Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak ha babám túl...

Mit csináljak ha babám túl fáradt hogy aludjon?

Figyelt kérdés

Föleg éjszaka. De már nappal is.

Besötétittem, pelus tiszta, cici nem kell cumi se.

Már olyan gyomorideget csinál nekem..

2 honapos. Dörzsöli a szemét, fogja a fejét, rugdalodzik, nyögdécsel..


2021. okt. 10. 11:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Probáltam h nappal nem hagytam aludni,de sztem sz.rt se ér..
2021. okt. 10. 11:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is - tudom, könnyű mondani- de nyugi. A baba érzi hogy stresszes vagy, ezért is lehet nyugtalan.


Nekem az vált be, hogy babakocsiba betettem, és bent a lakásban tologattam. Kapcsoltam kis nyugi zenét, enyém az eső hangját és a mozartos egy órás mixeket szerette, YouTubeon van sok ilyen. Elaludt, benne hagytam, nem vettem ki.


Sokszor van ilyen, főleg megfigyeléseim szerint a növekedési ugrás környékén.

2021. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapost nem hagytál aludni nappal? Jesszus...ne csináld ki.

Elsőnek igaza van...nyugi. Amíg te ideges és feszült vagy addig ő is. Teljesen veled rezdül még, minden állapotodat érzi. Feküdj le vele te is, bújjatok össze, fektesd a mellkasodra és pihenjetek. Ekkora baba 1-1,5 óránál többet nem bír fent lenni.

Sétáljatok nagyot a friss levegőn, ha épp nem esik. Ott is nagyot szoktak aludni.

2021. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én fitt labdán pattogok vele ilyenkor , 2 per és k.o.

De szerintem rázogatnám a popójat és maszkalnék vele is menne, csak nekem így kényelmesebb. Monoton ritmusos mozgatást próbálj meg, ami imitálja a magzatvízben való ringatózást.

2021. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jó ötletek! A labdán ugrálás meg a babakocsi. Majd kipróbálom.


Nappal általában rendben van, de sajnos éjszaka kiabálok vele, nagyon, meg csunyákat mondok. Meg is ö.ném magam inkább olyankor , olyan ideges vagyok. Utálom olyankor. Pedig amúgy ha sír már ugrok is hozzá h mi baja. ;(

2021. okt. 10. 13:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Én éjszaka meg se mukkanok.

Nem beszélek hozzá, nem mosolygok,nem kapcsolok villanyt.

Épp csak egy kicsi fény, hogy azért lássak.

Kiveszem, cici, 20 perc után csere kb, aztán sötétben vissza az ágyába és alszom én is.

Pelenkát csak akkor cserélek, ha nagyon nyugtalan miatta, és a cicik közti váltással együtt.

Enyém 3 hónapos és átlag 5 órát alszik elsőre, aztán még 4et így.

Próbáld meg, hogy amikor felébred, érezted vele, hogy most nincs itt a játék ideje.

Amúgy 1.5-2 óra után sajnos en is elveszítem a türelmem, de akkor mély levegő, egyik karommal tartom, másikkal simogatom a hasát, amint érzem, hogy nem eszik már megy is a kiságyba.

2021. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk két hónapos a baba és mi is küzdöttünk hasonló problémával. Az éjszakai jó alvás alapja az elegendő nappali. Az a köz, ha a nappali alvások legalább 50 percesek, egy órásak. Nekünk fél óránként ébred, így ezekre azonnal reagálni kell és vissza kell altatni. Ha túl sokat inger napközben, akkor lehet, hogy amiatt nem tud aludni. A nappali fent létei az alvások között max. 1,5-2 órásak. Ha az ébrenléti időben, főleg a végéhez közeledve ásítozik, vidd aludni. És segíts neki elaludni úgy, ahogyan a baba igényli. Éjszaka is azonnal vissza kell altatni, ha megébred. Nálunk sokszor elég a simi,de időben kell reagálni. Nyilván amikor éhes, akkor a cici, tápszer a megoldás.Egy ekkora baba még 14-18 órát kell aludjon, segíts benne neki és neked is könnyebb lesz.
2021. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, higgadj le, gondold végig. Képzeld el, hogy álmos vagy és aludnál, közben valaki áll feletted és sürget: aludj, na, mi lesz már?? Aztán elkezd veled ordítani. Te tudnál aludni...?

Ringasd, beszélj hozzá finoman, kedvesen. Nekem is nagyon bejött a gymball. 1 éves a fiam, még mindig jolly joker a labda, ha felriad. Vagy szoptasd megint, hisz még csak 2 hónapos.

2021. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha ennyire ki vagy borulva, hogy ordítasz egy 2 hónapossal és megölnéd magad az idegtől egy szakembert sem ártana felkeresni, aki kezeli a szülés utáni depressziód. Ezek nagyon arra utalnak.
2021. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Először is meg kéne nyugodnod. Ha te nyugodt vagy a baba is nyugodtabb lesz. Amikor egyedül voltam a kicsivel sokkal többet sírt, mert én is kétségbe voltam esve. Aztán anyósom meggnyugtatott és pár nap után láttam a babámat én is először mosolyogni. Gyönyörű volt!


Hagyd nyugodtan nappal aludni, ha gyűllik a fáradság, akkor este már azért se tud majd aludni. Nyugodtan kipróbálhatsz relax zenéket, komoly zenét, fehérzajt. Szomszédunknál a kicsi a porszívó hangjára aludt el.

Az enyém jó baba de pl. frontra érzékeny. Akkor duruzsulhatok neki, ringathatom, nyugtalan és felületesen alszik, többször ébred.

2021. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!