Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos nem alvó gyermek,...

9 hónapos nem alvó gyermek, van valami ötlet?

Figyelt kérdés

Adott egy 9,5 hónapos kislány, akit imádok, Ő az én kis boldogsagom. Viszont éjszaka egyszerűen nem tud aludni egyben másfél-két óránál többet ( a 2 óra már boldogság) kb 3 hónapos kora óta tart ez. Nagyon max a 2 óra, de van mikor 1 óra sem telik el és felébred, és már ott tartunk, hogy csak cicin tud visszaaludni, ritkán a hintaban ringatva.

Amikor felebred, esélyem sincs simogatni, vagy ilyesmi, mert rögtön feláll és sírni kezd. Illetve nem is sír, hanem az a vegyél ki anya ,,hiszti". Amikor visszafektetem, akkor viszont nagyon keserves sirasba kezd.

Próbáltam nem odafigyelni, ott ülni mellette nyugodtan beszélni hozzá, kimenni, de egyik sem működött. Újabban már nyújtja felém a kezét, nagyon tudja hogy tud elgyengiteni. Ráadásul úgy érzem egyre rosszabb, mert nem tudom lerakni a kisagyba, mert rögtön vagy max 5 perc múlva felébred, így 2 napja az éjszaka 90%-ban a hintaban alszik, amit nagyon nem szeretek.

Amikor lerakom a kisagyba, és látom, hogy mocorog, simogatom, csititgatom, ott van neki a kis takaroja,amit nagyon szeret, de nem használ, percek múlva megint áll a kiságyban. Neha-neha próbálja magát visszaaltatni furja a kis fejét a takarojaba, de egyelőre nem sikerül.

Az esti rutinunk az fix, bár gondolkodom, hogy azon kéne változtatni. A nappal sajnos változó, attol függően hogy alszik éjszaka, mivel van, hogy 2 órákat ébren van, vagyis 2 órán keresztül próbálom visszaaltatni, akkor délelőtt hamarabb elalszik és borul az egész nap.

Egyébként a napközbeni alvasával nincs gond. Étkezés szempontjából még mindig az anyatej a mindene, nem váltottunk ki étkezést még sajnos, mindenből eszik, de nem eleget. Sokat vagyunk kint is.

Amire még gondoltam, hogy nem elég fáradt, nem foglalom le őt eléggé nap közben, nem tudom. Kaptam most egy könyvet dr Dénes Ivett könyve , nem tudom lesz e benne valami ami beválik.

Éjszaka borzasztóan érzem magam, egyszerűen tehetetlennek, rossz anyának, szerencsétlennek, mintha újra és újra elbuknek. Próbáltam magam mellé rakni, az sem működött. Apuka szerint próbáljuk meg máshová tenni az ágyat,kipróbáljuk , meglátjuk. Már a fehér zaj sem működik, pedig volt, mikor csodafegyver volt.

Úgy érzem kezdek elfogyni, bűntudatom is van, főleg olvasva sok anyukát, hogy neki így meg úgy alszik a babája este 9-tol reggel 8-ig, akkor én mit rontok el?? És hiába mondják nekem, hogy ilyen a kislányom, egyszerűen magamat erzem hibásnak, és biztos, hogy nem vagyok elég következetes, vagy nem tudom. Az sem vigasztal, mikor mondják, hogy jajj 2-3 év és kinövi ....

Aki hasonló cipőben volt, mikor történt áttörés? Volt valami praktika esetleg, ami bejött? Hogy éreztétek magatokat lelkileg? Hogy tudnám őt lefoglalni napközben jobban? Ja és a napokban ratort, hogy követ engem mindenhová a drágám, úgyhogy gondolom ez sem fogja megkönnyíteni a dolgot.



2022. júl. 21. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Hagyd neki egyszer, hogy fent legyen egész este, majd rájön, hogy elfáradt vagy gondold át, hogy történt-e valami ami nyugtalanítja. Esetleg védőnőtől is megkérdezheted nem-e tud valamit az ilyen esetekre.
2022. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam pl a fogzasra, de nem fájdalmasan sír, ha kivesszük semmi baj, illetve hónapok óta tart. A védőnő azt javasolta, amit kipróbáltunk, hagytuk az ágyban, beszéltünk hozzá, kimentünk , de esze ágában sincs lefeküdni, csak felhergeli magát olyankor és levegőt is alig kap a végére ,nem tudom hagyni sírni őt .
2022. júl. 21. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Nappal mennyit is alszik? Max. 3.5, 4et kellene 2 részeltben, de ha kevesebb, az sem baj, hogy éjszaka elég fáradt legyen.

Nálunk el kellett keznenem ébreszteni mert simán aludt magától 3.5-4 órát délután, persze hogy éjjel nem aludt vissza...

Most 1 éves, épp áll át az 1 alvásra, de eddig 7 felé kelt, 10 és dél között aludt valamennyit meg 3 és fél 5 között ahogy sikerült, délben és fél 5kor keltettem.

8kor fürdés, 9re aludt és 1x max 2x kel. Nalunk még a fürdés előtti kekszpép segített, a kajakóma.

2022. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi hogy amikor 9kor letettem, 1 előtt ha kel, ölben visszaringatom, nem etetem. Pelust meg csak nagyon kivételes esetben cserelek éjszaka.
2022. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Délelőtt 1,5-2 órát alszik, délután kb 40 percet,max 1 órát . De például ha elvagyunk valahol nagy ritkán, akkor kevesebbet. Tegnap például a nagymamanal voltunk , délelőtt 1 órát aludt, illetve hazafelé 20 percet, azt hittem ki lesz dőlve , de pont ugyanolyan volt az éjszaka, mint máskor .
2022. júl. 21. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, legyen egy fix legkésőbbi felkelés, pld. 7 óra. És számolj 10-11 óra estével, így kijön, hogy fekvés mondjuk 8-kor. Össze kell "tömöríteni" az éjjelt, ha hagyod sokáig aludni, mert sokat fennvolt, akkor azt tanulja meg, hogy majd behozza reggel/délelőtt az alváshiányt.


Emellett napközben is jobb, ha hosszabb időkre ébren marad. 3-3-4 órát (a kötőjel az alvás), esetleg 3-3.5-4.25 órát. Gyanús hogy az első alvásnál "túlalussza magát", azt olyan 75 percre megpróbálhatod leredukálni és meglátni hogy akkor mennyit alszik másodjára.

Egy része alkati kérdés is, de amikor a mi babánkkal voltak ilyesmi dolgok, ezek rendberakták az alvását (persze mozgásfejlődés, fogzás bezavar, de az állandó 1-2 órás keléseknél az alulfáradtság a fő tettes általában).

2022. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!