Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor érdemes lecserélni a...

Mikor érdemes lecserélni a rácsos babaágyat (leesésgátlós) gyerekágyra?

Figyelt kérdés

Most egy éves a kisfiam. Elkezdem gondolkozni azon, hogy mikor érdemes lecserélni a rácsos ágyat. Nagyon ízek, mozog alvás közben. Nem sietős a dolog, de ha esetleg érkezne a kistesó, akkor aktuális lenne.

Ti mikor cseréltétek le?

Milyen típuso ágyat vettetek?

Egy szobában voltak a gyerekek?



2023. febr. 25. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen egyéni


Egyikük majdnem 3 volt.


Másikuk 1,5


Nekem a kiságyal költöztek koràbban àt a sajàt szobájukba.IKEA kura ágyat kaptak.

Àtalakítottuk, hogy lenn legyen a matrac, ne magasítva.

2 év múlva tervezem megfordítani, amikor kuckós lesz.

2023. febr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk is IKEA kura ágyat kapott a lányom 11 hónaposan, úgy átalakítva, mint ahogy az 1es írja.

Előtte már 8 hónapos kora óta egy matracon aludt a mi ágyunk mellett.

2023. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Ilyen montessori földszintes matracágyakat bármikor, bár szerintem egyévessel az is veszélyes. Nem a leesés, hanem az, hogy felügyelet nélkül elindul éjnek idején felfedezni és nincs az a bababiztos otthon amiben ez oké lenne. Bezárni meg nem zárnám a gyereket.

Normális rácsvédőn pedig rajta van a figyelmeztetés, hogy 18 hónapos kortól. Kb. az a minimum, hogy ne felette akarjanak kimászni fejjel előre, hanem megkerüljék.

2023. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk 15 hónap lesz a két gyerek közt, akkor jó lenne áttenni saját ágyba. Nem mert nem tudok venni még egy kiságyat, csak ha már úgyis új kell, akkor kényelmesebb neki egy nagy.

[link]

Én ilyet szeretnék neki, ebben kiskorában is könnyen tud mozogni ki be.

2023. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
2 éves volt mindkettő, mikor rendes nagy ágyra cseréltük a rácsost. Hálós leesésgátló került rá, így nem ütik meg magukat, mikor forognak álmukban. Kellett nekik a hely.
2023. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
13 hónapos volt, amikor leesésgátlós ágyat kapott, így könnyebb volt altatni. Még egyszer sem esett le róla, és nem indult felfedezőútra soha, csak hozzánk jött át. Már 3 éves.
2023. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

A lányom 1 évesen kapott Ikea Minnen ágyat. Ő korához képest magas volt, nem volt már kényelmes neki a rácsos. Azonnal megszokta, nagyon tetszett neki. Nem esett le, és nem is mászkált le róla.

A fiam most 9 hónapos, nála el nem tudom képzelni, hogy 1 évesen már rendes ágyban aludjon. De nyilván addig még sokat változik majd ő is.

2023. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 2 év körül érdemes. Szerintem felesleges a leesésgátló ha nem emeletes vagy emelt ágyról van szó.
2023. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a sima ágyat, amin én aludtam a kiságy mellett, azt cseréltem le leesésgátlósra.

Sima ágyon már balesetveszélyes volt altatni, ha kimentem pisilni vagy bármiért, félő volt h leesik.

Létezik olyan ágy, ahol a rácsok olyan magasak, mint a kiságy rácsa, csak annak nincs kapuja, azt kell rá csináltatni.

Mindenképp min. 200x90-es ágyat vegyél, hogy mellé tudj feküdni.

2023. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!