Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor lehet egy szobába...

Mikor lehet egy szobába összerakni két testvért?

Figyelt kérdés

Most egy éves a kisfiunk és lassan szeretnénk kistesót! Ha sikerülne 2-3 év között lenne a fiunk, mire megszületne a tesó. Több embertől is hallottam, hogy nem szabad egy szobába rakni őket, mert akaratán kívül kárt tehet a babába. Felkeltené a sírással a nagyobbat a baba stb.

De nem nagy a házunk hogy a jövevénynek is legyen külön szoba. Ti hogy oldanátok meg? Mikor tettétek egy szobába a tesókat? Nekünk am a fiunk elejétől külön szobába aludt (eleinte mi is vele egy kanapén, majd pár hét múlva egyedül. Persze volt légzésfigyelő, kamera stb. Átaludta az éjszakát. Nem is tud velünk aludni, zavarjuk…



2023. márc. 8. 06:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk 22 hónap különbség lesz,egy szobába lesznek pár éves korukig még nem.találunk nagyobb házat.

Viszont az én fiam nem.alszik mai napig egyedül tehát itt alszok mqjd velük.

Nálunk sincs plusz szoba,nem hiszem,hogY ezmiatt nem kellene gyermeket vállalnotok

2023. márc. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk van egy plusz szoba, de együtt alszanak a gyerekek. 2 év 4 hónap van közöttük. A kisebb velünk aludt babaöbölben kb. 6 hónapos koráig. Sokszor a nagyobb is nálunk landolt éjszaka, szerintem féltékenységből leginkább.

Kb. fél évesen már max egy-egy ébredés volt a kisebb részéről, akkor cuccoltuk át a gyerekszobába, de az öböl még azért maradt egy-két hónapig vész esetére mellettem.

Be van kapcsolva mindig a bébiőr, megyek, ha felsír, a nagyobb általában meg sem rezdül rá. Ha mégis, akkor két perc alatt visszaalszik. Ha nagy sírás van, akkor kiviszem a szobából. A nagy szereti, hogy ott van vele a pici, a pici véleményét még nem tudjuk. :D Majd kapnak külön szobát, ha igényük lesz rá. Egyébként ytong fal van a két gyerekszoba között, a nagyobb lányom azzal sem lenne kisegítve, ha a fal túloldalán sírna a testvére. Pont olyan mintha nem is lenne fal.

2023. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Másfél szobás a lakásunk, a félszobában alszik mindenki, a teljes szoba meg az élettér, nappali. 2 év, 3 hónap van a lányok között, nemhogy egy szobában, de gyakran egy ágyban is alszunk :D A nagy közöttünk, a kicsi babaöbölben mellettem. De amúgy az este úgy indul, hogy mindenki a saját ágyában alszik el, éjszaka történnek a vándorlások. Nem teljesen látom, hogyan tudná a nagy akaratán kívül bántani a kicsit, egyrészt sosincsenek felügyelet nélkül hagyva, másrészt a nagy nem éri el a kicsit a rácsos ágyban. Ha majd lejjebb rakjuk a matracot, mert ugye most még egész magasan van (csak 4 hónapos a kicsi, majd ha felül/mászik, akkor kerül a lenti pozícióba az ágya), akkor sem fog tudni hozzáférni igazán. Mert tudod. Rácsok meg minden.

Mi nyáron költözünk a házunkba, akkor lesz külön gyerekszoba, de az is közös lesz még. Amíg ilyen kicsik, az a tapasztalat a baráti társaságból, hogy ők szeretnek együtt lenni, még ha van is külön szobájuk, inkább egymással alszanak a gyerekek. Majd iskolás/kamaszkorban lesz fontos a külön szoba mindenkinek, addig jellemzően nincs igényük külön privát térre. Mondjuk nálunk előny, hogy egyneműek és a nagyobbik is elég jó alvó ahhoz, hogy a kicsi nyüffögése éjszaka ne zavarja (meg minthogy ugye ilyen közel vagyunk egymáshoz, én is kb az első olyan lélegzetvételre felébredek, ami már nem az az alvós szuszogás, így nem is volt még példa rá, hogy éjszaka sírjon a kicsi, annál sokkal hamarabb felvettem és visszaringattam/szoptattam mindig).

2023. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Régen nem volt, ez a nagyol legyen mindenk elzárva a csaladtól. 2 szintes házban nőttem fel kül{n szobám is volt, azt sem tudom hogy nézett ki. Lent voltam anyuval és vele is aludtam. Valószinűleg ezért nem gondoltam bajnak, hogy 2 gyerekkel is egy szobában aludtunk.

Kb 5 éves volt a fiam 3 a lányom, mikor mi átmentünk.

másik szobába.

Hamar átaludták az éjszakát, mikor már mocorgott felkeltem, így kb nem is volt sírás, nem kelt fel rá senki.

2023. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! ☺️

Egyébként anó a nővéremmel mi is egy szobába aludtunk. Sőt sokáig egy ágyba. Bőven általános iskolások voltunk, mikor külön szobánk lett. De jók is voltak azok az idők! ☺️

2023. márc. 8. 13:58
 16/18 anonim ***** válasza:
Nagylányom most 22 hónapos, kisfiam pedig 1 hónapos. Első perctől fogva egy szobában vannak. A kicsi soha nem ébreszti fel a nagyot. A nagy meg ugye nem annyira nagy, hogy a kiságyat egyáltalán felérje, de egyébként napközben sem bántja vagy piszkálja.
2023. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
27%

Anno a bátyámmal (5 év van köztünk) néhány évig egy szobában aludtunk, nagyjából akkortól amikortól átaludtam már az éjszakát. Hogy ez mikor volt pontosan azt nem tudom, de szerintem egy éves korom előtt valamivel, legalábbis ha jól emlékszem ezt mondta édesanyám.


Mondjuk akkoriban nem volt szokás (nem is volt szerintem) se légzésfigyelő se kamera se semmi ilyen faxni. Nem lett bajom.


Ugyan nincs gyerekem, de nem tudom ezek mire jók, régen is megoldották az édesanyák. Na mindegy, ez már csak ilyen eszmefuttatás:D


N

2023. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

A testvérek egy szobában alvásának kérdése egyéni döntés, és sok tényezőtől függ. Minden család más, és minden gyerek más. Itt van néhány szempont, amit figyelembe vehetsz, amikor eldöntöd, hogyan rendezzétek be a gyerekek alvóhelyét:


Életkor és alvási szokások: A gyerekek alvási szokásai jelentősen változhatnak az életkor előrehaladtával. Egy kétéves gyerek más alvási szükségletekkel rendelkezik, mint egy csecsemő. Figyelj arra, hogy mindkét gyermeknek megfeleljenek az alvási körülmények.


Szülői preferenciák: Minden családnak mások az elvárásai és preferenciái. Néhány család szereti, ha a gyerekek egy szobában alszanak, míg mások inkább külön szobákban tartják őket. Fontos, hogy olyan megoldást válasszatok, amely mindkét szülő és mindkét gyermek számára elfogadható.


A gyerekek kapcsolata: Néhány testvérpár szoros kapcsolatban van, és jól érzi magát, ha egy szobában alszik. Más gyerekek inkább élvezik a saját térüket, és jobban alszanak külön szobákban.


Ház mérete és elrendezése: Ahogy említetted, a ház mérete is szerepet játszik. Ha nincs külön szoba a második gyereknek, megfontolhatod a babaszoba kialakítását a meglévő szobában.


Időzítés: A testvérek egy szobában alvásának időzítése is fontos lehet. Ha a nagyobb testvér még mindig kisgyermekkorban van, és az alvási szokásai instabilak, lehet, hogy jobb, ha egy kis időt hagysz eltelni, mielőtt egy szobában aludnának.


Végül is, fontos, hogy figyelj a gyerekek jelzéseire és igényeire, és alkalmazkodj azokhoz. Minden gyerek és család más, és a helyzet változhat az idő előrehaladtával. Ha kétségeid vannak, konzultálj egy gyermekpszichológussal vagy szakemberrel, aki segíthet a helyzet megértésében és a legjobb döntés meghozatalában.

jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!