Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem akar aludni délután a...

Ha nem akar aludni délután a gyerek, de alvás nélkül borzasztó kezelhetetlen és este sem alszik el korábban, mit szoktál bevetni?

Figyelt kérdés
3 ès fèl èves , ma pl. másfél órába telt, míg elaludt. Régen egy 20 percnél többet nem próbálkoztam, elfogadtam a helyzetet és korábban is aludt el este, de ez most megváltozott. Ha nem alszik délutàn, irtó nyűgös és este nem alszik korábban. Látszik rajta , hogy alváshiánya van, fáradt, de nem tud ellazulni. Sokszor ideges leszek és erőből próbálom altatni, veszekszem vele , úgy egy órás altatás utám...
2017. júl. 24. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Szegény talán azért nem tud elaludni, mert erőből akarod altatni, meg veszekedsz vele és ideges vagy. Miért nem olvasol neki valamilyen mesét?
2017. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Olvass neki mesét vagy találj ki magadtól vmi mesét...mi versenyezni is szoktunk a lányommal /ő is 3 és fél éves/ ki alszik el hamarabb..de ezekhez nyugodtnak kell maradnod, ha esetleg nem alszik 10 perc után..pl ma nekünk is nehezebb volt a délutáni altatás kb 1 óra, közben mesét olvastam aztán ő is nekem, kicsit beszélgettünk mit fogunk délután csinálni, ha felébredünk, aztán jött a könyv nélküli mese stb. Aztán ha elég jó már a kedve és nagy barátnők lettünk, akkor jön a versenyzés és kb 10 perc után alszik...de ezek közben nincs mászkálás, meg ez kell az kell, előtte bekészít mindent az alváshoz..
2017. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Az én fiam már nagyobb, 5 éves, de már egy 3,5 évesnél is kipróbálnám ami nálunk bevált. Én nem azt mondom neki, hogy aludni kell, nem altatgatom (ezt mondjuk sosem tettem) hanem, hogy csendes pihenő van. Ez azt jelenti, hogy azt csinál a szobájában amit akar (könyvet nézeget, pakolja a plüsseit, autózik), csak csendben csinálja. 10 perc után aludni szokott.
2017. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amit leírtatok a rutin része. Mindig van mese. Könyvből ,majd fejből. Ideges kb egy óra múlva leszek, amikor már elszakad a cérna.
2017. júl. 24. 20:33
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk a 1,5 éves nem alszik nappal már egy éve, azóta este 12 órát aludt egyszerre és nem volt gond. Mostanában viszobt nálunk is szenvedés van, szerintem a nyár is az ok, nagyon sokáig van világos, és annyira túlpörög. Viszont észrevettem, hogy mikor lemegy a nap hamarosan ő is elalszik. Ha ideges vagy (nem csodálom!) szedj magnéziumot, nagyon sokat segít. Az én lányom amúgy tutitu-t néz este :-)
2017. júl. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Ja, nem 1,5, hanem 3,5 éves.
2017. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ilyenkor megelégszem azzal, ha csendben pihen.
2017. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Esetleg egy ehhez hasonló relaxációs mese?


[link]


Az én kislányom még kicsi hozzá, úgyhogy tapasztalatot nem tudok mondani, de nagyon jó ötletnek tartom.

2017. júl. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A relaxációs mesét kipróbálom. Habár már néhányszor próbáltam a testrèszeit is felsorolni, hogy sorban ellazulnsk, elalszanak. Hátha mesébe öltve hstásos lesz!
2017. júl. 25. 06:36
 10/12 A kérdező kommentje:
5-ös, akkor egy cipőben járunk.
2017. júl. 25. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!