Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A babáknak miért nincs szükség...

A babáknak miért nincs szükségük alvásra?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8 óta küzdünk, de mindig felébred. Nekem már kegyetlenül fáj a fejem és szédülök a kialvatlanságtól. Próbáltam, hogy lesz@rom a háztartást és alszok, amikor a baba, de az kb 15 perc 🤣 2 hónapos. Mit tehetnék, hogy ne legyen a szédülés? Eddig nagyjából aludt (néha). De ma se nappal, se éjjel, meg hajnalban is ez volt. Tej van, 8-9:30-ig csak evett. Meg amikor felkelt tíz percenként, akkor is evett. És még van, ha megnyomom a mellem. Asszem zombi lettem… 😵

2022. ápr. 17. 23:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez ilyen időszak. Nekem a védőnő mondta is anno, hogy anyuka, maga nagyon nem néz ki jól. Mondtam neki hogy úgy is érzem magam...


Aztán odaadtam a lányomat anyukámnak egy délelőttre és végre kialudtam magam. A következő pár hétre elég volt az a pár órás alvás.

2022. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Te attól még nyugodtan alhatsz, csak mert ő nem. Vedd magad mellé az ágyba úgy, hogy ő ne eshessen le, tehát pl. ha a falhoz van tolva az ágy, akkor ő legyen a falnál. Lehet, hogy az a tény, hogy te ott hortyogsz mellette, meghozza majd az ő kedvét is az alváshoz.
2022. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Én végigcsináltam a lányommal a 4. trimeszter kúrát de akkor 4-5 hetes volt. Onnantól nekünk rendeződött az élet. Nem mondom, hogy nem kelt este, de 3x éjjel és az is mindog kb akkor az teljesen kellemes volt.


Amúgy én megpróbálnám a mellkasomon altatni, ha az tetszik neki, párnázd ki magad és dőlj le te is.

2022. ápr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Elég keveset írtál róla, hol és hogyan alszik, de én magamhoz venném és qludnánk egy jót. Feküdj belülre az ágyon, párnázd körbe magad, pici a mellkasodra és alvás. Hidd el tetszeni fog neki és nem szokik oda, 3 hónapos kora után mindegyiket le tudtam tenni, de addig sokat aludtunk így és megérte. Mindkettő jó alvó lett utána.
2022. ápr. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Hátha ilyen sokat eszik, nem csoda, hogy nem tud aludni.
2022. ápr. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem akarnék anonim maradni mutatnék egy képet amit az első hetekben lőttek rólam. Hasonlít egy zombira. Elképesztően sápadt, beesett lila karikás szemek, kis párnákkal, a hajam épp mosott volt de fésületlen, és olyan szinten fáradt voltam én is... sokan átesünk ezen 🙂

Pont a 6-8.héten csúcsosodott ki a 4.trimeszter és a nemalvás. Utána sokkal jobb lett. Most ha épp nincs baja, az esetek 75%-ban átalussza az éjjeleket, 1,5 éves kora óta, a 4.trimeszter óta meg 0-2 ébredése volt mindig. Kibírható lett.


Altasd magadon az ágy közepén, párnákkal körülvéve, vagymagad mellett ha biztonságosan megoldható.

2022. ápr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

5. Tehát, hogyan kéne? Időre etetni? 20 perc után lefejteni a száját? Ugye? Kicsit kérlek olvass utána, mielőtt tanácsokat osztogatsz és elbizonytalanítasz egy egyébként is fáradt anyukát.


Kérdező én is -biztonságosan - de magam mellé venném az ágyba. Lehet növekedési ugrás, a fiam ilyenkor mindig matrica üzemmódban volt. Valakit nem tudsz megkérni, hogy átvegye 1-2 órára amíg alszol egyet?

2022. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Olvastam róla eleget. De a 10-20 percenként etetni az tuti, hogy nem tesz jót.
2022. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8. Miért?
2022. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Mert a szervezetének is pihennie kell, ha állandóan eszik, fáj a hasa. Nem azt mondtam, hogy 3 óránként kell etetni, de a 10 percenként az tuti nem normális dolog.
2022. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!