Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idő kell, mire a...

Mennyi idő kell, mire a felvesz-letesz módszer működni kezd?

Figyelt kérdés

7 hónapos lesz a babám, kb. 4 hónapos kora durvultak be az éjszakáink. Addig fél 9-től reggel 8-ig mindössze 1-3 alkalommal kelt, majd szopi után leraktam az ágyba és aludt. De valahogy megfordult az egész dolog, már nem lehetett lerakni az ágyba, mert felkelt és ordított, csak cicin aludt vissza, elkezdett gyakrabban kelni...


A kiságyban egyszerűen nem lehet elaltatni, ha nagy nehezen leteszem és ott marad, akkor is kell 2 óra múlva. Ha közénk veszem, cicin 2 perc alatt bealszik, de konkrétan 1,5 óránként kel és cicizni akar.


Fizikailag és mentálisan is totál kimerültünk a férjemmel, nem megy tovàbb, már egymással is üvöltve veszekszünk esténként az idegességtől, gyűlölöm az estéket. Napközben eddig babakocsiban aludt kint a kicsi, de egyre hidegebb van, most már nem akarom mindig kint altatni.


A lényeg, hogy kb. egy hete elkezdtem esténként ezt a felvesz-letesz módszert. Az első este 1 óra ordítva után aludt el a kiságyában, utána kelt persze 2 óra múlva, de kis sírás után visszaaludt az ágyban. Na, 2-3 napig könnyyebb volt letenni, de egyrészt továbbra is ugyanúgy sírva kel 2 óránként, másrészt most megint nem akar az ágyban aludni, tegnap már megint vagy 1 óta ordítás volt előtte. Ma bent altattam nappal is, dettó nem akart aludni :/


Úgy érzem, ez sem válik be, de én már nem bírom az órákénti keléseket és hogy fél éjszaka fent vagyok, a férjem meg pláne kívánt, hiszen neki mennie kell dolgozni is reggel...



#altatás #Felveszletesz
2021. okt. 21. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Nektek nem kellett volna gyerek ha ilyen gyengék vagytok. Nem trenírozni, sírni hagyni meg kínozni kell mert nektek gyengék az idegeitek. Gyereket akartál? Jobb ha megszokod mert lesz rosszabb is
2021. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Nekem mind két gyereknél volt ilyen. Ez egy ilyen időszak, de én nem hagytam őket üvölteni. Az elsőnél kicsit meglepett, mert előtte átaludt az éjszakákat, amikor a második gyerekemnél jött elő, akkor már tudtam hogy ez egy ilyen időszak. Utána nyugisabb jött. Elkezdték végig aludni az éjszakát, vagy max 1 keltek fel. Ez a felvesz-letesz módszer pedig alapjaiban nem jó. Nem a módszer miatt aludt el, hanem mert kimerült az üvöltésben. Nem tudom, hogy te hogy tudod végig hallgatni ahogy a kisbabád ennyi időn keresztül üvölt?

Tudatosítsátok magatokba, hogy az egy kisbaba, aki a tiétek, és nem kar nektek rosszat, ő se érzi jól magát. Gondolj arra, hogy napról-napra közelebb vagytok ahhoz, hogy ez véget érjen.

2021. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

#2: a felvesz-letesz módszer pont hogy nem hagyja sírni vagy magára a gyereket. Akkor lehet visszatenni, ha már újra nyugodt, de még mielőtt bealudna.

Kérdező: két-három nap alatt el lehet érni vele, hogy aludjon. Az ágyával úgy tudod megbarátkoztatni, hogy pl. nappal abban játszol vele, tehát pozitív dolgokat kapcsolsz hozzá.

2021. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
3 A kérdező azt írta 1 órán át sírt a kicsi mire elaludt
2021. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Babakocsi

Egyedül altatás...

Végtelenül sajnálom a gyereketeket.

2021. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg nem jó nálatok az irány. Ekkora babának testközelségre van szüksége, nem 1 órás üvöltve elalvásra, idegbeteg szülőkre és ridegtartásra.

Olvass utána az alvási regresszió kifejezésnek, pont akkor kezdődött nálatok és jól el is lett rontva a dolog.

Próbáld meg magadon elaltatni és úgy betenni a kiságyba , működni fog.

Es akármilyen fáradt vagy, te vagy a felnőtt , embereld meg magad és nyugodtan fordulj a babádhoz, meg fogja hálálni.

2021. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

Ezt át kellett volna gondolnotok még időben...


Először is, ha egymással ennyire sz*r a kapcsolatotok, akkor a gyerek is valószínűleg feszült és nem véletlenül sír ennyit.


Másodszor, azt nem írod, hogy a kezdetektől fogva hogyan volt altatva. Ha megszokta, hogy veletek egy ágyban alszik születése óta, akkor hiába próbálkozol, n egy nap, de nem is egy hét lesz az, hogy megszokja a kiságyat. Rengeteg véranya, meg ősanya van, aki emiatt majd jól le fog engem pontozni, de sem a gyereknek sem a szülőnek nem jó, ha a fészek elvű együttalvást alkalmazza a család, mert ez pont ide vezet. Lehet, hogy most ez a nagy módi, amit mindenhol szajkóznak, de akiket ismerek, és így csinálták, mind hónapokig szenvedtek, mire később a gyereket rá tudták nevelni arra, hogy külön ágyban és/vagy a saját szobájában aludjon.


Tanácsot nehéz adni, mert nagyon el lett cseszve szegény gyerek élete és valószínűleg nem valami kiegyensúlyozott légkör lehet otthon nálatok. Talán annyit tudok mondani, hogy ne add fel és próbálkozz. Minden gyerek megtanulja, hogy kell a szülőktől külön aludni. Egyszer legalábbis...

2021. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Akkor szarul csonálja a kérdező, a felvesz-letesz pont hogy nem a sírni hagyásról szól. Reagálsz az igényéte, megnyugtatod, aztán mielőtt elaludna, újra leteszed. Ha kell, ismétled többször, így tanulja meg, hogy a kiságyban is biztonságban van, ha ott sír, ugyanúgy reagál rá anya, ergo nyugodtan el lehet aludni egyedül is, nincs baj.
2021. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, de ezt még olvasni is rossz volt.

Nyílván érzi rajtatok, hogy totál feszültek vagytok az altatás miatt, így még ő is nyugtalan, szeretné a közelségeteket.

Az nem derült ki egyértelműen számomra, hogy ha veletek alszik, és másfél óránként ébred cicizni, akkor milyen hamar alszik vissza?

Szerintem ez egy óriási stressz neki, hogy sírva kell elaludnia, persze, hogy kimerülve elalszik végül.

Az nem megoldható, hogy te alszol vele a szobájában, esetleg egy külön ágyon?

Egyébként megértem, hogy kimerítő, és totál kivagytok már ti is, de ez az irány nem jó.

2021. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha cicin pàr perc alatt elalszik melletted, akkor minek kìnzod a gyereket?!?! A màsfèl òrànkènt pàr perces megèbredès az nem annyira kibìrhatatlan, hogy ennyire kilegyetek tőle idegileg.
2021. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!