Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit lehet tenni, ha a 9...

Mit lehet tenni, ha a 9 hónapos babám éjjel akár fél óránként is felébred, és csak az ágyából kivéve alszik vissza? (Anyatejes, éjjel vagy kér, vagy nem. Mostanában inkább nem.)

Figyelt kérdés

Fél éves koráig teljesen jól aludt éjjel, egyszer (néha kétszer) kelt, megszoptattam , és aludt tovább. Aztán egyik napról a másikra elkezdett egyre többször ébredni. Eleinte elég volt csak picit ringatni, majd aludt is tovább, aztán valahol itt romolhatott el a helyzet. Ő egyre többször kelt, én egyre fáradtabb lettem, így minden alkalommal leültem vele a díványra, meg vártam míg mélyebben bealszik, és visszatettem.

Most ott tartunk, hogy 9 hónapos, ha csak óránként kel, az jó éjszakának számít. (Bár volt 5 nap, mikor csak 3 óránként kelt, azt hittem végre visszarázódunk, de aztán mégsem.) Van, hogy 2 perccel azután, hogy visszateszem az ágyába, már sír.

Biztosan fogzik, van szeparációs szorongás is, tudom, hogy a mozgásfejlődés is bezavar... De már teljesen kétségbe vagyunk esve.


Nálatok volt hasonló szituáció? Ti hogy tudtatok javítani a helyzeten?

Sírni nem szeretném hagyni, bár az az igazság, hogy mostanában nem is mindig ébredek már fel a sírására,a férjem szól. Néha már kiesnek órák, arra eszmélek, hogy kint vagyok a babával, és hajnali 3 van, nem emlékszem az azt megelőző órákra. Magyarul elég fáradt vagyok.


Előre is köszönöm mindenkinek a tanácsokat.



2021. nov. 20. 02:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

A férjed fel sem kel soha? Szerintem itt ez ezen a ponton nem biztonságos, hogy kiesnek órák. Bárhogy, bármilyen helyzetben elalhatsz babával a kezedben.


Vond be valahol a férjed, akár délután, amikor hazaér, akár reggel mielőtt elindul, de legyen neked is pár óra alvásod, mert ez így nem tartható.

2021. nov. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A férjem mindent megtesz, reggel később megy be dolgozni, szabadságot vesz ki, amikor tud, stb. Pedig rengeteget dolgozik, mégis. Éjjel sajnos hiába menne ki, a baba csak velem nyugszik meg.


A kérdés inkább arra vonatkozik, hogyan tudnánk az ő alvásán javítani, nem az enyémen. 🙂


Igyekszem úgy berendezkedni a kanapén, hogy biztosan ne essen le róla, ha én véletlenül elalszom, mielőtt biztonságba helyezném őt. De ijesztő tud lenni, az való igaz.

2021. nov. 20. 03:07
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Facebookon ajánlom az Édesanyák szakértői csoportot. Név nélkül lehet kérdezni, igaz nem azonnal, de kapsz hozzáértő től választ, segítséget.


Nálunk ilyen nem volt, nem tudom az okát, hogy miért kel ennyit.

Esetleg levendula párna? Aromaolaj...


Vagy változott valami az alvási körülményben, esti rutinban?


Kitartást kívánok!

2021. nov. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csatlakozom a csoportba, és a párnánakak, olajnak is utána nézek.


Az estéink a fürdetéstől kezdve ugyanolyanok, legtöbbször szoptatás közben alszik el, ha nem, akkor egy kis forgolódás után.

2021. nov. 20. 06:53
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Nekem mindhárom gyermekem ilyen (volt) . Most a legkisebb is (11 hónapos) ilyenkor magunk közé vesszük és alszik tovább. Szüksége van a közelségre. Ez most ilyen korszak
2021. nov. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Vannak alvási regressziók, 4 hónapos kor körül, 8 hónapos kor körül, és 18 hónapos kor körül.

Nekünk a 8 hónapos volt a legrosszabb, kb 2-3 hétig tartott, de ez változó. Most van a 18 hónapos alvásborulás, ez se a legjobb, de elviselhető.

Le lett pontozva az első, de annyiban igaza van, hogy ha átvenné és magához szoktatná a gyereket kicsit, akkor neked nem lennének olyan pillanataid amik kiesnek. Szerintem ez ijesztő.

Amikor nem ébredsz fel a sírásra és ő igen, és tudja hogy ilyen fáradt vagy, akkor miért is nem vállalja azt a kört át... legalább próba szinten.


Nálunk egyébként az van, hogy én hamarabb fekszek 9:30-10 körül, a férjem meg éjfélkor. Ilyenkor az a 2-2,5 óra alvásom teljesen nyugodt, ő a kamera felelős, éjfélig ha felkel, akkor ő megy elaltatni.


Utána egyém a hajnali műszak, bár szerencsére nálunk nem kel ilyen gyakran. Amennyiben viszont gondok vannak hajnalban akkor igenis segít. Mostanság ő sokkal könnyebben teszi vissza a gyereket, mert hozzám jobban ragaszkodik a fiam, és az apját nem kéreti vissza ringatni 🙄

1-2 óra fentlét után szoktam kérni a segítséget.


Szemet szúrt az írásodban, hogy magadat hibáztatod, hol rontottad el.

Ezt felejtsd el!

Különböző korszakok vannak egy baba életében és az alvás sokaknál folyamatosan változik. Most egy szeparációs szorongásos, fogzós, bújós időszak van.

Elmúlik hidd el, és nem te vagy az oka.

Zombiként jársz, kelsz, kiesnek órák amikor nem tudod mit csinálsz.... szerintem mindent megteszel, kicsit még túl sokat is.


Én vettem egy "floorbed"-et ilyen padló ágyat, de egy matrac is teljesen megfelel a célnak, és ha nagyon rossz az este azon alszok a gyerekkel. Nem szoktattam semmire, ritkán alszok ott, de ennél hogy kiesnek órák (bocs hogy ezen rugózok...) minden jobb.

Kitartást!

2021. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Alvasi regressziò, szapa, fogzàs. Ahogy ìrtad, a közelsèged kell neki. Leeht pròbàlkozni olajokkal, vègigzongoràzni mindent.

Ha magatokhoz vennèd? Vagy te aludnàl vele matracon, ahogy az előző ìrta?

2021. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Még az a gondolat jutott eszembe, hogy megosszam veled, hogy nagyon helyes, hogy nem hagyod sírni, és ilyen jó anyukája vagy a babádnak, viszont az amit írtál, hogy nem emlékszel pár órára, az veszélyes. Konkrétan veszélyes, nem csak olyan "ha sírni hagyom felnőttként nem fog bízni az emberekben" szintű veszélyes.

Fáradt vagy, az lenne a helyes megoldás ebben az esetben hogy segítenek mert kiejtheted a gyereket a kezedből, balesetet okozhatsz, balesetet szenvedhetsz stb.

Muszáj lesz bevonni a férjedet is, pár éjszaka alatt megszokja, hogy néha ő megy. Mert amit most csinálsz az veszélyes. Inkább sírjon a férjed kezében minthogy a tiédben tragédia történjen, nem?


Még eszembe jutott egy tanács. Tegyél le egy matracot a kiságy mellé feküdj rá, és dugd be hozzá a kezed, simogasd. Ott vagy, érezheti a közelséged de nem kell attól félni hogy elejted, vagy legurul valahonnan, és esélye sincs hozzászokni, hogy köztetek alszik.

Nem tudom bejön-e nálunk nem vált be, ismerősnél meg igen.

2021. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem opció nálatok,hogy babaöbölben altasd?Az olyan mint egy kiságy,mert külön van,de mégse.4 gyermekem van,mind babaöbölben aludtak,átaludtuk az éjszakákat,és fel sem kellett kelni szoptatás miatt sem.Esetleg kipróbálhatnátok,hátha segít, persze ha mindenkinek megfelel a megoldás.
2021. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is 9-12 hónap volt szörnyű. Együttalvás oldotta meg csak a problémát.
2021. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!