Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért olyan nagy probléma...

Miért olyan nagy probléma egyeseknek, ha nem alszik a baba vagy a gyerek?

Figyelt kérdés

A lakóhely/szomszédok kategóriában itt az oldalon többször találkozok az utóbbi időben olyan kérdés-szituációval, amikor egy szomszéd balhézott, mert egyszer nem tudott aludni a gyereke.

2 kérdésre emlékszem fixen, az egyik alkalommal valami téglát pakoltak teherautóra este, a másiknál meg az autóba vett új rádióegységet bömböltették, kipróbálás céljából.

És mindkettőnél összeveszésbe torkollott a dolog, mert jaj, nem tudott aludni a gyerek. DE ezek valszeg csak EGYSZERI alkalmak.

Így felteszem a kérdést itt, ahol valószínűleg a legtöbb szülő van, miért lehet olyan nagy baj, ha emiatt 1-1 alkalommal nem tud aludni a gyerek? Milyen problémákhoz vezet pontosabban és/vagy milyen következményei lehetnek? Mi fog egyáltalán egy ilyen után történni, ha alvás nélkül van a baba, vagy a gyerek?

Félreértés ne essék, nekem nincs gyerekem, és nem provokálni jöttem, hanem tájékozódni, mert én laikusan azt gondolom (vagy gondoltam eddig), hogy hasznos, ha szoktatjuk zajokhoz is, mert így később lesz nehezebb neki, ha a csendhez fejlődik.



2022. jún. 11. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Én csak babáról tudok nyilatkozni. De én se örülnék ha felkeltenek. Nyilván a munka, pakolás, kukáskocsi stb az más.mert muszáj, de a zene bomboltetes engem is felidegesítene.


Nemes egyszerűséggel amiatt ha 1 órán át altatod az üvöltő gyereket és nagy nehezen elalszik és esetleg felébred utána nem alszik vissza és mondjuk egésznap nyűgös, sírós stb miatta az nem igazán jó senkinek sem.


Persze meg lehet kulturált módon is kérni valakit hogy halkabban hallgassa a zenét.

2022. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez a szokassuk zajhoz dolog baromság. Babaként elalszik talán úgy is. Később nem, mert érdeklik a hangok. Honnan jön, mi az.... Stb.

Az én fiam (és sztem majdnem minden gyerek) ha nem alszik délután, estére már tombol, hisztizik, ordít. Mert túlfárad. Ők még nem úgy működnek mint egy felnőtt hogy oké fáradt vagyok lefekszek. És nem is bírnak ki egy egész napot alvás nélkül normálisan.

2022. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem jó alvók a gyerekeim.

A kisebbik most 1 éves. Amikor felriasztja a traktor, motor, kutya ugatás, akkor igenis mérges vagyok, mert tudom, utána ugrik az egész délután, nyűgös lesz, este nehéz lesz fürdetni, stb.

Ha a szomszéd is hozzá tenné, akkor nyilván neki tenném szóvá a dolgot, nem futtában a traktorosnak. De ahhoz hogy szóljak érte, ahhoz iszonyú kialvatlanság, düh és egyéb hasonló ok kellene. Szóval magamból kiindulva szerintem az ilyen szomszédos vitának sokszor nincs is úgymond konkrét két család közti oka, inkább csak a szülő feszült és arra ugrik amire tud.


(Megjegyzem, én nem szóltam még soha senkinek, pedig a szomszéd kutya pl rendre a földbe ásott lyukat ugatja 0-24)

2022. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerencsére az én gyerekeim alszanak mint a bunda így nem zavar semmi.

A bölcsiben egyszer úgy aludt az egész csoportom, hogy verték a falat 1 órán át, fúrták csavarozták mit ne mondjak döngött rendesen, na aznap az is aludt aki nem szokott😂😂

2022. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Mert fárasztó hogy végre elaludt a gyerek,ergo a szülő is végre alha5 egy kicsit erre mondjuk a tapló szomszéd bomboltetni kezdi a rádiót este 11-kor. Igen a hétköznapi dolgok nem zavarnak hisz a babám miatt nem áll meg az élet,de egy bizonyos időponton túl zavar a fölösleges zajongás,mert akkor én sem alszom.
2022. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha nem aludt délután, mert nem sikerült elaltatni vagy idő előtt felverték, akkor non-stop hisztire lehetett számítani egészen estig, amikor beájult. És rohadtul fárasztó, ha a gyereked álmos, de nem alszik, de közben túl fáradt ahhoz, hogy bármi értelmeset lehessen vele csinálni. Mert ilyenkor bizony semmi se jó, minden sírásba torkollik és a végén te is legszívesebben bőgnél.

Na ezért nem örül az ember, ha valaki tahóságból szabotálja az altatást.

Mondjuk sose estem emiatt neki senkinek, mert nem vagyok konfrontálódó típus.

Egyébként nem szokattuk síri csendhez, mégis volt ilyen időszak.

2022. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerek két és fél éves koráig úgy aludt éjjel, hogy 40 percenként kelt.Nappal meg aludt korának megfelelően, 1-2-3-4x 30-nagyon max 40 percet.Nagyon hulla voltam, mert éjszaka is én keltem hozzá, meg nappal is max annyit lehetett mellette aludni, amennyit aludt, csakhát nappal én még hullafáradtan sem bírok:D

A szomszédunknak traktorjai vannak, a másik ha 1cm nőtt a fű már fűnyírózik,a postás is egy ideig pont akkor jött és feküdt a csengőre, mikor elaltattam a gyereket, a futár is rendszeresen így jön.Ennek ellenére soha nem vesztem senkivel össze.


Hozzáteszem 1 alkalom miatt (ha valóban nem rendszeres) senki sem veszik össze a szomszédjával, ha amúgy jó kapcsolatot ápolnak.

2022. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyreszt akkor tudsz nemgyerekes dolgokat csinalni, masreszt ha nem alszik (eleget), el van cseszve az egesz delutan, hisztis, nyugos, faradt, jon utanad orditva mert komfortra vagyik az oledben, borulnak a tervek.


Ma rakodnak a haz elott, holnap fuvet nyir/bokrot vag a szomszed, hetfon hust klopfol vki, mindig van vmi, nem lehetsz ra hatassal, nalunk a postas mindig du 2kor csenget. Igyekszek jo pofat vagni hozza, ok is emberek, nekik is van eletuk, de azert jo amikor mar nem alszik du a gyerek es nem bosszantanak ezek a dolgok.


Es akkor meg ott van h ha vkie nehezen alszik el...aztan vmi felveri.


Engem amugy csak az borit ki mar,ha felviszem az erdobe altatni babakocsiban es jon szembe pl egy hangos fiatal tarsasag es latja h labujjhegyen tolom es aggodva nezem h felebred-e toluk es egy szemernyit sem csavarna a hangeron, mert tojik ra.


Jah es ok neha-neha felebred es rossz du-ja van, de van amikor alapbol szr a kedve mert fogzik, rosszul aludt ejjel, beteg es amiatt nyugos, ezek mind-mind kulon is nehezebb napok, ha lehet, az ilyen random du-i alvasbol felvereseket keruli az ember a sajat lelki bekeje erdekeben.

2022. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, nem tudom, hogy írták-e, de a zajban altatás káros, olyankor az agy nem tud kikapcsolni, hanem reagál az ingerekre, nem jön a mély álom, a pihentető fázis, így nyűgös lesz a gyerek. Minél ingerszegényebb közegben kell altatni.


És ja, egy darab következménye van.. ha nem alszik időben, később kel, ha később kel, tolódik a nap, később fog elaludni este, és így buktad.. Sok idő, mire visszaáll. Arról nem is beszélve, hogy másnap kibírhatatlan lesz. Egyébként szerintem is belefér néha a zajongás, az én gyerekem is ordít néha, és van, hogy én is ordítok.

2022. jún. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Na ettől a "szoktassuk a zajhoz" elvtől azonnal felmegy bennem a pumpa. Amikor a fiam baba volt, és mindig besötétítettem illetve becsuktam az ajtót amikor aludt, apósom (akivel amúgy semmi gond, nagyon szeretem, szóval ez most nem savazás) egyszer megjegyezte, hogy hát minek halkabban lenni meg óvatoskodni, így nem szokik hozzá a zajhoz, és hogy az ő gyerekei (férjem és a húga) simán aludtak a világosban is a nappaliban, úgy, hogy közben ők pár méterre tőlük beszélgettek normál hangerővel. Megkérdeztem tőle, ő mit szólna, ha direkt zajonganék, amikor aludni próbál, "hadd szokja" jeligével. Legyen az akár délután, akár este. Meg hogy ha nekünk felnőtteknek jogunk van csendben és nyugalomban pihenni, akkor a babának/gyereknek miért nincs? Nem nagyon tudott mit mondani...

Megjegyzem, mindkét gyerekemnek volt olyan időszaka babaként, hogy kb a légyzümmögésre is felébredtek nappal, és akkor igenis rohadt pipa voltam, ha idejekorán felkeltek valami zajra, mert visszaaltatni teljesen esélytelen volt őket. De aztán amikor ezen túljutottak, már nem kellett lábujjhegyen járni. 6 éves fiam mellett most konkrétan ledobhatnék egy bombát is ha alszik, arra sem ébredne fel.

2022. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!