Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor alszik el a babátok?

Mikor alszik el a babátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Mikor alszik el a babátok? Van rutinotok? Fürdetés minden este? Szokott kelni éjszaka? Ha igen hányszor és mikor? Na és persze mennyi idős? ☺️ Köszönöm!



2022. okt. 25. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

14 hós, 8kor alszik el

Előtte: vacsi, összepakolás, fürdés, öltözés, mese, alvás

Nem kel éjszaka


Amíg pici volt minden 3. nap mostuk át tiszta vízzel, amúgy csak áttöröltük a hajlatait napi 2x. :) de mostmár nagy, sétál, fut, szórja a homokot a fejére, szval minden nap jár a fürdés :D

2022. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Van rutinunk. Eddig fel 8-8 volt az alvas ideje. 2 napja 8 kor kel reggel, nem fel 7-7 kor, igy ma 2 utan aludt el(ekkor mar kelni szokott). 16:10 ig aludt es fel 10 kor vitte az apja aludni. A fejem belefajdult amennyit ma.kiabalt nem, nem korszak van es minden tiltasra kiakad. Szornyu egy nap. Kerem vissza a normalis esteket, amikor beajult 8 orakor 🤣
2022. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
2 eves, az lemaradt :)
2022. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

2,5 éves a fiam. Sajnos egyenlőre borzasztóan későn alszik el az utóbbi időben 9, fél10-10 fele. Nagyon igényli az apja társaságát, aki van, hogy késő délután ér haza. Ráadásul jön az utolsó 2 felső őrlőfoga, ami sokszor mégjobban borít mindent. Rutin, máramennyire tartani tudjuk azért van, 8kor fürdik apjávak, utána vacsoráznak

Kicsit vele van még, játszanak, kis mese, aztán lerakom aludni. Éjjel nem kel, most kivétel a fogzási időszak. Reggel 8-9ig alszik. Én 33 hetes várandós vagyok, nekem egyenlőre fekszik ez, hogy reggel énis tovább alhatok. Majd ügyködünk rajta, hogy jövőre, ovira normalizálódjon.

2022. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos, este 10 körül alszik el. Kb. 2 hónapja átalussza az éjszakát fél 9 körül kel mindig.

Az esti rutin: lezuhanyzok, utána fürdetés (7 körül), evés. Cicin mindig bealszik, én meg sokáig naivan azt hittem lehet is letenni, de nem. Mindig felébred, csak szunyókál 10-20 percet ilyenkor. Csendes játék fél 10-ig és altatás. Ez nálunk most 15 perc csendes sétálgatást jelent kb. Elcsendesedik minden és mindenki, majd cici és alvás.

2022. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a fürdetésben van rutin, mindig ugyan akkor este 7 körül, de még csak 1 hós.
2022. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Van rutin. A 7 hós 7-fél 8 körül alszik el, a 21 hós 8-fél 9 körül.
2022. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Az elejétől kezdve van esti rutin, ahogy nőtt úgy igazítottuk az igényeihez. Két hónapos koráig kicsit kaotikus volt, de utána rendeződött. 2-4 hónapos koráig este 7-kor fürdetés, evés és utána, ha fejemre is álltam nem akart aludni 11-ig, úgyhogy addig elnézelődött, meg szórakoztattuk. Nem kelt egyszer sem, aludt kb 7-ig. Aztán 4 hónaposan egyszer csak átállt és este fél 8-tól aludt reggelig.

Most 2 éves 3/4 7-kor vacsi, 7-kor fürdés, fél 8-kor már alszik és nyomja reggel 7-ig.

2022. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fúú de irigyellek 8-as. :) Mi most 5 hónaposan tartunk ott, hogy ha tótágast állok sem alszik el 10-11 előtt. Ez egészen pici korától így van. Ráadásul mintha fájna az alvás, iszonyat nehéz elaltatni.
2022. okt. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11-ig nem alszik mindegy mi van, sőt van hogy hajnali 1-ig sem ha fáj a foga.Most 1 éves és 5 hónapos kora óta ilyen.
2022. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!