Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyereke hasznal szemmaszkot/alvomaszkot?

Figyelt kérdés

Kislanyom 2 eves mult kisbaba koratol csak besotetitett szobaban tud elaludni. (Egy kis feny se szurodhet be)


Viszont a redonyon igy is valamennyi atszurodik es folyamatosan mondja es nezi is, zavarja. Talaltam neten alvomaszkot gyerekeknek. Elkepzelheto hogy hasznalna van valakinek tapasztalata? Regen gyerek elott en is szemmaszkban aludtam de miota gyerekem van a faradtsagtol barmikor betudok aludni😅.


Oviban tuti nem sotetitenek majd be annyira amennyire szeretne szoval gondolom ott hasznos lenne.


2022. dec. 30. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem meg felesleges.


Tanuljon meg elaludni így is. Lehet nem fáradt?!

Hozzászoktatod, oviba sem fog elaludni nélküle. Kifogsz egy olyan ovonőt, aki nem engedi neki, vagy valaki cikizi emiatt, nagyobb kárt tesz benne.

2022. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hozzaszoktatni probaltam mar egy hetig.
2022. dec. 30. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem vagy túl kitartó, két éve szoktatod a töksötéthez, miért gondolod, hogy egy hét alatt fog leszokni?
2022. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
1kemény hétig? 😅😅😅🤦‍♀️
2022. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Aki fél a sötétben és csak fénynél tud aludni, azt hogyan szoktatjátok?

Az én lányom már nagy, 8 évesen aludt ilyennel nyáron. Ő szerette. Nem tudom, 2 éves hogyan viseli. Egy próbát megér.

2022. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszi a tapasztalt valaszt 5os akkor egy probat meger
2022. dec. 30. 15:24
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

5, Aki fél a sötétben, annak ott az éjjelifény.

Aki nem tud aludni világosban, annak ott a redőny, sötétítő.

Aki azon vergődik, hogy besüt a fény a leeresztett redőny pöttnyi résein, az csak nyűgösködés, nem valódi probléma. Becsukja a szemét és máris megszűnik.

Anyuka pedig nagyon helyesen érzékeli, hogy amíg ő kiszolgálja a gyerek rigolyáit, addig a való életben a bölcsi-ovi nem fogja, csak a megoldás nem jó, amit választ. Kétévesnek nem szemmaszk kell, hanem elmagyarázni, hogy csukd be szépen a szemed, fordulj a fal felé.

Igen, hosszabb idő lesz leszoktatni róla, nem egy hét, de nem lehetetlen.

2022. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Oviban vitt pár gyerek középsőben, "divatot" csinaltak belőle és nagycsoportra a csoport 90 %-a azzal aludt. A fiúk is. :)

Lányomnak is vettem, de ő azzal se aludt soha oviban. De nem a vilagosság miatt.

2022. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

8!

Ez megy egy olyan oviba, ahol nem problémáznak ezen. A mienkbe pl felejtsd el.

Raszoktatja, majd kiderül h az ovi nem tolerálja, pont megjött.

2022. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Én is utáltam fényben aludni és nem olyan egyáltalán, az félhomály, és abban sem bírok aludni, hiába csukod be a szemed, az nem olyan sötét. Máskérdés, hogy holtfáradtan nappal is tudtam aludni, de az ember a nap végére nem holtfáradt jóesetben.


Vegyetek neki redőnyt. Az enyémnek volt szemmaszkja, de nem használta, mert kényelmetlen. Azt csinálta, amit én is a fejére húzta a takarót(vagy én mellette aludtam és "sátrat" csináltam a takaróból. Az enyém ablakán van redőny, van vastag sötétítő az ablakon és külön az ágyánál is van vastag sötétítő függöny, ezek kombója lett a tökéletes megoldás(és biztonságérzetet is ad neki, hisz 3 oldalról fal veszi körül az ágyát, a negyedik oldalról meg függönyt tud behúzni. Én már kinőttem, de nyáron a mai napig nehezen alszom el esténként fényben, nem szeretem a félhomályt egyszerűen. Aki meg rigolyás sötétre, az nagyon kevés empátiával rendelkezhet, ha szerinte más nem lehet rigolyás világosra. Sőt, utóbbiban még logika is van.

2022. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!