Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor kezdenétek az altatást,...

Mikor kezdenétek az altatást, ha elkezdett a baba kb. ugyanakkor elaludni? (3 hónapos, részletek lent)

Figyelt kérdés
Első babánk most lesz 3 hónapos, igény szerint szoptatom. Eddig teljes káosz volt, igyekeztünk hozzá alkalmazkodni és persze sok dologban bénázunk, nem vagyunk következetesek még. Mindenféle altatást (cicin, fittlabdán,énekelve, járkálva, fürdetés után, etetés után, stb…) próbálgattunk hogy mi válna be, van hogy 1-1.5 óra altatás után aludt el, a nagyon gyors még nem volt jellemző. Elkezdtem észrevenni (appban követem az alvásait), hogy nagy átlagban 20:20 és 21:20 között alszik el. Gondolom a hosszas altatások helyett érdemes lenne ebből visszafele számolni hátha neki megfelelő időben gyorsabban, könnyebben elalszik. Mennyi az ideális altatási idő szerintetek? Illetve fürdetés után amikor a ruhát ráadjuk nagyon keservesen sír (amióta hidegebb van és nem csak egy bodyban alszik), ettől felhúzza magát, gyakran hajszárítóval nyugtatjuk meg, amire viszont kb azonnal elalszik a pelenkázón és aztán tortúra az “igazi” altatása. Mi lehetne tenni szerintetek, hogy picit rendezettebbé váljon az este ezen része? Nincs szívem a pelenkázón felkelteni mert napközben 20-30 perceseket alszik, de lehet hogy azt kellene?

2022. okt. 13. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
El fog múlni, de tényleg! Nálunk ugyanilyen káosz volt.
2022. okt. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Most visszanéztem az alvásnaplót mert kb 3 hónapos korában már én is szerettem volna minimális rendszert... Hááát inkább közel 4 hónaposan alakult ki valami. Nagyon sokáig szenvedtünk mi is azzal hogy le akartam volna rakni, de nem akart még aludbi (mint kiderült elég alacsony alvásigénye van, ráadásul a babáknak az lenne a legjobb ha az éjjeli alvásul előtt lennének fenn a legtöbbet tehát +15-20 perc ilyen korban - angol szakirodalomban baby wake window alatt kereshetsz rá).


Nagyon tudom ajánlani az esti rutint, elcsendesülést, kell idő, de egy idő után bekattan nekik, mi van. Fényeket is visszafogni alvás előtt fél órával.

Mi egy kiszuperált tableten a mai napig fehérzajt játszunk neki alváskor, szerintem az is segít. Vagy akár csak kapcsolj be egy ilyen videót, appot a telódon altatás alatt, főleg, ha a hajszárító beválik.


Egyébként az öltöztetésnél üvölt nálunk is megvolt, sőt még mindig, 11 hónapos :'D Már megtanultam vele élni, nem szereti az enyém.

2022. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem konkrétan utána kellett néznem, mit ért a kérdező hajszárító alatt. :D Hogy ez a fehér zaj, amit mi is tableten játszottunk alvásidőben a mynoise applikáción keresztül. Energiatakarékosabb a hajszárítónál, az biztos, főleg, hogy nem termel hőt is. :)
2022. okt. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
13-as: igen, fehér zaj a szülők megmentője, kinek mivel. Erre még app sem kell, tele a a spotify white noise playlistekkel, csakhát nem mindig jön be neki, a híres hajszárítós appra is csak forgatta a szemét. Az igazi hajszárítóra 10-ből 10-szer viszont alszik 3 perc alatt, és van hideg fokozata a hajszárítónknak. 😁🤷🏻‍♀️
2022. okt. 22. 21:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!