Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek napközben csak ölben...

Akinek napközben csak ölben vagy melléfekve cicin aludt a gyerek, mikortól és hogyan sikerült máshogy altatni?

Figyelt kérdés
Vagy legalább letenni, otthagyni hogy legalább tudjak valamit csinálni amíg alszik? Meddig kell még minden nap 2-3 órát itt ülni vele? 1 éves elmúlt már. Mikor alszik már jobban? Ha mellette fekszem akkor is 5 perc és ébred ha itthagyom.
2022. dec. 13. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 1 évesen mar ott tudtam hagyni, pedig elég extrém a fiam, volt, hogy egesz nap ülni kellett vele vagy kendőben volt. Ha nyugtalanul alszik, akkor ébred ő is és ölbe veszem, de fél órát akkor is alszik egyedül egyben.
2022. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

A nagyobbik gyerekemnél semmikor, konkrétan elhagyta a nappali alvást onnantól, hogy nem feküdtem mellé. 2,5 éves korára meguntam, persze addig is próbálkoztam, 1,5 évesen mégcsak ölben sikerült, de nem adtam fel, és szép lassan sikerült 2 éves korára elérni, hogy legalább ne ölben legyen, hanem mellettem cicin. De még olyankor is felébredt 5 percen belül, ha eljöttem, hiába vártam 20-40-60 perceket is akár. Fontosnak tartottam a nappali alvást, aztán mikor már a bölcsiben is azt mondták, hogy nem tudják altatni 2,5 éves korában, akkor én is feladtam az otthoni alvást.


Volt azért jó dolog is benne. Így visszagondolva sok kedves emlékem van arról, ahogy rajtam szuszog. Viszont ő éjszaka 3 éves koráig átlag 6-8x ébresztett, utána is még sokáig 3-4x, így erről az időszakról ez a másik, ami eszembe jut...


Ha viszont valaki azt gondolná, hogy elrontottuk, mert nem hagytuk üvölteni, akkor elmondanám, hogy rengeeteg mindennel próbálkoztunk, amik a kisebbik gyerekemnél valóbban be is váltak aztán, de nála nem.

2022. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahj akartam írni, hogy 3 hónapos kora után tudtam letenni, utána már csak akkor aludt ölben ha valami kis baja volt (oltás, fogzás, hasfájás, valami kisbabás lelki dolog).


10 hónapos korára alszik szinte stabilan éjjel és napközben is kiságyban (de igény szerint nagy ágyban is).


De ez rajtatok nem segít, a ti picitek úgy tűnik túlérzékeny. Innen viszont akkor teljesen egyéni,hogy nálatok mikor fog javulni a helyzet.

A szigort nem ajánlom, én semmit nem erőltettem, nem miattam alszik kiságyban a babám, hanem mert ő ilyen típus.

2022. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, mint a #3. Mindkét lányom már újszülöttként simán le tudtam/tudom rakni a saját ágyába-babafészekbe-az én ágyamba, miután elaludtak. Most is alszanak a csajok, a nagy (2,5 éves) a saját ágyában, a kicsi (4 hetes) mellettem babaöbölben. Az elaltatáshoz mindkettejüknek nyilván szüksége van a testközelségre, éjszaka együtt alszunk négyesben családilag a nagy ágyban, de simán ki tudok slisszolni mellőlük én is, az apjuk is. Ez nem érdem, nem csináltunk semmit spéci módon, egyszerűen ők ilyenek.
2022. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor le tudtam rakni, de voltak időszakok, főleg fogzaskor, vagy ha nyűgösebb volt, esélyem sem volt. Jobb akkor lett, mikor kicsivel 1,5 éves kora előtt mikor már nagyon megterhelő volt, elkezdtem azt, hogy szopi, elalszik az ölemben, majd berakom az ágyba, ébred, vissza az ölembe, berakom az ágyba, ébred, vissza és még vagy húszszor. Úgy egy hét alatt szépen apránként csökkent az alkalomszám amíg be-ki-be rakosgattam. Talán egy hónap telhetett el, mire félálomban is be tudtam rakni, és oldalra fordult, aludt.

Igazi megváltás 2 éves korára jött el, mikor egyedül bement aludni az ágyába.

2022. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 10 hónapos korára lett jobb, akkor még ringattam, de le tudtam már tenni utána. Addig csak rajtam aludt nappal (éjjel nem). Sajnos semmi extrát nem tudok tanácsolni, én próbálkoztam néha a letevéssel, és ekkorra érett meg az idegrendszere annyira, hogy mélyebben aludjon.

Van alvókája esetleg? Most nekünk nagy segítség, ezt is 9-10 hónap körül vezettük be, először csak mindig vittem vele aludni, nem fogta meg, csak tudta, hogy alvás van, ha hoztuk az állatkáját. Ha elaludt, mellé tettem. Amikor felébredt, mindig örült neki. Aztán pár hónap után már ő hozta aludni, a kezében is maradt. Most elalvás előtt azt morzsolgatja az egyik kezével, a másikkal meg a kezemet, de a visszaalvásban segít, ha megébred, megöleli az állatkát és megnyugszik, sokkal kevesebbszer kellek. 20 hónapos.

2022. dec. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!