Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan segíthetnék, hogy...

Hogyan segíthetnék, hogy tudjon a saját ágyába aludni?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam. Éjszaka kel 1-2x. Sajnos a férjemmel 'elrontottuk', Ő az első kelésénél mindig közénk hozta, Én pedig hagytam.

Most viszont terhes vagyok, és minél előbb az ágyába kellene szoktatni, mert egyrészt nem kellemes, amikor rugdos, másrészt ha megjön a kis tesó, nem szeretném, hogy miatta keljen éjszaka mégtöbbször.. Próbáltuk már, hogy Én megyek be hozzá, de velem is mindenképp jönni akar, addig nem fekszik le, áll a kiságyban és ordít.. hiába várunk, hiába hagyjuk kicsit magára, hiába megyek be és próbálom nyugtatni / vissza fektetni/ simogatni. Próbáltunk már vizet / tejet adni, de azt sem fogadj el a saját ágyában.. :(

Hogyan tudnánk ezen változtatni, hogy végig a saját ágyában aludjon?



2021. szept. 18. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Most sok véranyuka fog jönni, hogy hagy csinálja a gyerek ami neki jó, még nem áll készen a "leválásra", majd magától leszokik róla stb. :D

Án azt tanácsolnám, hogy ha ordít, ha sír, akkor se vigyétek ki a szobából. Az egyikőtök maradjon ott vele, vegyetek be oda egy heverőt. Maradjatok vele, míg el nem alszik, egy ideig valamelyikőtök vele is maradhat. És amikor elalszik, majd kisurrantok. Krva hosszú folyamat lesz, sok sok nyűglődéssel, de hamarabb meg van, minthogy megvárjátok, hogy "majd magától leválasztja magát".

Csak megsúgom, én 10 évesen is a szüleimmel aludtam, ahogy a tesóm is, mert hagyták. :) Nem szabad a végtelenségig folytatni ezt.

2021. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Őszintén, már tegnap is közel 30 percig hagytuk sírni, hiába vagyok ez miatt szar anya, nem mentünk be hozzá, bármennyire is rossz volt. Viszont amikor semennyire sem csitult 30 perc után sem, már bementem.. van heverő, próbáltuk azt is, de oda még annyira sem hajlandó lefeküdni, egyből indul és keresi a játékait, mert azt hiszi játék idő van. :/
2021. szept. 18. 10:21
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Egyessel egyetértek. Sajnos itt nincs egyszerű és fájdalmatlan mód, ugyanolyan az együttalvás, mint a ringatva vagy éppen cicin altatás. Pillanatok alatt hozzászokik mindenki, utána meg a kínlódás van vele hetekig, hónapokig. Nyilván van az a fáradtság amikor minden mindegy, de 2-3 ébredés miatt én nem vettem ki a gyereket a saját ágyából, de egy-egy brutális éjszaka is belefért az idegrendszerembe, mert tudtam hogy hosszabb távon öngól bármilyen rossz szokás. Nekünk 14 hónapos a gyerek, két hete este már nagyrészt egyedül alszik el a saját ágyában, még azt sem igényli hogy dajkáljam az alváshoz. Fogmosás, mese, összebújás, és megy az ágyába álmosan, ahol fészkelődik és elalszik negyedórán belül. Négy hónapja még óránként keltem hozzá...


A lényeg, hogy nem szabad meghátrálni és elgyengülni, és következetesnek kell lenni. De sírni hagyni sem szabad magányosan. Ha ott vagy vele, pár kemény éjszaka után tuti hogy megérti, hogy ez most így működik.

2021. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

"de oda még annyira sem hajlandó lefeküdni, egyből indul és keresi a játékait, mert azt hiszi játék idő van. :/"


Hát akkor nem fekszik le, hanem játszik. Majd elfárad. Addig ott marad vele valaki. Villanyt nem kapcsoltok, ajtót belülről zár, valamelyikőtök oda fekszik. Aztán egyszer majd megunja. Lehet hajnal 4-kor, de egyszer majd megtörténik. Közben ti is próbáljatok aludni.

Nem vagytok elég kitartóak.

2021. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Ja, még egyesület kiegészítés, én is rekord ideig aludtam anyámmal, és amikor kikerültem a szülői ágyból, ugyanúgy megviselt, mire rájöttem hogy mindenki jobban pihen így... Bár előbb kiraktak volna.


Családban rokonok ugyanúgy jubilálnak együttalvás téren, és a legdurvább, hogy heti többször nem alusszák át az éjszakát az ovis és kisiskolás gyerekkel...!

2021. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*egyeshez kiegészítés
2021. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Azért szokik hozzá pillanatok alatt mindenki, mert az ösztönök ezt kérik. A baba még ösztönlény. Az anya viszont civilizált csecsemőt szeretne, aki a sajat ágyában alszik csendben, időre szopik és egyáltalán, nem igényel különösebb törődést. Ezen a véranyázás meg szaranyázás sem változtat. Megértem a problémát, kérdező, és osztom is sajnos, de ha kényelmetlen ez az egész, akkor is tudd, hogy semmit nem rontottatok el. Olyan verzió nincs, hogy az ágya legyen a ti szobátokban egy darabig? Vagy hogy valaki ott van vele, amíg elelszik, és utána is még fél órát, hogy mélyen aludjon?
2021. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Hetes, a baba ösztönlény, de ez egy másfél éves kisgyerek... És igen, ilyenkor már lehet formálni, nevelni, nem kell mindent megmagyarázni meg ráhagyni. Ahogy a saját családi példáimbna is írtam, ezt tizenévekig el lehet húzni csodásan.
2021. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk egy ikeás hintázós széket, és abban altatunk. Nem nehéz, nem rugdos, terhesen is megoldható, kicsit összebújunk, ölelkezünk, később ebben fogok neki mesélni, csak most még nem érdekli, és kb 10 perc alatt elalszik. Óvatosan átteszem az ágyába amikor mélyen alszik, és kiosonok. Nálunk ez vált be, a fenék paskolásra felkel a simogatásnál megfogja a kezem és vezeti, hogy hol simogassam, ezért akkor se tud elaludni, sírni nem fogom hagyni.


Ez nem kifejezetten ringatás, de mégis benne van. Ha megunod az ellenkezést, mert hogy "nagy" már ne kelljen ringatni, kipróbálhatod. Ez a 10 perc szerintem kevésbé fárasztó mint az ágya mellett feküdni és simigatni.

2021. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám, hogy kap egy “nagyfiús” ágyat. Egy leesésgátlós gyerekágyra gondoltam. Hátha abban szívesebben aludna.
2021. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!