Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha külön szobában alszik a...

Ha külön szobában alszik a babátok, hogy oldjátok meg, ha néha mégis igényli az együttalvást? (Pl.: matrac, szülőiágy?)

Figyelt kérdés

8 hónapos lesz a kisfiam. Szeretnénk a saját szobájába költöztetni, igaz még kel éjszaka, de nem vészes max 2- 3-szor, de nem szeretnénk húzni, nagyobb korára, szerintem most még könnyen menne az átszoktatás.


Viszont, ha éppen a fogával küszködött, vagy hajnalban nehezen ment a visszaaltatás, akkor magunk közé vettem.

Szóval ilyen esetekre ti, hogy oldottátok meg az együttalvást? :)


2022. aug. 11. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
2,5 éves a fiam. Nálunk az elejétől a saját szibájában, saját ágyában alszik. 1 éves koráig nála aludtunk külön ágyon. Onnantól a saját szibánkban vagyunk mi is. A mai naoig előfordul, hogy vagy rosszat álmodik, vagy a fogával szenved vagy beteg, mi ebben az esetben sem alszunk együtt, nem akarok visszaszokni hozzá, főleg, higy 22 hetes várandós is vagyok, de ha ilyen helyzet áll fenn, akkor áthozom magunk közé egy fél órát, vagy amíg szépen vissza nem alszik, és utána visszaviszem a szobájába. Nem szokott felébredni rá, ha mégis,könnyen visszaalszik szerencsére.
2022. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Ez a te kényelmed, hogy nem akarsz átmenni hozzá, vagy megvárni a másik szobában, míg visszaalszik. Döntsd el, mint akarsz hosszútávon.
2022. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
barátnőméknél külön szobában van a gyerkőc (2 éves), de ha igényli, valamelyik szülő átviszi a szülői ágyba.
2022. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kora óta leesésgátlós ágya van, így ha felkel valamiért és igényli hogy ott legyek, akkor simán ottalszom nála. De ez szerencsére egyre kevesebbszer van, 2.5 éves.
2022. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van nagy korkülönbséggel. Mindig, és most is úgy van, hogy van a kisszobában egy egyszemélyes ágy is, ami később az övé lesz. Addig meg azon szoptatok, vagy altatok. Aztán megy be a kiságyba. Próbáltam velük aludni, de sose ment, mert nagyon forgolódok és rossz alvó vagyok. Így mindig visszamentem a helyemre. A lényeg, hogy a gyerekszobában van egy rácsos ágy, meg egy rendes ágy is. Már a születésre így rendeztük be.
2022. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fogzás volt egyedül egy nehezebb időszak. Mivel egy szobában volt a 2 gyerek, ezért fontos volt, hogy a kicsi ne ébressze fel a nagyot, ezért futottam éjszaka, ha meghallottam, hogy nyöszörög. Hiába volt csak 10-15 perc mire visszaaludt, én addigra felébredtem, így mi odatettünk egy matracot. Ha kelt vittem a takarómat és ahogy álomba simogattam, úgy én is visszaaludtam.

Ha hányós betegek voltak, akkor általában velem aludtak és a férjem étköltözött arra a pár napra a gyerekszobába az egészséges gyerekhez. Ez kisiskolás korukig volt így.

2022. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy plusz matracunk, ha valamelyik beteg, akkor ott alszik a férjem velük (nagyon apásak, betegség esetén csak ő kell). Egészségesen szinte sosem igénylik, ovikezdés előtt volt 1-1 nap, amikor este oda kellett feküdni valamelyikünknek. 😊
2022. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy fotelágy a szobájában. Nem túl dizájnos, de pont ilyen esetekre vettük ide ezt még mielőtt megszületett. Én nem akartam közénk szoktatni. Egyszer-egyszer előfordul, hogy ott alszik el, de akkor egyikünk sem alszik pihentetően. Átszoktam vinni a kiságyába. Ha nagyon nem tudunk kiszabadulni tőle, akkor az éppen igényelt fél ott alszik a fotelágyon nála, ha nagyon muszáj, vele.

4,5 hónapos koráig babaöbölben aludt mellettem. Nekem nehezebb volt megszokni, hogy kipateroltuk, mint neki :)

2022. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló.

Babaölben alszik nálunk is,mellkasunkon.. de le is tehetjük utána mellénk de igénlyi a kontaktot. Etetés után mi volt a procedúra alvás előtt? Minket szinte támadnak hogy ránk ragasztjuk a gyermeket ha rajtunk alszik stb..de 1 honapos. Mikortol tudnánk a kiságyhoz szoktatni h ott aludjon késobb?

2022. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi is kaptuk az öbölért az ívet, de amikor 4 hetes korában, megborult hormonokkal zombi üzemben bőgve vánszorogtam át a szobájába, mert 10 perce tettem le és megint sír... na akkor eldöntöttem, hogy csinálja ezt az, akinek két anyja van, engem nem érdekel kinek mi a véleménye, a saját testi-lelki egészségünk a fontos. Az öbölben gyönyörűen aludt mellettem már kb. a 2. éjszakától. Sosem volt "éjszaka átalvós" (nem is vártam tőle), de az egész éjszakás jövés-menés redukálódott max 3-4 ébredésre, cici, néha pelus, mindenki boldog. Aki beszólt, azzal helyetcseréltem volna pár éjszakára szívesen és akkor ezzel le is tudtam a témát. :D

Cicin alszik el zömében, utána még hagyom egy picit magamon mindig hogy kellően mélyen aludjon, utána már mozgatható, nem ébred rá fel.

Az ágyába úgy szoktattam vissza, hogy olyan 3 hós korától nappal már mindig ott altattam. Utána az esti első alvás még mellettünk volt, a következő félálomban evés után, már árvittem, ha tudtam a következőnél is és így tovább. A végén már az első alvásnál is oda tettem le. Nem panaszkodott érte, bár cserébe még mindig sarkig nyitott ajtókkal alszunk és amint nyekeregni kezd, ott termek, mert ilyenkor még sokszor egy kis hátsimivel visszaalszik. Szerintem ez a kulcs. Egyrészt fokozatosan került át a saját ágyába/szobájába, másrészt érzi, hogy így is ott vagyunk azonnal, ha valami van megvan a biztonságérzete.

Ha jön a foga, vagy nyűgösebb, akkor többször megébred, ilyenkor ragad ott valamelyikünk (többnyire én) nála. Néha elég ha csak egy légtérben alszom vele, máskor összebújunk a fotelágyon. Mivel ilyen nem gyakran van, én ilyenkor nem szoktam visszarakni az ágyába, érzem, hogy ilyenkor kell neki a közelségem és ha így érzem, akkor szintén nem fogok azokra hallgatni, akik azt mondják ezzel elkényeztetem...

2022. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!