Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tudnám elaltatni a 4...

Hogy tudnám elaltatni a 4 éves gyermekemet mert minden este fél-1 órás tortúra az altatás?

Figyelt kérdés
Vagy óriási hiszti van vagy ki-be rohangálás. Tudom biztosan mi rontottuk el valahol, de borzasztó kínlódás az altatás. Az óvodában és a nagyszülőknél simán lefekszik és szó nélkül pár perc múlva alszik. Itthon meg állandóan parádé van.
2023. márc. 11. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy túlpörög, ès kicsit korabban kène fektetni ? Vagy ellenkezőleg, nem fàradt mèg, ès kèsőbbre kène tolni az altatàst?
2023. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
A gyerek nem hülye: ha senki sem reagál a hisztijére, kb. 10 perc után megunja. Az oviban és a nagyszülőknél ezt már tudják, nálatok még nem. De ha tudatosan nem szaladtok be hozzá fektetés után, hamar rájön, hogy kár óbégatnia.
2023. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Alszik nappal? Mennyit van a levegön? Mikor kel reggel?


Nekem 4.én lesz 4 éves a fiam.

Reggel 7kor kel, nem alszik nappal. Oviban sem. Egész délután udvaron van, hóban, fagyban, szélben is. Mégsem tudom este 9elött ágyba tenni. De este 9kor fekvés, és nincs se játék, se felkelés, se semmi. Nem engedem felkelni, rohangászni meg főleg.

Péntek-szombat este vagyok 1 fokkal engedékenyebb, főleg ha pl vendégel vannak, simán fennlenne 10-11ig.

Szóval én a szigorra esküszöm.

2023. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hogy altatod, azt nem írtad?
2023. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van szobája. Egy ideig vele voltunk amíg elaludt. Aztán már csak a szobája előtt egy széken ültünk. De kijön mindig aztán vagy 10x visszavisszük de nagyon nehezen alszik el.
2023. márc. 11. 23:03
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát ezért. A hülye suttogó könyvet követitek mi?

Amíg igényli ottmaradok, amíg elalszik. 3,5 éves, még igényli, sőt meg is fogalmazza. Így meseolvasás után 5-10 perc alatt elalszik. Aztán 5-10 perc után kijövök. Nincs küzdelem, csak néha kéri hogy simizzem.

Én hagynám a fenébe ezt a módszert és a gyerekem igényére reagálnék.

2023. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Ezek szerint nem altatjàtok, csak berakjàtok az àgyàba. Nem csoda, hogy nem viseli el. Kène neki, meselni, beszèlgetni vele elalvàs előtt, ès ott maradni, amìg el nem alszik.
2023. márc. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Dehát ez nem altatás. Az én gyerekem is hisztizne, ha még csak ott sem lennék vele.

Miért nem ülsz mellé, és olvasol neki mesét?

2023. márc. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más jön be, de ez a székes dolog nagyon furcsa.



Nálunk 3 éves a delikvens és nem mondunk esti mesét, de ottmaradunk vele, néha dúdolunk, ha én altatom, a kezem bent van vele, a férjmnek elég a jelenléte... maradjatok bent, olvassatok mesét ha úgy van, vagy csak meséljetek fejből, esetleg simogassátok a hátát, kérjétek meg hogy ő meséljen stb.


Kérdezd meg a nagyszülőket, hogy ott hogy alszik el.

2023. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A székes dolog onnan jött, hogy volt a tvben a Superdadus Joe Frost és ott úgy altatta, hogy a szoba ajtaja előtt ült. Na mi ezt kiegészítettük egy székkel.
2023. márc. 12. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!