Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjszakai ciccizésrol?

Figyelt kérdés
4 honapos, rosszul alvó iszsz fiam van. 8 kor megyünk aludni, 22:00-kor, ejfelkor és utána orankent kel cicizni. Probalom visszaaltatni cici nélkül, de csak a cicit keresi, hiába adok cumit kikopi. Nem sír, csak nyoszorog, forgolodik. Persze nem kapom fel egybol, várok hatha vissza alszik, hat általában sikertelen. Másnak is volt ilyen? Vagy beszéljek orvossal? Ki tudja így aludni magát? Amúgy cuki baba, nappal 3,5 4 orat alszik összesen. A fentlétekor jatszik, cukiskodik.
2022. febr. 3. 08:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Na, nem az a lényeg hogy éjjel ne szopizzon, csak hogy ne ennyiszer.
2022. febr. 3. 08:57
 2/16 anonim ***** válasza:

4 hós alvásborulás


Nem akarok bezzegelni, de. 1,5-2 èves kor körül is van egy, ( szerencsések nem érzik)


7-8 èbredés hónapokig.



Amúgy nekem az éjjelit hagytuk el a gyerekekkel utoljára leválasztáskor.

Viszont a lányom civi nélkül is ugyanannyiszor kelt tovább… akkor ivott vizet, de ugyanúgy kellettem neki..


Szóval nem a cicicsökkentés lesz a megoldàs, 4 hónaposan csak a tejed lesz kevés, ha nem iszsz marad mèg egy ideig..

2022. febr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És neked is ilyen sokszor? 8-10 alkalommal? Mert ez a férfi kb ennyiszer kel, én meg olyan szornyen nehezen alszom vissza, már csak zombikent működők :D

Ebben az évben meg szeretnem szoptatni, aztán ha nagyon igényli tovább is, szóval nem szeretnem hogy csokenjen a tej. Csak hogy éjjel csupán mondjuk 4x keljen mint eleinte 😂

2022. febr. 3. 09:26
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ez az óránkénti ébredős fázis pár nap volt, aztán elmúlt. Mivel együtt alszunk, nekem a cicit a legegyszerűbb odaadni, a cumi, üveg stb. csak macerásabb lenne, úgyhogy nem próbáltam mást. Most 5 hós, 2-3 hetente van egy ilyen éjszaka. Amúgy kb. 2 óránként eszik éjjel és nappal is, néha alszik hosszabbat. Pedig már 5 hós elmúlt.
2022. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Nekem van pár tápszeres meg szoptatós ismerősöm/barátnőm és az iszsz babák kelnek fel óránként.


Ez magánvélemény de én 6 hónapos kora után szép lassan bevezetném hogy az igény szerintiből időre etetés legyen. Éjjel lehet érdemes lenne minden 2.ébredésnél szoptatni, majd ezt később csak 1-2 alkalommal. Ez inkább komfort szerintem, esetleg megpróbálhattok alternatívát pl cumi, vagy nyunyó.

És ne érezd magad rosszul ha nem akarsz igény szerint szoptatni (mivel éjjel nem akarsz, így az már nem lenne iszsz).

2022. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

A pici kelni fog cicivel vagy anélkül. Neked meg este szetdurranak a melleid.


Amúgy ha cicivel visszaalszik akkor te még tedd össze a kezed. Az enyém ordított jó sokáig és ha kifáradt, akkor lehetett vele cicizni majd visszaaludni. Az még fárasztóbb, órákig róni a köröket, egy bömbölő gyerekkel.

2022. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ebben a korban teljesen normális, hogy felborul ez az alvási ritmusa.


Csak annyit tudok neked ajánlani, hogy a nappali altatásnál ne lábujjhegyen járj. Nyugodtan hangoskodj, ne sötétíts be neki a szobában, mivel összekeverheti az éjszakával. Így meg tudja különböztetni a nappalt és az éjszakát.

2022. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Szintén zenész. Mi megváltoztattuk az esti rutint és kitoltam a lefekvési időt. 9:30kor megyünk aludni együtt, így talán nem kel fel nagyon ha éjszaka ellenőrzi a létszámot. Tudd, hogy normális, nem rontottál el semmit és nem az éjszakai cici a ludas. Sajnos én megkaptam, hogy elb*sztam a gyereket tapasztaltabb anyukától. anyagyere.hu-t ajánlom, nekünk segített.
2022. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem a tàpszeres babàs baràtnôm ès unokatesóm is szintèn sokat kel...

Annyi, hogy nehezebben os alszik issza nekik, de legalább apuka is be tud segíteni èrdemben..


A 7 ébredès mellè besegít a 3,5 èves mèg 2-vel idônkènt, ha beteg.. az ovi miatt meg àllandó



Majd elmùlik ez is



A nagy csak 1-szer kelt ebben az idôben... cserèbe nem aludt vissza óràkig

2022. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben, tehat normális. Köszönöm a válaszokat! ;)
2022. febr. 3. 20:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!