.

A lányom 25 hónapos, nála is fokozódott most az anyásság amúgy.

Szerintem azt tudod csinálni amit fent írtak. Az agyadban alakítsd át, hogy az altatás hosszú dolog. Ha kielégíted a biztonságigènyét, akkor fog leginkább jó alvóvá válni.

Egy ötlet ami nekem bejött: elektronikus könyvolvasó. Karácsonyra kértem, és azóta többedik könyvet olvasom, pl tipikusan akkor, amikor már be van csukva a szemük, és már bóbiskolnak, de még nem alszanak annyira, hogy meg tudjak mozdulni. És ahhoz ugye nem kell lámpa és egy kéz elég.

2021. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Igaz még csak 2 éves a fiam. Nálunk délbe 1 óra az altatás, este 2...

Mostmár azt csinálom, köztünk tv-zik, vagyis inkább játszik amíg le nem merül. Azt mikor elaludt, akkor teszem át az ágyára. Ha vele feküdnék a sötetben, sose aludna el.

2021. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát a napi rutinunk az hogy kb ő fél 7kor kel,megreggeliznek a tesóval.tesót elküldjük suliba.délelőtt 1-1,5 órát a levegőn vagyunk ez lehet vásárlás,játazótér vagy csak motorozás az utcán.kb 11:30kor ebéd 12og.aután teszem le aludni.ha alszik akkor sz 1 óra alvást jelent.utánna olvasunk,kirakózunk,festünk rajzolunk.aztán 15 óra után megyünka tesóért a suliba.ilyenkor kb megint 1 órá levegőn van.este fél 7kor vacsi és fél 8kor fürdés ez eltart 8ig.utánna megy az ágyba
2021. febr. 7. 21:17
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Szintén 2,5 éves a kislányom. Én sem értem, hogy miért kellene már tudnia egyedül elaludni... Hogy neked kényelmesebb legyen? Csak neki meg éppen rád van szüksége ebben a korban.

Én is ott vagyok az enyémmel, amíg el nem alszik, és nem visel meg különösebben. Tudomásul veszem, hogy ez egy ilyen korszak, s mint ahogy sok dologban már önálló lett mostanra; idővel ebben is az lesz majd.

2021. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt csak a saját magad megnyugtatására írtad! 1 éves kortól kezdve önállóan el kell tudni aludni
2022. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!