Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért probléma egyeseknek,...

Miért probléma egyeseknek, hogy vannak orosz és ukrán barátaim?

Figyelt kérdés
A háború megosztott minket, magyarokat is. Ki az oroszokkal szimpatizál, ki az ukránokkal. Én mind a kettővel, ugyanis vannak ukrán barátaim és vannak orosz barátaim. Néhányan azt mondják, ideje lenne "oldalt választani" Én ezt nem látom helyesnek, mert a háború nem elég ok arra, hogy eldobjam az orosz vagy ukrán barátaim, akikkel korábban is jóban voltam. Igen, az egyik orosz haverom (egy 14 éves orosz lány) fellépet a Győzelem napján Oroszországban. Ő és a családja, szeretik Putyint. Ezt tiszteletben tartom és nem foglalkozom vele és nem akarok balhézni, mert ő és a családja ezen az állásponton van és egyetértenek Putyinnal. Néhányan felháborodtak azon, hogy kellemes ünnepeket kívántam neki instagramon, amikor kiposztolta a győzelem napján készült fotóit. Én nem értek egyet a politikájukkal, de nem is foglalkozom vele és ha kifejteném neki az én álláspontomat, semmivel nem lenne jobb. Próbálok politika mentesen viszonyulni hozzá, mert igazából én kedvelem ezt a ruszki csajszit, és ha már barátságról van szó, ignorálom a politikát, ettől függetlenül kedvelem és nem hagyom, hogy megosszon minket. Ugyanúgy, ukrán barátaim, akik évek óta kedvelnek és 3x is voltam ukrajnában, hogy láthassam őket. kb 3 órát vett igénybe az út és nem bántam meg, ugyanis nagyon jól éreztem magam velük. Tervezem, hogy találkozom az oroszokkal is, mert őket is nagyon bírom, mindegy, hogy ki mit gondol... Én ebben az esetben, ha barátságról van szó, nem választok oldalt, és nem is akarok főleg nem politikai okok miatt megszakítani velük a kapcsolatot, vagy szimplán kiverni a balhét, mert másak a nézeteik. Igazság szerint néhányaknak nem tetszik a hozzáállásom és az, hogy nem választok oldalt. Egyesek azt mondják, kétszínű vagyok. Én ezt nem így látom, csak szimplán nem akarok rosszban lenni egyik féllel sem, legalábbis az imént említett barátaimmal nem. Én ezt így látom helyesnek. Vagy én látom rosszul?

2022. máj. 13. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Mert ezeknek az "egyeseknek" sekélyes a felfogása
2022. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem hülyeség eleve “oldalt foglalni” egy olyan vitában ahol mi nem vagyunk kompetensek. Én az oroszoknak adok igazat, van aki erre meg már le náciz (pont ide illö szó ugye?).


Szóval amég nekünk nem árt egyik oldal sem (ja, az ukránok ezt tették ez elmúlt pár évben) addig én nem háborúskodom, aki pedig minden áron oldalt akar foglalni az menjen nyugodtan a front akármelyik oldalára, nem tartjuk vissza.

2022. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindegy ki kinek ad igazat, sokan vannak elfogultak mind a két oldalon. Oroszok sem mondanak igazat meglátásom szerint, az ukrán fél is sokszor torzít. Igazából, próbálok nem törődni azzal, hogy ki melyik oldalnak ad igazat. Ebből hatalmas komment háborúk vannak facebookon, irtózatosan gyilkolják egymást hozzászólásokban. Én magam részéről az ukránoknak adok igazat, és nem szeretem, ha kioktatnak, h márpediglen én mekkora elvakult vagyok, mert hát az oroszok igazat mondanak. Well, nem így látom, azt viszont aláírom, h az ukrán hatalom is hazudik, vagy éppenséggel torzít. Az oroszok is hazudnak és szerintem nem bölcs dolog hinni az orosz híroldalaknak sem. De nem akarom bizonygatni az igazam és ezért nem is folyok bele vitákba facebookon, mert felesleges és irritáló, már maga az is, hogy sok ember ebből adódóan iszonyat módon egymásnak esik és radikális mértékben elfajulnak a dolgok. Nem ez a mérvadó, hogy ki kinek ad igazat, vagy kinek van abszolút igaza és nem is érdekel. Ha már az igazságról esett szó, valahol a kettő között.
2022. máj. 13. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban valahol középen lehet az igazság, én inkább támogatlak, hogy mind a két félnél vannak ismeröseid és ápolod velük a kapcsolatot szóval csak tojd le azt aki radikálisoskodik és próbálja osztani az észt, szerintem az összes közül nég az a legjobb amit te csinálsz (oldaltól, véleménytöl függetlenül).
2022. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4. Köszi szépen!
2022. máj. 13. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek veled egyet. Kollektívan elítélni a teljes orosz népet természetesen baromság. Nem formálok én se véleményt teljes nemzetekről a politikai vezetésük alapján. De szerintem világnézeti különbségek igenis kiütköznek néha a barátságokban is, és számomra van egy vörös vonal, ami mögött ennek a háborúnak a támogatása van. Nálad hola határ? Az se zavarna, ha egy barátod konkrétan egy népírtást támogatna és azt hangoztatná, hogy XY embereket meg kell semmisíteni?

Meg aztán teljesen más dolog homokba dugni a fejed és ignorálni a háborút, meg kellemes ünneplést kívánni valakinek ebben a szituációban. Ha ukrán lennék és ezt látnám, akkor biztosan azonnal megszakítanék veled minden kapcsolatot.


Az teljes más kérdés, hogy az ukránokkal is vannak bajok, őket se akarom keblemre emelni. De ezt a háborút nem ők indították, hanem Putyin.

2022. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Teljesen egyetértek veled azzal, hogy ezt a háborút Putyin indította. Egyik Kijevi haveromnak is vannak orosz barátai, azt pontosan nem tudom, hogy ők mit támogatnak, hogyan gondolkodnak, csak annyit tudok, hogy jól kijönnek egymással. Én igazából nem a háborúval nem foglalkozom, hanem arra figyelek, hogy ez ne menjen bizonyos kapcsolataim rovására. Az ukránoknak adok igazat, mert Oroszország indította a háborút, úgy, hogy Oroszországot senki de tényleg senki nem akarta megtámadni,és kitaláltak mindenféle hazugságot a terjeszkedéssel kapcs, például a NATO nem feltétlenül terjeszkedik, hanem országok kérik, hogy csatlakozhassanak. Ukrajna egyébként sem lehetne NATO tag, mert vannak rendezetlen ügyei. Az sem igaz, hogy ukrajnában Amerikai vegyilabort találtak. Ezek nagyrészt hazugságok, tipikus orosz propaganda, amiknek sajnos sokan, nagyon sokan bedőlnek. Én 10x is megkérdőjelezem azt, amit olvasok, főleg ha az orosz hírforrás. Ezzel nem állítom, hogy a többi oldal ne hazudna, de az orosz hatalom már szinte átlátszóan hazudik és tényleg csak a buták hisznek nekik, írástudatlan fröcsögő kommentelők, akiket nap mint nap látni a facebookon idegbeteg módjára kommentelni.
2022. máj. 14. 00:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen korrekt, hogy elválasztod a politikai szintet az egyéni szinttől. Szerintem sem helyes bárkivel is megszakítani a kapcsolatot, pusztán azért mert valamilyen nemzetiségű, és az adott államhoz egy agresszív háború, vagy bármilyen negatív aktuálpolitikai ügy kapcsolható. Már csak azért sem, mert sok orosz is elítéli Ukrajna megtámadását. Ha olyan emberről lenne szó aki ezt támogatja, azt addig tudnám tolerálni amíg nekem nem kezdi el propagálni. De függ az attitűdjétől is. Ha fröcsögő, soviniszta, polgári lakosság halálán örömködő, stílusban posztolgatna akkor attól függetlenül nem lennék kíváncsi a társaságára hogy nekem magyaráz róla. Ilyen emberek ukrán-orosz háború kontextusán kívül sem érdekelnek.
2022. máj. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!