Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 hónapos baba rosszul alszik...

7 hónapos baba rosszul alszik éjjel, írnátok valami bíztatót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7 hónapos a kislányom. Rettenetesek az éjszakáink. Igazából, újszülött kora óta nem a legfényesebb, átalud éjszakánk sose volt, de kb 4 hónapos koráig 2-3 ébredéssel megúsztuk az éjszakákat. Külön szobában aludt. Evett, és vissza is aludt, én meg dőltem vissza az ágyba. A 4 hónapos 'alvásborulás' vagy mi a frász, az nagyon kijött. Akkor kezdett forogni, meg kapta az oltásokat. 4 és fél hósan kibújt az alsó két foga. Na, mi azóta nem alszunk :S Nappal gyönyörűen alszik akár 2x2 órát is, van, hogy többet. Este 8-kor fürdetünk, 9-10 között alszik el. Az elaltatással nincs gond, beteszem a nagy ágyba, ott még elkavircol egy ideig, 1 játékot odaadok, majd ha elfáradt cici, felmászik a mellkasomra és elalszik. Ekkor átviszem a kiságyba, és ott alszik 2-3, legjobb esetben 4 órát, de ez ritka. Utána óránként kel, sírva. Megpróbálom megetetni, abba bele is alszik, de ezek után nem alszik 1 óránál többet egyszerre, de inkább kevesebbet. Hajnal 1-2 körül magam mellé veszem a nagyágyba, de így se a férjem, se én nem tudunk jót aludni, a hátam 10 perc után beáll, ha megmozdulok már kel is, érzem, hogy én is zavarom őt. Ha el is alszunk, akkor is 1-2 óránként ébred, sírva. Érzem, hogy neki sem kényelmes ez így, abból a szempontból kényelmesebb nekem, hogy legalább nem kell kikelnem az ágyból. Ilyenkor vagy elfogadja a cicit, és alszik egy darabig, vagy nem kell már neki, és felveszem a mellkasomra aludni. Alig várom, hogy reggel legyen, fél 6-6 körül kipattannak a szemei és úgy felkel, mint aki egész éjjel durmolt. Én meg mint a mosott 💩. Az éjszakai felsírások meg nem is ébredések igazán, végig csukva van a szeme, mintha álmában sírna vagy nem tudom. Van bármilyen építő jellegű gondolatotok? Azon túl, hogy egyszer elmúlik, mert azt már hallottam sokszor 🙈
2021. jún. 3. 14:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi, ha valaki végigolvassa ezt a katyvaszt 🙉
2021. jún. 3. 14:37
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Valami biztató.
2021. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Nincs erre tuti módszer, ha lenne akkor több gyerek születne :D viccet félretéve, gyanítom hogy dolgozik a többi fog is, az fáj neki, persze hogy nem alszik nyugodtan. Csak kitartást tudok kívánni.
2021. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es, elég magas labda volt, kár, hogynem hagytad ki :D


Köszönöm 3-as válaszoló Neked is. Védőnő szerint még nem fognak kibújni a felsők, elég magasan vannak. Persze attól még mocoroghatnak, és ha ez így van, akkor ez nem mostanában fog javulni 😒

2021. jún. 3. 14:54
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sokat alszik nappal. Mármint az enyémből kiindulva, összesen aludt egész nap 2 órát. A 2×2 óra vagy mégtöbb az sok, így éjszaka már ezért nem alszik annyit.

Próbálj ki estére adni neki nurofent, az is lehet hogy tényleg a foga miatt.

A másik ami még eszembe jut, a mozgásfejlődés. Enyém csukott szemmel ült fel, vagy állt fel, közben ordított, leraktam s aludt tovább. Vagy elején hasra fordult, de vissza nem tudott, akkor az volt a baj. Nem tudom hogy álltok a mozgással, de akár az is lehet. Nálunk ez miatt 3 hónap nem alvás volt :D

2021. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy sokat alszik :/ való igaz, ahogy így olvasgatok sokfelé, akinek a babája keveset alszik nappal, azok jobban alszik éjszaka. Dehát mit tegyek, fel csak nem kelthetem. 🤷‍♀️


Kb 4 hónaposan kezdett forogni, 5-5 és fél hósan kúszni, mostmár a mászás egyre jobban megy, megtesz 2-3 métert mászva, plusz bútorok mellett feltérdel, néha néha feláll, de ezt annyira nem hagyom. Ülni még nem tud, de próbálkozik. Ket térde közé szokott beülni, de támaszkodik elől. Ja, a kúszása nem szabályos, de a mászás szép. Kb enn,i jutott eszembe. Biztos ezek a dolgok is bezavarnak, kérdés mikor lesz jobb :D kezdek beletörödni, hogy másfél-2 éves koráig nem lesz alvás :/

2021. jún. 3. 15:45
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne, ne keltsd fel :) valahogy vagy eltolni kell az alvást, vagy előrébb hozni, esetleg a délutáni alvást hamarabb, és hamarabb lefektetni este.

De ahogy írod a mozgásokat, szerintem most inkább azok állnak a háttérben, ami majd akkor lesz jobb, ha begyakorolta mindet rendesen. Ez eltarthat egy darabig.

(5-ös voltam. Bár azt nem értem miért kell lepontozni, próbálok segíteni.)

2021. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor most írok meglepőt, olyan baba is van amelyik nappal is keveset alszik meg éjjel is sokszor kel.Pld a milyénk ilyen volt.És a sokszor kel az sokáig 6-10 kelés vagy több.

Mozgásfejlődés,fogzás később a beszédfejlődés is belejátszott ezerrel.Kb 2 éves kora után valamivel kezdte végigaludni az éjszakát, másfél éves koráig meg ezzel az 1000x keléssel kellett együtt élni, de aztán fokozatosan jobb lett.

Attól hogy nálunk ez volt még nálatok lehet sokkal előbb jól alvás, csak példaként írtam, mert szerintem azért hullámzik a jó és rossz alvás általában.

Én ezt a fogzásra gyógyszert amit itt valaki ajánlott nem értem.Volt olyan foga ami láthatóan készült kifele másfél hónapig, minden éjjel adni kellett volna neki a gyógyszert?

2021. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Elmúlik.

A fiamnak 9 honaposan volt a mélypont. Egy éves korára helyre jött. Próbáld meg a babaoblot. Úgy nem a te matracodon lenne nem ébred fel. Mi így csináltuk. Letettuk a matracot a földre a kisagy melle. Az a baj növekedési ugrás ok, fogak, mozgásfejlődés minden van ilyenkor ami bezavarhat.

2021. jún. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

7: ha előbb fektetem, még előbb kel reggel. Próbáltuk azt is. Így is van, hogy fél 6-kor fenn van, ha 2 órával előbb lefekszik nem akarom hogy 4-kor már ne lehessen letenni se. :/ én felpontoztalak :)


Többieknek is köszi a bíztatást. Ezek szerint igaz, hogy csak az első 1-2 évet kell túlélni. Én is mindig ezt mantrázom magamnak, hgy egyszer elmúlik..

2021. jún. 3. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!