Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idő kell, mire a...

Mennyi idő kell, mire a felvesz-letesz módszer működni kezd?

Figyelt kérdés

7 hónapos lesz a babám, kb. 4 hónapos kora durvultak be az éjszakáink. Addig fél 9-től reggel 8-ig mindössze 1-3 alkalommal kelt, majd szopi után leraktam az ágyba és aludt. De valahogy megfordult az egész dolog, már nem lehetett lerakni az ágyba, mert felkelt és ordított, csak cicin aludt vissza, elkezdett gyakrabban kelni...


A kiságyban egyszerűen nem lehet elaltatni, ha nagy nehezen leteszem és ott marad, akkor is kell 2 óra múlva. Ha közénk veszem, cicin 2 perc alatt bealszik, de konkrétan 1,5 óránként kel és cicizni akar.


Fizikailag és mentálisan is totál kimerültünk a férjemmel, nem megy tovàbb, már egymással is üvöltve veszekszünk esténként az idegességtől, gyűlölöm az estéket. Napközben eddig babakocsiban aludt kint a kicsi, de egyre hidegebb van, most már nem akarom mindig kint altatni.


A lényeg, hogy kb. egy hete elkezdtem esténként ezt a felvesz-letesz módszert. Az első este 1 óra ordítva után aludt el a kiságyában, utána kelt persze 2 óra múlva, de kis sírás után visszaaludt az ágyban. Na, 2-3 napig könnyyebb volt letenni, de egyrészt továbbra is ugyanúgy sírva kel 2 óránként, másrészt most megint nem akar az ágyban aludni, tegnap már megint vagy 1 óta ordítás volt előtte. Ma bent altattam nappal is, dettó nem akart aludni :/


Úgy érzem, ez sem válik be, de én már nem bírom az órákénti keléseket és hogy fél éjszaka fent vagyok, a férjem meg pláne kívánt, hiszen neki mennie kell dolgozni is reggel...



#altatás #Felveszletesz
2021. okt. 21. 16:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nyilván úgy értettem az 1 óra ordítást, hogy felvettem, megnyugtattam, visszatettem az ágyba és ilyenkor ismét elkezdett sírni, szóval felvettem megint megnyugtatni és így kellett egy óra.


Nem hiszem, hogy ilyen sz*r szülők lennénk, csak mert most ott tartunk már, hogy besokalltunk fizikailag azon, hogy konkrétan nem alszunk hónapok óta. Aki nem tudja, milyen ez, könnyen beszél.


A kezdetekben - mivel anyatejes -, becicizett és hamar elpilledt, akkor betettem az ágyába és aludt.Ennyi.


Mint leírtam, magamon/mellettem is próbáltam altatni, de akkor szószerint 1-1,5 óránként kel és keresi a cicit, zavarja, ha megfordulunk azaz ágyban, felkel ránk. Próbáltam ringatni, énekelni, nem megy, mihelyst ágyat ér a feneke, ébred és ordít.


Nyilván ezt a módszert már végső kétségbeesésemben vetem be és nem olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akinek nem volt ilyen rosszalvó gyereke és aki nem tudja, milyen kimerítő hónapokon keresztül nem aludni többet soha 2-3 óránál.

2021. okt. 21. 18:20
 12/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a felvesz-letesz módszerrel néhány nap alatt jobb lett, de volt hogy később megint elromlott az alvás és újra kellett kezdeni. A nagylányomnál a napközbeni alvásnál viszont nem működött. Napközben télen is gyakran kint aludtak babakocsiban, megfelelően beöltöztetve nagyon jókat aludtak úgy.
2021. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%
Kizárólag anyatejes a gyerek? Mert akkor az is lehet, hogy éhes, azért ébred ilyen gyakran éjszaka.
2021. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%
😂😂😂 Másfél évig csináltam ezt a sűrűn kelést. Sőt volt olyan éjszaka hogy jó ha 3 órát aludtam kis részletekbe. Mégse kaptam idegösszeomlást, meg nem öltük egymást a férjemmel. Pedig hiába csak cicin aludt el (ergo én kellettem) ő is sokszor felkelt.
2021. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém még jóval kisebb, de nekem sokat segít egy melegvizes palack. Ezzel előmelegítem a kiságyat, úgy teszem be a már alvó babát, így nem ébred fel. Ha a hideg ágyba teszem, felébred. Kipróbálhatod, hátha.
2021. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, 8 hónaposan van egy alvási érés, normálisan működik a babád. Ilyenkor megborul az alvása, nehezebben akar elaludni, több a mikroébredés és ha anyatejes, többet akar cicizni. Ugyanígy kivoltam, mint te, nekem az együttalvás segített, egy csapásra megoldódott a probléma. Mi a nagyágyat kerítettük körbe a rácsoságy elemeivel, így egy nagy rácsoságyban aludtuk 3man, kicsit nehéz volt bemászni, de aludtunk. :D


Mindenesetre amit most csinálsz vele, az alvástréning, és nem jó a babának. Ő nem tudja megnyugtatni magát, ehhez az idegi éréshez, amiben most van, pedig sok-sok testközelségre és valószínűleg több cicire van szüksége. Ha sírni hagyod, nagyon magasra szökik a stresszhoemonszintje és órákig magas is marad, ha pedig nem válaszolsz a hívására, az rögzül benne, hogy hiába sír, nem kap segítséget. Próbáljatok meg esetleg egy matracon elaludni, ott is tudod így hagyni, csak vigyázz, hogy ne legyen körülötte sok paplan-takaró, ne legyen túl puha a matrac, mert ezek veszélyesek a bölcsőhalál szempontjából. Ha együttalvás mellett döntenél, olvass utána a biztonságos együttalvás szabályainak.


Bárhogy is sikerül megbirkózni ezzel a helyzettel, kitartást, jobb lesz, hidd el, ez egy ilyen időszak, majdnem minden babánál ekkora alvásborulással jár.

2021. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
szegeny kerdezo. megertelek mar csak azert is mert en kezdettol fogva (kb 3 het ) hagytam sirni. hamar megszokta es ha fel is ebredt ejjel nem bombolt legfeljebb kicsit szipakolt meg szoszolt egy darabig aztan visszaaludt. nem szoptattam viszont volt cumija.
2022. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!