Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan fogjunk majd neki a...

Hogyan fogjunk majd neki a külön szobának/alvásnak?

Figyelt kérdés
Nemsokára elkèszül a 10 hònapos fiunk szobája,fèrjem bútorasztalos,s úgy döntöttünk kèszìt neki egy nagyobb házikòs,alacsonyan fekvő ágyat,mert a kiságyat sajnos utálja...fèl èves korátòl ordìtott benne,csak azòta alszunk jobban,miòta babaöböl szerűen fekszünk, a kiságy a sarokban,s mellette èn/mi,összetolva.Igenám,csak sajnos a kisfiam már kezd átszokni az ágyunkba. Álmában is mászkál át,keresi a kontaktot,nem túl kènyelmes már nekem,illetve azt látom,hogy a nagyágyban szeretne lenni. Szeretek èn is vele aludni, bevallom,hiányozna is,nem tudom hogy reagálna,ha nem èreznè a jelenlètem èjjel. Sajnos attòl is tartok,hogy legurul majd a leesèsgátlò ellenère, rengeteget mocorog álmában. Egyelőre egyetlen èjszakát sem aludt mèg át,mèg èjjel eszik,de gondolom minèl kèsőbb lèpünk,annál rosszabb lesz. Már kinèztünk egy kamerás bèbiőrt is,mert anèlkül szòba sem jöhet a különalvás rèszemről. Ki hogy csinálta? Minden èrdekel,amivel tudsz segìteni ebbeb,köszönöm! PS: a kezdettől különalszik tutianyukák kìmèljenek a beszòlásaiktòl, mi máskèpp akartuk anno a fèrjemmel,nem erre irányul a kèrdès.
2021. okt. 5. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Nem feltétlenül tanács, inkább csak tapasztalat: nem feltétlenül lesz rosszabb később. Mi velük aludtunk addig, amíg igényelték. Onnantól, hogy nem rácsos ágyban voltak, bebújtam melléjük, és úgy aludtak el. A nagyobbik olyan 3 éves korig átmászkált és velünk aludt az este második felében. Aztán valahogy megérett rá, hogy egyedül aludjon, és nem jött többet. Kb. 3,5 éves korától lehetett elköszönéssel kijönni és elaludt egyedül.


Ha szerettek együtt aludni, csak külső nyomásra én nem raknám ki 10 hónaposan :) Meg lehet próbálni, lehet olyan félmegoldás lesz a dologból, mint nálunk, nagyon akkor se keseredj el, megérnek rá előbb-utóbb :)


Engem meg ezért fognak megkövezni, de szerintem az éjjeli evés is rendben van még 10 hónaposan...

2021. okt. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Istenem. Ha szeretsz együtt aludni a 10 hónapossal, hát nyugodtan tedd. Rohadtul nem kell ataludnia az éjszakát egyedül.

Én nem rakom külön az enyémet, nincs kedvem atjárkálni hozzá. Floorbeden alszik a szobánkban, hajnal 2 körül megébred, akkor lemászok hozzá. Nekünk így jó. Nem érdekel más véleménye.

2021. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi. Nagyon sok itt a gonosz anyuka,akik szerint az egyutt alvas egy nevelesi kudarc,azoknak szolt,h kimeljenek a bunko megjegyzesektol. Igen,szeretek vele aludni,azota vegre alszunk es nyugodtabb is minden. Viszont sokszor megebredek a mocorgasara,neha ram is fekszik almaban,na ez mar kevesbe jo, s azt sem szeretnem,ha sosem szokna at vagy csak nagy cirkuszolas aran,mert ahogy nezem eleg akaratos szemelyiseg lesz :) Ambivalens erzeseim vannak ezzel kapcsolatban. Nem vagyok benne biztos,hogy nyugodtabban aludnek,sztem ugy is ott kotnek ki nala egy matracon, s ingazhatnek egesz ejjel...Nem tudom megeri e,volt egy alvasborulasa mar,honapokig alig aludtunk,kivoltunk,most meg reggel 8 utan kelunk...
2021. okt. 5. 15:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Mit takar az a floorbed? Fabol van?
2021. okt. 5. 15:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze,az rendben is van,h nem alussza at az ejszakat,kb hajnali 2 korul keri a tapszert,ez nem gond,vissza is alszik rogton..Neha rosszabb,nyugtalanabb az ejjel,mert fogzik,de alapvetoen jol alszunk,mivel voltunk abban,hogy orankent orditva kelt,tudjuk ezt ertekelni...
2021. okt. 5. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:
A floorbed altalaban matrac a foldon, alatta ágyrács. Kb mint ezek a házikó ágyak, csak házikó felépítmény nélkül
2021. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vegyítem a külön-együttalvást, igény szerint alakítva éjszakánként. Este 7 körül, amikor elalszik (cicin, az ölemben, ez is sok szuperanyu szerint nevelési kudarc :D ) akkor a rácsos ágyba rakom le, és akárhányszor megébred, visszaaltatás után mindig a rácsos ágyba kerül, amíg én is mennék aludni, ez általában olyan 10 körül történik, addig egyébként nagyon max 1x ébred meg egy gyors cicizésre. Miután már én is alszom, akkor attól függően, hogy milyen sűrűséggel ébred, igen hamar mellettem köt ki a babaöbölben, de ha jó éjszakánk van és összesen ébred 2-3x, akkor azt végig a kiságyban tölti (ritka, de volt már rá példa). Az ágya egyébként mellettünk van a hálószobában, szóval azért annyira nem drasztikus a dolog :D

Én ezt jó iránynak tartom a későbbi különalváshoz is. Mármint a tartós különalváshoz. Szépen fokozatosan, mindkettőnk igényeit szem előtt tartva. Nekünk ez egyelőre bevált, kb 3 hónapos kora óta van ez így (addig kizárólag mellettem aludt), most 14 hónapos.

2021. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!