Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sűrűn eszik a kislányom?

Sűrűn eszik a kislányom?

Figyelt kérdés

9 hetes a lányom, 2 óránként eszik 90 ml tápszert (120 nem megy megmarad 10/8szor benne} , házi orvos azt mondta 2,5-3 órára meg kellene próbálni kitolni az időt. Ezzel nincs is gond nappal eljatszuk az időt vagy tea vagy vízzel próbáljuk kihuzni a 2,5 - 3 óra meg legyen a 2 evés közőtt. De viszont éj szakad nem megy, folyamat épp h letelik 2 óra már felkelt és éhes, nem tudom mit csináljak vele, forgatom kiságyba cumi be szájba hátha vissza alszik egy fél órára de nem sajnos.

Mit csináljak? Arról nem is beszélve hogy folyamatosan meg ébred hajnali 4-5 felé és 1 vagy tőbb óra múlva alszik vissza, pedig semmi lámpát már direkt egyáltalán nem használunk, elektromos hintája is van adamo is semmi nem segít ilyenkor.



2022. dec. 29. 04:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Érdemes volna megpróbálkozni tápszer váltással.
2022. dec. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Már ez 4. Koraszülöttnek beba ha+ kapott amit észre vettünk h nem tud kakilni tőle, átmentunk milumilre ami Hasfájás székrekedéses - olyan csúnyán kicsapta hetekig h váltottunk Beba sensiduora ( ez is székrekedéses tápszer) ez most bevált szép bőre neki. Más félét nem ír ki házi orvos nekűnk mert mondta h max 2 lehet váltani mert meg terheli baba bélrendszerét pocakját ha folyamat váltunk.
2022. dec. 29. 05:02
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy téves felfogás, mivel a tápszerek összetevője majdnem ugyanaz... Mi 5 tápszert próbáltunk ki, mire megfelelőt találtunk.

Szép is lett volna, ha hagyjuk a székrekedést, vagy a bukást, vagy azt, hogy ne egyen semmit, csak hogy ne kelljen váltani.

Amúgy meg én nem felírva vettem, kipróbáltuk, és ami bevált, azt írattam fel.

Semmit nem szólt a gyerekorvos, örült, hogy megtaláltuk a legjobbat.

2022. dec. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Miért nem etetitek igény szerint? Tápszeres babát is lehet. Ha neki az az igénye, hogy 2 óránként eszik, akkor miért nem jó úgy? Ez a 3 óránkénti etetés nagyon elavult felfogás már. Egy ilyen pici babának pedig semmi szüksége még vízre, teára meg főleg nem.

Arra meg ne számítsatok, hogy 9 hetesen átalussza az éjszakát, mert ez elég abszurd elvárás. Gondolom tudtátok, hogy a kisbabák felkelnek éjszaka is, amikor terveztétek. Ez egy ilyen időszak most, még csak most született. Lesz jobb is, rosszabb is.

2022. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%
Én az éjszakákat egyelőre hagynám. Szép fokozatosan lehet rajta tologatni, de elsőre nappal legyen meg a három óra és akkor utána lehet váltani.
2022. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is tápszeres, igény szerint etettem őt is. Ha 2 óra elteltével éhes volt, adtam neki. Nem szokta meg, nem lett kövér, 3 hónapos korában pl.csak 4x evett egy nap.

Ha a doki kérdezte, hogy és mennyit eszik, nagyjából bemondtam egy adatot. Nem részleteztem. Most 7 hónapos, korához képest kevesebbet eszik. Minden baba tudja, mennyi az igénye. És hülyeség, hogy a tápszeres babát túl lehet etetni. Nem lehet. Nem buta, nem eszik, ha nem kell neki.

2022. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha egy tápszer nem válik be, nem szabad erőltetni!

Miért vannak még mindig ilyen orvosok, meg védőnők, te jó ég.


Amúgy nyugodtan csinálhatsz neki 120-at, ha meghagyja a többit, meghagyja, a tápszerezés sajnos ilyen, nem tudod előre kiszámolni!


Azért kér mindig enni, mert nem lakik jól a 90 milivel.

Csinálj neki 120-at, nem dől össze a világ, ha néha meghagyja!

2022. dec. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Rossz volt olvasni hogy milyen elavult nézeteket akarnak rád erőltetni, te pedig tapasztalatlan vagy és elhiszed. Összességében nézd mennyit eszik 24 órán belül. Ha ő 2 óránként szeretne enni kevesebbet, azzal nincs semmi baj, neki ez az igénye. Felnőtt emberek sem egyformák. Van aki napi 2szer eszik sokat van aki 5ször keveset, az eredmény ugyanaz. A védőnőnek, orvosnak pedig azt kell mondani, amit hallani akár, te meg tedd úgy ahogy a baba igényli. Igaz nekem anyatejes volt mindegyik, de soha nem bírták ki 2-2,5 óránál tovább. Éjszaka igen, de ez az én szerencsém volt.
2022. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
8 vagyok, teát, vizet pedig felejtsd el, semmivel nem jobb ha az tölti ki a hasát feleslegesen, mint hogy eszik.
2022. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos elavult nézeteket akar rád erőltetni. NEM KELL 3 óránként ennie, ha ő 2 óránként igényli. Ha 2 óránként 90 mili az igénye, akkor adj neki annyit.

A víz és a tea csak üres ballaszt, semmi tápértéke nincs. A folyadékigényt a tápszer fedezi, nem kell pluszban itatni.


Keress egy haladóbb szemléletű gyerekorvost. A mostani leragadt a rendszerváltás előtt.

2022. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!