Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlenség az, ha egy anya...

Felelőtlenség az, ha egy anya eddig szinte sohasem tette hasra a babáját, és így a gyermek 9 hónapos korára, se fordulni, se kúszni, se mászni nem tud? Egyáltalán van összefüggés?

Figyelt kérdés
Ma voltam a védőnőnél tanácsadáson,és ott egy anyukát eléggé "leszidott",hogy ne csodálkozzon ha nem tudja a babája a mozgásokat,ha egyáltalán nincs hason.Az anyuka azt mondta,hogy a baba csak ül,egész nap,mert nem tud hasrafordulni,és a hátán fekve pedig sír.
2011. febr. 11. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:

A védőnő a felelőtlen, meg az orvos, mert nem 9 hónaposan kell erre "rájönni", hogy valami nem oké, azért vannak, hogy segítsék az anyukát, aki tapasztalata, és nem mindenki olvasgatja a táblázatokat, hogy hány hónaposan mit "kell tudni" a babának.


Egyébként nem értem, hogy hogyan ül fel, ha nem tud forogni, itt nekem valami nem stimmel...

2011. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocs, aki "tapasztalatlan"
2011. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kislányom születésétől fogva utált hason! Ha hasra fordítottam meg akart fulladni annyira sírt! 6 hónaposan mégis magától hasra fordult!sírt visszafordítottam! Pár napra rá már magától vissza tudott fordulni!
2011. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyetértek az elsővel, felelőtlenség, de a védőnőé! egy első gyerekes anya nem feltétlenül van tisztában a dolgokkal, pont az orvos meg a védőnő feladata lenne az ilyesmit észrevenni, elvégre ezért vannak!még jó hogy 9 hónap után a védőnő cseszi le az anyukát, ő nem vette észre eddig? mi van a különböző életkorokban, 1, 3, 6 hónap megcsinált/megcsinálandó státuszokkal? nem tűnt fel neki, hogy valami nem oké? mondjuk nekem volt már a saját védőnőmmel is ééérdekes tapasztalatom, úgyhogy nem vagyok meglepve!
2011. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az izomzatával van valami gond. Szerintem az anyuka igenis felelőtlen, mert ezek szerint nem szólt eddig sem az orvosnak sem a védőnőnek, hogy gond van. Vagy csak egyszerűen nem tudta, hogy ez gond ebben a korban. Még ma is van, aki nem használja az internetet és nem jár össze más babás anyukákkal, hogy lássa nekik hogyan fejlődik a babájuk.

Nekem is van ilyen rokonom. Szintén nem csinált semmit a babája 1 éves koráig, aztán lassan megtanulta. Most 2 éves és szalad. Mi nem találkozunk, csak hallomásból tudom. Ott az orvos sem mondott rá semmit.

2011. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szerintem nem tud felülni,mert amikor megérkeztek letette a pelenkázóra,és úgy "ottmaradt" a baba.
2011. febr. 11. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet, első gyermekes anyukának nem feltétlenül kell tudni, hogy mit mikor kell csináljon a baba. A védőnő meg az orvos nem látta eddig, hogy baj van? Amúgy meg nem a hason fekvéstől függ a baba mozgása.

Az én kisfiamnak nem volt szabad hasra feküdni, mert granulomája(vadhús) volt a köldökén. Miután leégették, hat hónapig nem volt szabad hasra feküdnie, állandó felügyelet mellett volt, mert ha véletlenül hasra fordult vissza kellett fordítani.

Szerintem az izomzattal van valami gond, vagy ki tudja, mert tényleg sántít az, hogy felülni felül, de nem fordul hasra.

2011. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A védőnő felelőtlensége, mert neki kötelessége felvilágosítani az anyukát, hogy mikor mit kell tanítani a babának, vagy csinálni!
2011. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem függ, hogy hasra teszi-e az anyuka vagy nem. a védőnőnek kellett volna észrevenni, hogy nem stimmel valami, habár az enyém sem valami alapos. de az anyuka is észrevehette volna, hogy bibi van, bár nem írtad(gondolom nem tudod) hogy mászik-e. ha ül akkor lehet, hogy tud. na mindegy egy kicsit bele is kavarodtam, de egy anyának észre kellene vennie vennie, hogy le van maradva a baba, tök mindegy hogy első gyerek, ma már ez nem indok, van net, meg könyvek, meg rokonok, meg stb....
2011. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!