Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjszakai ciccizésrol?

Figyelt kérdés
4 honapos, rosszul alvó iszsz fiam van. 8 kor megyünk aludni, 22:00-kor, ejfelkor és utána orankent kel cicizni. Probalom visszaaltatni cici nélkül, de csak a cicit keresi, hiába adok cumit kikopi. Nem sír, csak nyoszorog, forgolodik. Persze nem kapom fel egybol, várok hatha vissza alszik, hat általában sikertelen. Másnak is volt ilyen? Vagy beszéljek orvossal? Ki tudja így aludni magát? Amúgy cuki baba, nappal 3,5 4 orat alszik összesen. A fentlétekor jatszik, cukiskodik.
2022. febr. 3. 08:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Normális. Enyém is iszsz, mindig jól aludt, 8 hónapos kora óta 1x sem kel. Nem szoptatás miatt kel.
2022. febr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Akkor vajon mi az oka? Meg ra kell jönnöm 😬
2022. febr. 4. 00:26
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát,ha egyszer ennyi az igénye akkor hogy akarod leszoktatni róla? Ne legyen éhes? :D

Persze ebben biztos van némi komfort szopi is,de egy 4 hónapos még alap esetben sokszor kel,szerencsés az akié maximum 1-3 alkalommal :)

2022. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ciklusokban alszanak a babák is.Kb 2 óránként van mély alvásban.Ezek közt megébredhet bármire,és szüksége van rád.Nem csak az anyatejre,úgy mindenre.Érintés,ölelés,testmeleg...

Neki még nagyon bizonytalan a kis világa,ha megébred egyedül a sötétben fogalma sincs arról,hogy te ott fekszel maximum egy szobával arrébb.Idővel meg fogja szokni. :)


Nekem pl akkor jött el ez amikor megszeretett egy kis plédet.Elég volt a kis kezébe adni,hogy gyűrűje,cumit a szájába és pár perc alatt vissza aludt.


Próbáld meg esetleg ilyenkor a kezedet a hátára tenni,és halkan nyugtatni,mikor nem kel fel teljesen.Vissza tudnak néha aludni.

2022. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mire rájössz már másképp lesz :D Úgyhogy inkább engedd el ;)


Érdekes néhány megnyilvánulás. Oké, lehet néha kell neki a komfort. És ez baj?

Egy 4 hónapos(!) csecsemőről van szó. Kinél, hogyan keresse a megnyugvást ha nem az anyjánál? Nekem ez fura, hogy ezt negatívumként hozzák fel sokan. Mintha egy csecsemőnek nem lehetne igénye a komfort érzetre, a megnyugvásra. Érdekes elgondolások.

2022. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igazából az a gondom, hogy az alatt az idő alatt míg alszik képtelen vagyok vissza aludni :D szóval talán inkább nekem van alvasproblemam :D


Éjjel is szeretgetem, osszebujunk, simogatom, de nem tudom úgy visszaaltatni, csak a cicin. Nappal vissza tudom, de éjjel, ha nem kap cicit sír szegenykem.

2022. febr. 5. 10:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!