Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Lassan 10 hónapos a kislányom, és kb 7 hónapja szenvedünk, hogy nagyjából állandóan álmos.

Egészen apró kora óta kb este 6 max fél 7 között aludt el.

Teljesen mindegy mennyit alszik, akkor is egész álló nap ásítozik.

Voltunk már vele több orvosnál, senki nem mond semmit, mert amúgy jól fejlődik, vidám.

Viszont én vagyok vele egész nap, és látom, hogy másból sem áll a napunk csak az ásítozásból, szemdörzsölésből.

Vérvétel is volt, azt mondták nem vashiányos, mert épp az alsó határérték felett volt az eredmény, és az jó.....

Próbáltuk már, hogy kétszer alszik hosszabban napközben, próbáltuk a hármat is. Semmi se jó.

Alszik éjjel 11-12 órát (annak nem tudom milyen a minősége, mert nyilván én is alszom). Aztán például ma délelőtt 1,5 órát, ebéd után szintén 1,5, majd még késő délután 40 percet.

Gondoltuk így kibírja fél 8-ig...dehogy bírja.

Egyszerűen szinte kezelhetetlen esténként, most is csak kiabált, csapkodott, stb, a szokásos, ami hónapok óta megy.

Reggel akármit csinálunk 6-kor felkel, nem tudjuk kitolni neki.

De úgy tűnik, hogy az esti alvást se nagyon.

Nem lenne baj, hogy sokat alszik, ha nem küzdenék mint disznó a jégen, nap, mint nap, hogy szórakoztassam, ébren tartsam napközben, és ne balhézzon a fáradtság miatt.


Mi lehet a baj? Nagyjából fix a napirend is. Valami vitaminhiány?(körmei is furán törnek, kapott rá A-vitaminos ecsetelőt, és ennyi) Mit tehetnék, ha senki mást ez nem érdekel?

Családban állandóan azzal jönnek, hogy "jaj front van" ... Persze több, mint fél éve. Vagy, ha 30 perc után ásítozik "jaj, most kelt fel".

El vagyok már keseredve teljesen.


2023. márc. 13. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet meg nem igazan hallottam.

Nem.voltál GDM es terhesen?mert a baba is örökölheti és annak az egyik jele az állandó fáradtság

2023. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, teljesen jó volt a cukorterhelés.
2023. márc. 13. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Fu hát nem tudom, de szerintem ez nem igazán normális és jól teszed hogy nem hagyod annyiban. Nem is tudom mit lenne érdemes kivizsgáltatni, fejlődés neurológusnal voltatok? Vagy esetleg anyagcsere betegségekkel foglalkozó orvosnál, és a ritka betegségek Intézetében lehetne érdeklődni, hogy esetleg mire utalhatnak ezek a tünetek? Mindenképp foglalkozz még vele.
2023. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Napközben mennyit alszik?
2023. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Írta h 1.5 óra 2x meg 1x 40 perc

Pont ez a bqjw hogy sokat alszik es faradt mindig

2023. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Cukorterhelésre vinném el, hogy az inzulinja rendben van-e, az sokszor okozhat ilyen tüneteket.
2023. ápr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Cukorterhelésre egy 10 hónapos babát?

Értem én, hogy inzulinrezisztencia meg miegymás, de most komolyan egy 10 hónapossal? És utána mi lesz? 160 g diéta? 😅

Nem fognak cukorterhelést csinálni egy ilyen picinek.

2023. ápr. 21. 15:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Csinálnak babáknak is. Nyilván nem olyan formában, mint egy felnőttnek. Meg kell nézni, mert egy baba is lehet cukorbeteg.
2023. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A cukrát nézték laborban. Engem is kértek, hogy itthon mérjem. Sőt vizeletet is néztek cukor miatt.
2023. ápr. 22. 01:08
 10/11 anonim ***** válasza:
S mi lett az eredmény? Kiderült már esetleg mitől volt ez?
2023. ápr. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!