Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akiknél borzasztó alvó volt a...

Akiknél borzasztó alvó volt a gyerek 1-1,5-2 évesen is, volt valami konkrét oka?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy több helyen láttam, hogy ilyen-olyan ételallergia tünete lehet pl a gyakori ébredés éjszaka, vagy a bármilyen reflux vagy mittudoménmi. A lányom 15 hónapos, nem volt még átaludt éjszakánk, ha beteg és telenyomom mindenféle kábszival, akkor ébred 1-2x este, de amúgy normál esetben inkább 3-4 az alap, ami jónak számít, de sokszor számomra érthetetlen okokból több. Foga perpill nem jön, mozgásfejlődése kvázi kész, már 10 hónapos kora óta önállóan jár (és szalad), a beszédfejlődése látszik megindulni, illetve szeptember óta bölcsibe jár.

Egy szobában alszunk, durva éjszakákon egy ágyban is, mert képtelen vagyok óránként 2x felkelni, főleg így, hogy dolgozom is. De néha ez sem segít, pedig szopizik még, az éjszaka felét cicivel a szájában tölti.


Mindent eszik, sosem láttam semmilyen érzékenységre utaló jelet, de már kezdek besokallni és keresem az esetleges okokat, amiktől rosszul aludhat, amiken esetleg változtathatok, hátha. Szeretném leszoktatni a szoptatásról is, de így, hogy ennyire borzasztóak az éjszakák, így sem erőm nincs, sem ötletem, hogy mégis hogyan válasszam le. Mert így legalább nem ébred fel teljesen, csak annyira, hogy engem is felriasszon és cicivel a szájában 10 percen belül simán visszaalszik. Ha még órákig fenn is lenne, mert nem kapja meg, amire vágyik, akkor fogalmam sincs, hogyan tudnék helytállni még a munkahelyemen is, szóval most eléggé eszköztelennek érzem magam.


Akinek szintén borzasztóan alvó gyereke van/volt kicsiként, volt valami oka, vagy kiderült, hogy miért ilyen? Tudtatok ellene bármivel tenni, vagy csak magától elmúlt?


Valami biztatónak örülnék, mert most egy kifejezetten rossz időszakban vagyunk, a szemem alatt már nem táskák, hanem bőröndök figyelnek, és lassan úgy érzem, nincs energiám már kb létezni sem. Ha valaki tud mondani pár okos tippet, akkor annak örülnék :D Azt mégsem lehet, hogy teletömöm Fenistillel a gyereket, amikor semmi baja, merthogy attól jól alszik... Bár nem bánnám, ha valami csodaszer ezt mágikusan megoldaná nekem. Ami azért nem vényköteles mondjuk.


2021. okt. 28. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Kezdje el altatni a férjed. Biztos az is kozrejatszik, hogy bölcsis lett.

Vagy vegyél ki szabit, és akkor kezd meg a leszoktatast. Akkor nem kell legalább melózni. Nehéz tanácsot adni, mert nekem tápszeres volt a fiam, és így nem függött tőlem. Viszont a cumiert volt hogy felkelt,mikor kiesett a szájából.

2021. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A férjemmel nem alszik el valamiért. Napközben sem, de éjszaka csak felspannolja magát és sír. De meg nem is feltétlenül "magamat" akarom tőle megvonni, hanem azt szeretném, hogy legalább ne ébrejden minden órában. Ezen nem tudom, mennyire segítene, ha a férjem altatná. A szoptatásról való leszokás az jelenleg másodlagos prioritás, csak megemlítettem, hogy amúgy ilyen fantáziáim is lennének, ha nem ez lenne az egyedüli mentsváram a gyakori ébredés ellen.


Amúgy a bölcsikezdés óta voltak már jobb időszakok, elég jól leszívja az energiáit, de igen, erre én is gondoltam, hogy biztos nem segít. De hát már két hónapja jár, és teljesen beszokott, szereti is, élvezi is, utána is mindig megyünk játszótérre lemozogni a feszkót, szóval nem tudom, ezen hogyan tudnék még változtatni.

2021. okt. 28. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nekem csak akkor fogyatkoztak meg az éjszakai ébredések, amikor leszokott a szopizásról. Nekünk szerencsére nagyon könnyen ment, 16 hónaposan. 19 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, előtte egyszer kelt inni. Lehet, hogy közrejátszott az éjszakai ébredések elmaradásában az, hogy egy éjszakára elmentem céges csapatépítőre, és a férjem kelt hozzá, sírt 10 percig aztán visszaaludt végül. Azóta nem kelt éjjel egyszer sem :O
2021. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 5 éves koráig ébredt a lányom. A vége felé csökkent csak 1 ébredésre.

2 éves koráig szopott. Utána a vizet kérte állandóan.

Most 5.5 éves, most már nem iszik vizet sem éjszaka.


Hát, elég volt kivárni :).

2021. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!