Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Biztonságos altatási tippek?

Biztonságos altatási tippek?

Figyelt kérdés

Nem tudtam jobban megfogalmazni egy mondatban, de a kérdésem az lenne, hogy hogy a legbiztonságosabb a baba alvása:


- milyen ruházat

- milyen takaró/ hálózsák stb

- milyen ágy

- rácsvédő (ha kell)

- ágynemű

- alvási pozíció


Most kimondottan újszülöttekre gondolok.

Tehát a veszélyekre vagyok kíváncsi, illetve tippekre tapasztalt anyukáktól.


2022. júl. 13. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden baba más, vannak fázósabbak, van kevésbé. De egy pici babának mindig kell plusz réteg. Sokan a hálózsákot nagyon szeretiky mi nem használtunk. Rácsvédő max valami egyszerű volt, nem akartam, hogy belegabalyodjon. Emiatt nem volt se plüss, se tentike, se nyunyóka. Nálunk. Alvási pozíció.

Amibe jol aludt, az a lényeg, sztem

2022. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiságyban altatni, normális matracon, hálózsákban, nem kell ágynemű, rácsvédő sem. Újszülöttként olyan sokat nem mocorognak. Én fészekbe tettem, abban jobban aludt mint a nagy térben a 70x140-es ágyon, bár van aki szerint az is veszélyes, mert hogy belefúrja az arcát és akkor jól megfullad. Hát, nem tudom hogy ilyen már történt-e valaha bárkivel, de persze egy zongora is bármikor a fejünkre eshet... A takaró meg a párna szerintem egy fokkal valósabb veszélyt jelenthet. Alvási pozíciónak a háton alvást ajánlják, de van amelyik baba nem bírja elviselni. Szerintem nem ezen múlik a bölcsőhalál, de mindenki maga tudja mit vállal be. Én háton altattam a lányom, amíg magától nem fordult hasra. Akkor viszont már kivettem a fészket. A veszélyeket is meg az ajánlasokat is hosszú oldalakon keresztül lehetne taglalni, de nem fogom, mivel már előttem megtették mások, és elég könnyen hozzaférhetőek az információk bárki számára. A fentiek voltak csupán a sajá tapasztalataim.
2022. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

A túlmelegedés, fulladás, bölcsőhalál a veszélyek.


A túlmelegedés ellen ne takard be túlságosan és maximum 22 fok legyen a szobában. De a 18 fok is tökéletes, csak fázni fogsz, mikor szoptatod. A nyakát megtapintod, akkor érzed, hogy esetleg melege van-e.


A fulladás miatt nem ajánlott takaró, csak hálózsák, nem ajánlott rácsvédő, plüss, semmi ilyesmi az ágyban. Kemény matrac és a baba egy hálózsákban, ez a legbiztonságosabb verzió.


A bölcsőhalál ellen legjobban a szülő közelsége véd. Közös ágyban alvás, babaöböl, babaágy a szülők mellett, hordozókendő, anya hasán alvás, ezek csökkentik a kockázatát. Ha bekövetkezik, akkor jelzi a légzésfigyelő, és ha tudsz újraéleszteni, még megmentheted.


De én figyelembe vettem más szempontokat is. Használtunk babafészket, pedig abban előfordulhat fulladás. A rácsvédőt csak nagyobb korában szereltük fel, mikor már dobálta magát és fölébredt, mikor bevágta a fejét a rácsba. Együtt aludtunk, pedig úgy nem nagyon működik a légzésfigyelő (igaz, a bölcsőhalál valószínűsége úgy igen csekély). Ezek a kockázatok nagyon kicsik, és nem biztos, hogy mindent ennek kell alárendelni.

2022. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért szerintem ebben az időszakban a 22 fokos szoba túlzott elvárás 3-as. Az meg pláne nem kivitelezhető, hogy kapcsolja be a klímát valaki, aztán öltöztesse fel az újszülöttet. Alkalmazkodni kell az aktuális időjáráshoz. Amit írsz, az oké télen, de nem júliusban, augusztusban.


Kérdező, minden baba más, majd kitapasztalod, írják, hogy általában egy réteggel több kell az újszülöttekre, az én lányom örökké izzadt, ő úgy érezte jól magát, mint mi. Van, akire meg plusz két réteg kell. Ha melegük van, a tarkójukon izzadnak, és ott érzed, azt is ha hideg, akkor fáznak. Nekik amúgy a keringésük nem olyan jó, a kezük-lábuk sokszor hideg akkor is, ha jól fel vannak öltöztetve.


Van, aki hálózsákot ad, mi az elején pl. pólyáltuk a lányunkat, de ő tavaszi baba, ilyen melegben lehet, hogy nem praktikus egyik sem, és egy textilpelenka elég lesz betakarni, vagy egy nyári duplagéz takaró. Ha elkezdenek forogni, akkor kell jobban figyelni, hogy ne tekerje magára, sokan akkor térnek át a hálózsákra, a pólya olyankor már nem ajánlott, mert mozognak a végtagok.


Az, hogy hol alszik, meg majd az élet hozza. Lehet egy elképzelés, de aztán ki tudja, hogy a baba is így gondolja-e :) Valakinek bejön a külön ágy, valaki pedig az együttalvás mellett dönt, bármelyiket is választjátok, vagy bármelyik is jobb a babának, olvass utána. Azt mondják, hogy a bölcsőhalál kockázata akkor a legnagyobb, ha a baba külön szobában van, akkor mindenképp ajánlott a légzésfigyelő. Ha mellettetek alszik a kiságyban, már kisebb a kockázat, mert ,,szinkronizálni" tud a légzése a felnőttek légzésével, így olvastam. Nyilván a közös ágyban alváskor kell a megfelelő mennyiségű tér, felnőttnek a takaróval vigyázni kell, stb. Az is megoldás lehet, ha egy babafészket tesztek magatok közé, ha elég nagy az ágy, akkor nem aggódtok, hogy ráfekszetek. Mindenkinek máshogy praktikus.


Állítólag a háton altatáskor a legkisebb a bölcsőhalál kockázata, de sokan nem tudnak úgy aludni, mert a Moro-reflex bekapcsol, és felébrednek a babák, mások szerint így a bukást könnyebben félrenyelhetik, és inkább hason altatják a babát, van, aki oldalt, de hosszú távon a csípőjének nem tesz jót... egy a lényeg: minél többet olvasol utána, annál jobban azt fogod érezni, hogy csak rosszat teszel :D


A rácsvédővel kapcsolatban meg a legvérremenőbb viták szoktak itt is kialakulni, nekem a személyes véleményem, hogy ilyen buci fonott rácsvédőt biztosan nem tennék a kiságyba:

[link]

Gyönyörű, meg minden, de ezt nem érzem biztonságosnak.

Ha már rácsvédő, akkor csakis ilyen:

[link]

Nekünk ilyen van, ezt annyira szorosan fel lehet rakni, hogy tutira nem gyűrődik fel, nem lehet a rácson húzogatni, be tudom a matrac mellé tűrni, nem tud alá bemászni. Bár a gyerekem összesen 3 hónapot aludt az ágyában :D

2022. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😊
2022. júl. 13. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!