Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor lehet egy szobába...

Mikor lehet egy szobába összerakni két testvért?

Figyelt kérdés

Most egy éves a kisfiunk és lassan szeretnénk kistesót! Ha sikerülne 2-3 év között lenne a fiunk, mire megszületne a tesó. Több embertől is hallottam, hogy nem szabad egy szobába rakni őket, mert akaratán kívül kárt tehet a babába. Felkeltené a sírással a nagyobbat a baba stb.

De nem nagy a házunk hogy a jövevénynek is legyen külön szoba. Ti hogy oldanátok meg? Mikor tettétek egy szobába a tesókat? Nekünk am a fiunk elejétől külön szobába aludt (eleinte mi is vele egy kanapén, majd pár hét múlva egyedül. Persze volt légzésfigyelő, kamera stb. Átaludta az éjszakát. Nem is tud velünk aludni, zavarjuk…



2023. márc. 8. 06:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy ki mikor vállalta be a kistesót. Mennyi a korkülönbség!
2023. márc. 8. 06:21
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

"...akaratán kívül kárt tehet a babába."


Ugyanmár. Azért nem ajánlják, mert egy csecsemő gyakran ébred éjjel és szinte biztosan felebreszti a nagyobbat.

Ha nincs elég hely külön szobára a második gyereknek, akkor el kell gondolkodni rajta, kell e második. Kicsiként nem gond az egy szoba, de kamasz is lesz belőlük, akkor kell a külön élettér mindkettőnek. Pláne ha nem egyneműek lesznek.

2023. márc. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Amíg éjjelente ébred addig nem tenném egy szobába őket. Az hogy az első hamar átaludta az éjszakát semmit sem jelent a következő gyerekre nézve.
2023. márc. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ki javítom azzal, hogy két szintes házban élünk! Mi felül lakunk (külön konyha, fürdő, nappali, háló, gyerekszoba). Anyósomék lent (nekik is van lent minden). A ház a miénk csak nálunk laknak. Egyszer mi fogunk lekötözni és a fenti szint a gyerekeké lesz.
2023. márc. 8. 06:31
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

OFF


"Egyszer mi fogunk lekötözni és a fenti szint a gyerekeké lesz."


Hát az is valami, várni arra, hogy anyósék meghaljanak. Lehet 5 év, lehet 20. Ez kimondottan gáz helyzet nekem. Valaki halálára várni. Nade ti tudjátok.

2023. márc. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a halálukat várom, nem is tudom ez hogy jutott eszedbe… hanem elfognak költözni a másik kicsi házukba!! Csak most így jobb hogy együtt lakunk. Közelbe.
2023. márc. 8. 06:52
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk evidensen úgy jutott eszembe, hogy eddig a ti házatok volt, most meg hirtelen lett nekik egy "másik kicsi házuk". Mindegy, a te dolgod.
2023. márc. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Mi is pont ezen gondolkozunk. Amikor mi kicsik voltunk az öcsémmel, az elejétől egy szobában aludtunk, lehetett volna külön is, de így jó volt, mi pedig később már nagyon élveztük… arra nyilván nem emlékszem, hogy hányszor ébredtem a sírására, de gondolom nem volt olyan rossz.

Most nálunk is jön a kistesó a 3 éves mellé és gondolkozunk mi legyen (3 szoba + nappali van, elférnénk). A nagyfiunk épp most kezdett el félni egyedül a szobájában, úgyhogy miután minden éjjel átjárkált, most inkább a szobánkban alszik, így mindenki nyugodtabban alszik. A kicsit is eleinte itt gondoltuk altatni, hogy szoptatásnál ne kelljen mászkálni. Úgyhogy egyelőre úgy gondoljuk, hogy kipróbáljuk négyen a szobánkban, nehogy az legyen, hogy a kistesó miatt kellett visszaköltöznie egyedül a szobájába, aztán meglátjuk hogy alakul. Ha sokszor ébred rá, talán inkább a saját szobáját választja, ha meg nem, akkor megvárjuk míg a kicsi már nem kel annyiszor és akkor ketten költözhetnek, amolyan nagyfiúsan. Aztán meglátjuk az élet hogy hozza…

2023. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez nagyon attól függ milyen alvó lesz a kicsi. Ha jó alvó szerintem pár hónaposan is akár, ha rossz meg soha, mert kitolás a naggyal. Én a húgommal első perctől egy szobában aludtam mert álom baba volt, a fiam meg 16 hónaposan stabilan kel még kétszer. Az elejen nem tud a kicsi a ti szobátokban aludni?
2023. márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Inkább "meddig maradhatnak egy szobában" szokott lenni a kérdés


Az elejétől együtt vannak nálunk, 5 volt a kicsi mikor elkezdte jobban zavarni, hogy ott van a nagy

2023. márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!