Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hetes kisbabámat altathatom...

3 hetes kisbabámat altathatom háton éjszaka is?

Figyelt kérdés

Eddig éjszaka legtöbbet hol egyik hol másik oldalon aludt, nappal háton is de csak amikor mellette voltam,abban az esetben ha bukik.

Hány hetes kortól lehet éjszaka is háton altatni, vagy hason?


2021. nov. 11. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Hason 1 éves kor alatt nem ajánlott. Szignifikánsan kevesebb a bölcsőhalál háton. Hason alvásnál gyakoribb.
2021. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
ebben a korban alapvetően pont hogy háton kellene aludnia
2021. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Az én lányom hason alvó volt pici korától kezdve. Háton és oldalt nyögdécselt, dobálta magát. De ha a tiéd tud háton aludni, altasd úgy nyugodtan. Ha nagyon bukós baba, emeld meg fejrésznél a kiságyat (tegyél a lábak alá könyvet/téglát
2021. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Pontosan, kifejezetten háton ajánlott altatni.
2021. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Úgy altasd, ahogy jó neki és tud aludni. Hason bölcsőhalált hal, háton bukik és megfullad, oldalt meg a csípőjének nem tesz jót. Ennyi erővel ne altassa az ember sehogy, mert árt a gyereknek. Használj légzésfigyelőt és nem lesz gond
2021. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém aludt háton és oldalt, egyébként hason is lehet, de attól féltem, ma már nem érdekelne, régen is hasra tették őket. Légzésfigyelö van? Mert akkor szerintem nyugodtan aludhat bárhogy.
2021. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze altathatod háton.
2021. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a PIC-en volt a baba egy hétig, és ott direkt figyeltek, hogy minden pozícióban altassák. Hason is, jobb oldalt, bal oldalt és háton. Gondolom ők értenek hozzá. Persze volt légzésfigyelő.
2021. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Az enyémek speciel születésük óta hason alszanak, használtunk légzésfigyelőt babakorukban, de soha nem jelzett be.

Igazából mindegyikre van pro és kontra. Hason ne, mert elvileg nagyobb a bölcsőhalál esélye, háton ne, mert elvileg nagyobb eséllyel fullad meg, ha visszabukja a tejet/tápszert, az oldalán fekve ne, mert a gerincének nem jó...stb. Én azt mondom, aludjon úgy, ahogy neki, nektek jó.

Nekem pl a fiam (ő az idősebb) folyamatosan felriadt a Moro-reflex miatt háton fekve, ezért hasra fordítottam, és "úgy maradt", sokkal jobban aludt úgy. A 4 évvel kisebb lányomat meg már "rutinból" úgy raktam le aludni.

2021. nov. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Háton alva nagyon sokszor felriad, hason nem merem altatni, oldalt nagyon szépen alszik de a kis fejének sem tesz jót gondolom.
2021. nov. 11. 22:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!