Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért alszik el nehezen a 7...

Miért alszik el nehezen a 7 hónapos babám? Van valaki hasonló tapasztalatokkal?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tudom elaltatni, legtöbbször ringatva, de már majdnem 9 kiló és fáj a mellkasom,hátam nem bírom már el.

Születésétől kezdve rossz alvó, mindig szenvedtünk az altatással.

Van hogy már 20x ásított és törölte a szemét mégsem aludt el hiába csináltam én bármit. Ma is 1 órán keresztül ment az altatás a vége az lett hogy betettem a járókába ahol folyamatosan fáradtan lerakta a fejét. Próbáltam altatni úgy is, hogy evés után betettem a kiságyba de folyamatosan hasra fordult és négykézláb "sáskázott". Folyamatosan csinál valamit, nem lehet lenyugtatni. Vagy dobol a lábával vagy a kezével kaparászik(bár azt olvastam ilyenkor saját magát nyugtatja) de annyira izgága hogy nem bírok már vele, sem erővel. Türelmem az nagyon kezd elfogyni, fáradt is vagyok mert 2 alkalommal eszik még éjszaka, tápszeres.

Ha már nagyon fáradt sokszor tápszeren alszik el.

Változó mennyit eszik, van hogy csak 100-120 ml-t van hogy 200 ml-t. Néha úgy érzem nem rakta tele a pocakját és azért nem alszik el, de hiába próbáltam én megetetni nem kért többet.

Van hogy egész délután nem alszik, este tápszeren ájul be.

Éjszaka 10-11 órát alszik, reggel 7 körül ébred és általában csak 2x alszik napközben.

Jó lenne megtanítani arra hogy magától aludjon el, de nagyon sok türelem kell hozzá ami nálam fogyóba van.


Hasonló tapasztalatok?

Hogyan lett rossz alvóból jó alvó babátok?

Előre köszönöm mindenkinek aki ír!



2020. szept. 30. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet taktikát kellene váltanod...nálunk mindig úgy működött h egy bizonyos altatási módszer csak bizonyos ideig működött...aztan mast kellett kitalálni. Egy időben (elég sokáig) en is ringattam a babám...nekem a rutin segített...mindig próbáltam ugyanazt csinálni...peluscsere, meghallgattunk egy zenét amiről tudtam h lenyugtatja addig táncoltunk de csak lassan es magamhoz öleltem ugy h függőlegesen tartottam. Mikor vége lett a zenének ringató pózba tettem (vízszintesbe) es komolyan mondom volt h 10 másodpercen belül elaludt...aztan ez ugy valtozott h hiaba követtem ezt a rutint mar nem jött be...egyébként hónapokig igen...es most tartunk ott h leulok a nagyagyra es bekuckózik az ölembe es elalszik...nekem 11honapos lesz a babám...nem gondoltam volna de magától kinőtte a ringatast...szerintem a te kicsit is ki fogja ha majd kényelmetlen lesz neki...vagy lehet mar az es akkor másik módszer kell. A 2 nappali alvasnak pedig örülj...az enyém 7 honaposan kezdett át allni 1re :-(


Ami pedig az egyedül elalvast illeti...en megtanitottam a lányomat kb 3 honapos koraban h egyedul aludjon el...legalábbis este...betettem a kisagyba kis forgolodas es aludt...7 honapos volt mikor felallt, felult elindult mászni...szinte mindent egyszerre...no azóta nem alszik...pörög ha beteszem a kiságyba...esélyem sincs simizessel elaltatni mert felül, all mindent csinál...tegnap este is mar tiszta ideg voltam mert hiába könyörögtem h csak egy picit feküdjön le ő nem...ugyh ezt nagyon aterzem


Bocsi h ilyen hosszúra sikerült :-/

2020. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál, jól esett bele kukkantani abba hogy másnál hogy működik az altatás. Igazad van, lehet hogy más módszert kellene keresni,mert van hogy eltol magától és közben sírdogál. Csak az a baj, hogy már annyi mindent kipróbáltam és valahogy ez tűnt a legjobbnak. Úgy érzem kifogytam az ötletekből, mert az ölemben nem nyugszik meg, hinta sem vált be, az sem ha simogatom, énekelek neki... Egyszerűen úgy érzem semmi sem jó amit csinálok.Ha teli a pocak és már kicsit szunditott evés közben, elég betenni a kiságyba ilyenkor vissza alszik. A te babád szokott evés közben elaludni?
2020. szept. 30. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon együtt érzek veled. Az én babám anyatejes. Sosem akudta át az éjszakát mindig kelt hol többször hol kevesebbszer...megetettem es vissza aludt. Aztan 9 hónapos koraban egyik napról a másikra el kezdte át aludni az éjszakát...ferjemmel kb csak 1 hét után mértük kimondani hangosan h tényleg átaludja az éjszakát.. annyira örültem...büszke voltam arra h végre ide is eljutottunk es végre alszunk...este fel9-9tol reggel 8ig...ez ment egy hónapig. Aztan kereken mikor 10 honapos lett, kezdett ébredni éjszaka...de nem 1-2x hanem 6-7x ...ki kell vennem a kisagybol mert nem nyugszik meg benne ...nem volt erre szoktatnva mert ha megebredt odamentem vissza fektettem kis simi és aludt..most addig cirkuszol míg ki nem veszem és csak úgy alszik vissza...ha vissza alszik...mert mostanában kezdünk eljutni oda h vissza sem akar aludni...illetve csak a kezemben. Elalszik az esti szopi közben(amit utálok) ugyanis mar annyira ki van ütve estére mivel nappal csak 1x hajlandó aludni...szoval elalszik szopi közben aztan kb 1,5-2ora mulva kezdi az ébredést...amit észre vettem h ha nagy ritkán sikerül valahogy h a kisagyban aludjon el,tehát még félig ébren teszem be és tudja hol alszik el sokkal jobbak az éjszakák...szinte fel sem kel...oka van az ebredezéseknek,de mar nem tudok mit kitalalni....több ruha, kevesebb...takaró nem takaró, éhes nem lehet ugyh fogalmam sincs :-/

Zenével nem próbáltad altatni?

2020. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos én is azt tapasztalom, hogy folyamatosan változnak. Egyidőben 2-3 között ébredt először enni, mostanában pedig már 23-24 körül épp hogy elalszom kelhetek is...

Mit is mondjak, nem könnyű kitalálni mit is szeretnének a babák. Az én lányom van hogy nyűglödik 21-22 között mert szomjas, adok neki egy kis vizet és rögtön vissza alszik. Probáld ki te is hátha az a baj.

Zenét is próbálkoztam, zajokal is. Volt hogy a hajszárító hangjára, madár csicsergésre elaludt, de csak 1-2 alkalommal. Eddig evés közbe aludt el legtöbbször.

Nem lehet hogy nálatok elindult a szeparációs folyamat? Lehet azért kéri hogy közel legyen hozzád.

2020. szept. 30. 12:54
 5/8 anonim ***** válasza:
7 honaposan nekem is ugy ébredt ahogyan te is írod...nekem a tejpep volt a megoldás. Kb éhes volt azert ébredt...de amint írtam az en lányom anyatejes...gondolom a tápszer azert táplálóbb...bar ki tudja...nekem is 9kg körül volt...lehet nagyobb az igény...esetleg próbáld meg...en is gondoltam a szep. szorongásra de létezik h semmi másban nem nyilvánul meg? Akarkivel lelép es jol elvan
2020. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én 6 hónapig tudtam szoptatni, és amikor 2-3 között ébredt akkor elötte szopizva aludt el, pedig nem volt elég tejem és nagyon híg volt. 1 hónapja kb hogy éjszakára is tápszert kap, azóta hamarabb ébred enni. Szóval így nem tudom hogy taplálobb-e :D

Írtad, hogy tejpép volt a megoldás, éjféj elött kapta vagy vacsira?

Írtad hogy egyszer alszik napközben a babád. Mennyit szokott aludni?

Szerintem vannak babák akiknél annyira nem lehet észrevenni a szeparácios szorongást, lehet nála így nyilvánul meg.

2020. szept. 30. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem kevés volt...elkezdtem mérni mikor olyan elalvas után elkezdett hamar kelni és rajottem h ilyen 100-120 miliket ivott meg...egy majd 9kgos babának gondolom ez kevés volt...a pépet fürdés előtt 1 oraval kapja tehát ilyen elővacsi,aztan utóvacsira még szopizik. 9 hónapos volt mikor délután olyan hisztit csapott mikor altatni kezdtem h nem igaz...lehetetlen volt elaltani...ezzel egy időben a délelőtti alvás hosszabb lett...2-2,5 órás...mikor belementem h oké akkor aludjon csak 1x, vissza állt a 1,5 óra...szoval engem ez nyugtalanít mert ezt tuti h kevés...nálunk az is gond h nem tudok kijonni az időből...1x 7kor kel masnap pedig 9kor...így lehetetlen. Szoval most várok h be álljon valami rend...igyekeztem változtatni 1-2 dolgon.
2020. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Teljesen megértelek! Ez nem borít ki néha, hogy már azt sem tudod hogyan hozd rendbe? Meg mindenhol azt hallani hogy napirend így meg úgy én azért is feszülten igyekszem tartani. És csak az evésekkel tudom valamennyire tartani, nálunk pl.az esti elalvás katasztrófa jelenleg. Tegnap pl.7kor már aludt, ma fél 9kor tudtam csak elaltatni, így borul minden, az is mikor kér enni először, az is mikor fog felkelni reggel. Mondjuk ő 6-7 között szokott mindig elöbb nem, de kiszámíthatatlan. 2,5 óra alvás az elég jónak hangzik, annak én is örülnék. Mondjuk az én lányom jelenleg kb 2 órát alszik napközbe de szerintem kevés, sokszor nyűgösnek látom.
2020. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!