Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor kezdenétek az altatást,...

Mikor kezdenétek az altatást, ha elkezdett a baba kb. ugyanakkor elaludni? (3 hónapos, részletek lent)

Figyelt kérdés
Első babánk most lesz 3 hónapos, igény szerint szoptatom. Eddig teljes káosz volt, igyekeztünk hozzá alkalmazkodni és persze sok dologban bénázunk, nem vagyunk következetesek még. Mindenféle altatást (cicin, fittlabdán,énekelve, járkálva, fürdetés után, etetés után, stb…) próbálgattunk hogy mi válna be, van hogy 1-1.5 óra altatás után aludt el, a nagyon gyors még nem volt jellemző. Elkezdtem észrevenni (appban követem az alvásait), hogy nagy átlagban 20:20 és 21:20 között alszik el. Gondolom a hosszas altatások helyett érdemes lenne ebből visszafele számolni hátha neki megfelelő időben gyorsabban, könnyebben elalszik. Mennyi az ideális altatási idő szerintetek? Illetve fürdetés után amikor a ruhát ráadjuk nagyon keservesen sír (amióta hidegebb van és nem csak egy bodyban alszik), ettől felhúzza magát, gyakran hajszárítóval nyugtatjuk meg, amire viszont kb azonnal elalszik a pelenkázón és aztán tortúra az “igazi” altatása. Mi lehetne tenni szerintetek, hogy picit rendezettebbé váljon az este ezen része? Nincs szívem a pelenkázón felkelteni mert napközben 20-30 perceseket alszik, de lehet hogy azt kellene?

2022. okt. 13. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Enni se hajlandó ha ennyire felhergeli magát?

Minél gyorsabban felöltöztetném, megetetném és elaltatnám.



Egyébként a kérdésedre a válasz, 1 óra azért nagy szórás, de mikor már megvolt, hogy a fiam mennyit bír ébren lenni, akkor max percekkel előtte kezdtem altatni, úgy aludt el a leghamarabb. De ha a pelenkázón szundít egyet akkor persze, hogy nem lesz álmos, a következő órában én semmiképp sem altatnám.

2022. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es köszönöm a választ. Sajnos nem nagyon tud enni, amíg meg nem nyugszik, nem jöttünk még rá hogy mi okozhatja - nem fázik, nincs melege, mindenféle anyaggal próbáltuk. A fürdetést imádja, utána a szárítást is, és az öltöztetéskor minden összeomlik. Ilyenkor hosszas hordozást próbáltunk először, amiben úgy-ahogy megnyugszik, de mellre kerülve pár mp/p után folytatja a sírást, úgymond “idegben marad” végig az öltöztetés óta. Ezért lett népszerű az instantabb hajszárítós módszer, amibe viszont elalszik simán. (Ja de ha az ágyába tesszük hajszárítóval, nem alszik el, csak a pelenkázón 😅). Amúgy nappal pelenkacserés öltöztetésnél nem zavarja a ruha vagy az öltöztetés. Lehet hogy a fáradtságtól vmi nagyon egyértelmű összefüggést nem látunk meg, de tényleg nem értem mit csinálhatunk rosszul neki.
2022. okt. 13. 21:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet a fáradtságtól is. Sokat van ébren fürdés előtt?


Nekem a kisfiam is nagyon sokat sírt esténként és nem is tudtuk miért, hasfájós is volt így arra fogtuk, napközben erőlködött sokat gázokkal viszont az esti ordítás túlfáradtság miatt volt nála. Én már nem is tudom hogy lett vége, de valami 1,5 hónapon keresztül legalább minden második este ordított és nem nagyon tudtuk megvígasztalni, csak azokon a napokon történt ez este, amikor nappal keveset aludt. Úgyhogy nekünk a nappali alvásra figyelni kellett. De ez a mi történetünk, a tiéd lehet nem is fáradtság miatt sír.


1-es voltam

2022. okt. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Most hallok ilyet először, már az altatást is szabályozni kell? Mi alkalmazkodtunk hozzá, a védőnőnk szerint csak szélmalomharc és töri a gyereket, ami a saját bioritmusával ellentétes. Az ideális altatási idő az, amikor magától is álomba zuhan. Ha cicin, akkor ott.
2022. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es, nem hiszem hogy azt írtam hogy szabályozni kell, igény szerint szoptatom és elfolynak a napjaink, nekem ezzel nincs bajom, mert nincs más dolgom, de az sincs rendben szerintem ha valamit elbagatellizálok a nagy elfolyásban és esetleg fölöslegesen szivatom szegényt. Igen, az ideális altatási idő akkor van amikor álomba zuhan, ebben igazad van, nálunk ez 20:20-21:20 között van most valamikor, de ezt hol 25, hol 90 perc nyűglődés, altatási kísérlet előz meg amibe gyakran belezavar az öltöztetéses sírása. Szóval szerinted mennyivel előtte (esetleg hogyan) kezdjem altatni, hogy az eddigi idősávjában aludjon el?
2022. okt. 13. 21:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok meg egyből, ruha nélkül egy vastagabb, cipzáras hálózsákba belerakni. Hátha az nem zaklatja fel annyira.


#4 csodás elmélet, de nem minden baba dől ki magától. Van amelyiknek szüksége van segítségre, különben egész nap 2x 20 percet alszik és éjfélkor üvöltve alszik el.


Egy 3 hónapos baba 1,5-2 órát bír átlagosan fent lenni.

Legyen egy reggeli rutin, ami jelzi neki, hogy nappal van. Pl 8:16kor kel a kicsi, indul a reggeli üzemmód. Húzd el a függönyt, legyen fény a szobában, beszélj hozzá, menjetek ki az alvós szobából, öltöztesd át nappali viseletbe.

Napközben figyeld meg, hogy mennyi idő után tudod könnyen elaltatni.

1,5 kb amit ébren tud lenni, akkor áltasd 1:10 perc múlva. Nagyjából 20 perc kell egy babának, hogy teljesen elaludjon. Ha nem tud aludni akkor told ki az ébrenléti időt, azaz 1:30 vagy 1:40 perc után altasd (de nem fix semmi, lehet h 30 perc alvás után 1,5 órára elalszik, de másfél óra alvás után 2 órát is ébren van, ezt ki kell tapasztalni).

Legyen egy altatási rutin nappalra is és éjszakára is. Nappal fényben vagy félhomályban aludjon, este full sötétben, fehér zajjal, vörös fénnyel.

Az utolsó alvásához tudod igazítani az éjjeli alvást.

Mondjuk 7kor alszik egy órát és 8kor kel, akkor legkorábban 10 órára érdemes altatni (nagy hosszú alvás előtt többet vannak ébren a babák).

Ha a pelenkázón bealszik, lehet az is esti rutin, akkor úgy időzítsétek a fürdést, hogy az éjszakai alvására essen.


20-30 percek kevesek is lehetnek, érdemes kitapasztalni, hogyan alszik hosszaban a baba és naponta legalább egyszer úgy altatni (az én babám 3-4 hónaposan minden nap délután egyszer rajtam aludt hordozókendőben vagy babakocsiban).


Nálunk szuperül beállt a rendszer, pedig őskáosz volt az elején. A lényeg, hogy figyelni kell az órát es altatni kell a babákat, nem várni, hogy kidőljenek.

Most már kevesebb, mint 10 perc alatt elalszik napközben a babám és a hosszabb rutin után is 10 perc az altatás.

2022. okt. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, köszönöm, leírtál sok dolgot amit már alkalmazunk, de sok olyat is, amire az őskáoszban nincs az embernek agya. :) örülök, hogy lesz fény az alagút végén egyszer 😁
2022. okt. 14. 08:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is a hálózsák jutott eszembe, hogy abba gyorsabban bele tudod tenni. Sőt, én sokszor úgy altatok, ha már nagyon álmos a fiam, hogy bodyban cici+rácsavarok egy takarót, elalszik, és az alvó gyereket teszem a hálózsákba (direkt mindig úgy teszem a kiságyba a zsákot, jól szétnyitva, hogy bele tudjam tenni. A vállánál is patentos, csak ráhajtom és összezárom). Ha meg elalszik pelenkázás közben, akkor berakom a kiságyba és kész, szerencsére nem ébred föl rá.
2022. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is a túlfáradás miatt lehet.


Bár nálunk a gyors öltözés, hősugárzó (távolról, biztonságosan), etetés sem számított. 2 és 3 hónapos kora között, fürdés utáni, csak sírt.. amíg ki nem dőlt szegénykém 1-2 óra után. :,( Csak úgy tudtuk elaltatni, hogy evés után be a babakocsiba, hálózsákostul, mentünk vele pár kört az udvarunkban és elaludt. Utána visszacsempésztük az ágyába. Esetleg egy próbát megēr, ha már nincs ötletetek. :)

(Aztán 3 hós kora után elhagyta.)

2022. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hú, kipróbáljuk ezt az esti nyargalászást a babakocsival! :) van patentos hálózsákunk, igaz most thermo rugdalózóba öltöztetem helyette, de vissza fogok térni hátha már jobban fogadja. köszönöm a tippeket 8-as, 9-es.
2022. okt. 14. 18:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!