Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tejital éjszakára?

Tejital éjszakára?

Figyelt kérdés

Úton van a 2. baba de a kislányom féléves és alvásokhoz még szoptatást igényel. Viszont én már egyre kevésbé bírom a strapát. Védőnő a meleg tejet javasolta elalvás előtt, de magát a tejet, kakaót nem nagyon issza. (nem akartam rászoktatni főleg a sima tejre).

Most azon gondolkozom érdemes-e a tejitalt kipróbálni, mennyivel jobb mint a sima tej?


2022. nov. 16. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
tehéntej egyéves kor alatt nem ajánlott kb semmilyen szakirodalom szerint, mert nehezen emészthető... tápszer nem jön szóba? még tök pici
2022. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, csak a tápszer jöhet szóba. Nincs szavatolva, hogy azt megszereti majd.
2022. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fél évesnek maximum tápszer. Tejital 12 hónapos kortól javasolt.
2022. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Fél éves és tejet javasolják?😮 érdekes hát szerinte még fél évesen pici kaphat tápszert is esetleg.
2022. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszem megáll az ilyen védőnőktől.Tápszer.Semmi más.Már írták,se a tej,se a tej ital nem való még neki.Biztos vagy benne,hogy nem akarod már szoptatni amúgy?Simán bedurranhat még a te melled is ha nem üríti ki.Én szoptattam végig,és magától hagyta el mikor megszületett a pici,mert más lett a tej összetétele.Ha nem, akkor nem,de akkor viszont csak tápszert.
2022. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
bocsánat: * másfél éves!
2022. nov. 16. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod a tejitalt, de ne vegyél nagy kiszerelésben. Esélyes hogy nem fogja elfogadni, eddig sok anyatejes babástól hallottam ezt. Nálunk sem fogadta el, azzal próbalkoztam szopit kiváltani 1-1,5 éves kora között, esélytelen volt.
2022. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha adsz neki ne cumisüvegbe.

Ha eddig nem szokott hozzá a cumisüveghez ebbe a korba már ne szoktasd hozzá nem tesz jót a fogainak

2022. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Nyugodtan próbáld meg a tejitalt. Több vitamin és ásványianyag van benne. A fiamnál kb 20 hónaposan próbálkoztam tejjel, de nem kellett neki, így maradt a tejital. Most 22 hónapos, már megissza, folyamatosan állunk át a tejre.
2022. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kezd el szép apránként elvenni a cicit. Az én kislányom 15 hónapos és május 6ra vagyok kiírva a második kislányommal. Nekem az előző terhességem problémás volt, végig vérnyomás csökkentőt kellett szednem és toxémia gyanúval be is feltettek 36.-dik héten. Emiatt is javasolta a védőnő hogy hagyjam lassan abba a szoptatást, mert gyógyszert kell megint szednem. Fokozatosan csináltam először a reggeli cicit vettem el, aztán a délutánit és most másfél hete az estit. Próbáltam tejpépet adni neki helyette, de nem fogadta el egyáltalán. Első két altatásnál sírt, de azóta összebújunk a nagy ágyba és kapcsolok altató zenét. Neki van egy babája amit mindenhová visz fél éves kora óta. Vele alszik és mivel cumit sem fogadja el ő az ujját szopja. Miután elaludt beteszem a kiságyba és van egy zenélő ami a legkisebb nyöszörgésre elindul éjjel. Mostmár szerintem így meg is tanulta vissza altatni magát és nem kel éjjel. Nekem azt mondta a védőnő, ha napközben rendesen eszik akkor nem kell igazából semmi kiváltás már ennyi idősen. Arra az egyre viszont már hónapok óta figyelek hogy a kis csőrös itató pohara oda legyen rakva a kiságy szélére.
2022. dec. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!