Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sokszor kel fel éjszaka a...

Sokszor kel fel éjszaka a babám,mi az oka, én rontottam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kisfiam aki most 8 hónapos, 6 hetes korától átaludta az éjszakát egészen 6 hónapos koráig mert ekkor beindult a fogzás de most úgy tűnik, hogy ez abba maradt egy időre nála viszont azóta nem telt el úgy éjszaka, hogy ne ébredne meg legalább 5x. Mikor fogzott be is lázasodott és keservesen sírt éjszakánként és nappal is. Jelenleg nappal minden rendben viszont az éjszakai ébredések maradtak de nem úgy ébred meg mint amikor fogzott, tudjátok az a keserves sírás hanem csukott szemmel sírdogál, nyöszörög és ha nem megyek be hozza ez csak fokozódik nála. (Próbáltam már, hogy hagyom és nem megyek be rögtön hátha visszaalszik magától de csak rosszabb lett) Első gyermekem így semmi tapasztalatom még, így az lenne a kérdésem, hogy mi lehet az oka, hogy ennyiszer megébred? 21 fok van a szobájában, redőny félig fel van húzva, hogy az utcai lámpa adjon egy kis fényt ha be kell hozzá mennem meg ha megébred ne a vak sötétség miatt sírjon. Ne értsetek félre nem panaszkodom, hogy fel kell hozzá kelnem engem az erdekel, hogy mi válthatja ki nála ezt a sok ébredést, hogy nem e rontom/rontottam el valahol vagy esetleg azzal, hogy mindig ott vagyok rögtön ha megébred?! Anyatejes, nem igény szerint szoptatom (nappal 3 óránként eszik ebbol két étkezés pürével kiváltva), nem kap cicit mikor megébred mert sikerül rövid idő alatt visszaaltatnom simogatással de volt már olyan esténk, hogy cicire tettem mert arra gondoltam lehet éhes lenne de szinte nem is evett csak nyugira használta pár percig majd aludt tovább de utána újra és újra megébredt reggelig.

Köszönöm.


2022. dec. 29. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Én panaszkodom, mert az idegrendszeremre nagyon ráment a nem alvás.

11 hónap alatt nem volt átaludt éjszaka.

8 hónaposan lehet fog, mozgásfejlődés és az is h több ennivaló kell neki, de még nem tud eleget enni.

De ha valaha volt már alvás, akkor valószínű h visszaáll ha ezek a folyamatok lezajlanak.

2022. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem csinàlsz semmit rosszul. Az èjjeli kelès sok gyereknèl sokàig megmarad. Inkàbb az a ritkàbb, amit a te gyereked csinàlt, hogy sokàig nem kelt. Az addig nyugodtan alvò gyerekeknèl is gyakran előfordul, hogy fogzàs, hirtelen mozgàsfejlődès, szeparàciòs szorongàs idejèn gyakrabban kelnek.

Ez egy teljesen normàlis viselkedes a gyerekedtől, csak fàrasztò.

Èn születèsètől fogva egy àgyban aludtam a gyerekemmel. Könnyű dolgom volt, ha èjjel èbredt, simàn visszaaludt cicin.

2022. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nehogy magadat okold. Én 14-szer ébresztettem fel anyámat egyik éjszaka, ott is minden oké volt és rendszeresen ez ment. Szerintem egyszerűen csak még nem tudnak annyit pihenni egyhuzamban a kicsik. Napközben is sokat alszanak, ezért nem megy nekik egész éjjel. Erre tippelek.
2022. dec. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon kedvesek vagytok! Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem visel meg engem a nem alvás de számomra most ez a legkevesebb, azt hittem, hogy én rontottam el valahol ami miatt mára ennyiszer megébred.
2022. dec. 29. 23:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem később aludta át az éjjelt mint a második... Nálunk brutális ekcéma volt az ok, amíg nem találtuk meg a megfelelő kezelést nem volt nyugodt éjjelünk.
2022. dec. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miben alszik? Nálunk az oldotta meg az éjszakai alvást, hogy már nem használunk hálózsákot. Teljesen véletlenül jöttünk rá, hogy az a gond, egyik alkalommal pisis lett, a másik még nem száradt meg, így betakartuk akkor éjjel, és láss csodát...nem ébredt fel. És azóta sem...csak hajnalban, mert éhes...
2022. dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, nem rontottal el semmit.

Inkabb eddig voltal extra szerencses, mert kb. a babak 1 %-a amelyik vegigalussza az elso hat honapban az ejszakat.

Most meg igy 8 honaposan atlagos lett, mint az osszes tobbi.

Vigasztaljon, hogy 2-3 eves korukban azert sok mar vegigalussza.

2022. dec. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2 gyerekemnél 8hónaposan borult az alvás. Elötte is keltek 1-2x. Utána 8-10x.


Fiam 13hónapos koráig csinálta ezt. Ma 3.5éves, a mai napig kel 1x.

Lányom 15hónapos, a mai napig tart. Jobb éjszakákon 4-5x kel, rosszabbakon óránként.


Sajna ez ilyen. Semmi bagy bármi is állhat a háttérben. Fogzás, szepa, idegrendszer, stb..


Sajnos ezt túl kell élni (mondom úgy, hogy 7hónapja nem aludtam 2óránál többet egyszerre. Sokszor azt se tudom milyen bolygón vagyok 🤣🙈😅)

2022. dec. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kezeslábas pizsiben alszik kitakarózva, mert egyszerűen nem viseli el magán a takarót se a vékonyat se vastagot. Igen ezt túl kell élni akkor 😀 Annyit vettem még észre, hogy amikor felkel akkor hanyatt fekszik, pedig hason szeret aludni,lehetséges,hogy a sok éjszaka forgolódásban amikor hanyatt fordul azért kel fel?!🤷‍♀️

2022. dec. 30. 09:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szinte bármi lehet, most is jöhet foga, fejlődik az idegrendszere, a mozgása, ezeket mind felébreszthetik, de lehet szeparációs szorongás is. Nem rontottál el semmit, nyugtasd meg, aztán visszaalszik, sajnos nincs csodaszer erre.
2022. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!