Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszakai ordítás? Pavor...

Éjszakai ordítás? Pavor lehet? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis segítség/tanács/tapasztalat amire nekem szükségem lenne.

A 1.5 éves a kislányom vettünk neki egy új ágyat mert már a régibe nem fért el.

Első 2 éjszaka szuper volt azonban több mint egy hete elkezdődött számunkra a pokol.

Este elalszik majd elalvás után pár órával arra ébredünk, hogy sír. Bemegyek hozzá hogy megnyugtassam, vissza altassam azonban borzalmas ordításba kezd, csapkod, feszít, fulladásig sikítva sír stb....

A héten elvittem orvoshoz azt gondoltam valami fáj neki de nem találtak nála semmit majd ekkor egy barátnőm mesélt a "pavor nocturnus"ról.


Volt olyan akinek a gyereke hasonló problémával küzdött egy ideig?

Mi a leghatásosabb ilyenkor? Mindent probáltunk de ez a 10 perc maga a pokol és már félek az éjszakáktól..


Előre is köszönöm a segítséget és további szép estét!



2023. márc. 19. 01:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányunk már bőven ovis volt, mikor kezdődött nála az, hogy olyan brutálisan hisztérikusan ordítozva ébredt, mintha a bőrét nyúznák le... Pánikolva ordítva mászkált (tágra nyílt szemekkel) a házban, pakolászta a semmit sokszor, halandzsázott, semmire nem reagált, nem volt képben. Ilyenkor elvezettem a wc-hez, pisilt, kezet mosott és visszakísértem az ágyba, azonnal elaludt, másnap ezekre nem emlékezett. Nálunk ez vált be. Ha idejében "elkaptuk" és nem kelt ki az ágyból akkor visszanyomogattam, simogattam és sikerült rövidre zárni, de ez tényleg csak akkor működött, ha azonnal tudtam cselekedni. 2-3 évig tarthatott, volt, hogy egy héten belül 2-3x is ezt csinálta, aztán hónapokig semmi...

Nem lett soha nevesítve, hogy mi lehet ez, de nagyon ijesztő az elején :/

2023. márc. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kajitani ***** válasza:
100%
Kisfiam egyéves koráig ez majdnem minden héten műsoron volt :( Elalvás után sikítva ébredés pár óra múlva, gondolhatod mennyire be voltunk pánikolva első babánál, pár hetesen :( Nekünk sajnos csak az idő oldotta meg,egy jó fél éve nem volt már. Remélem nálatok is hamar elmúlik és soha nem jön vissza. Iszonyatos és ijesztő.
2023. márc. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kajitani ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy hatalmas különbség volt a sima éhes ébredése és a pavoros között... Én tudtam, hogy akkor nem éhség vagy fájdalom van a háttérben,hanem valami más, mert meg volt feszülve a kis teste,amikor tudott már ülni, ült,amikor tudott már állni, állva ordított, nyitott szemmel mindig,de amúgy aludt...Kettes voltam.
2023. márc. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján ez pavor. Kitartást, ki fogja nőni, de eltarthat egy darabig.
2023. márc. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Tudom ez most marha fura lesz de nekem azt mondtak h ez az elmult eletek maradeka.


Nalunk 2-3 het ilyen borzalom utan a baratnom segitett. Wicca boszorkany. Keszitett egy fustolot, alvas elott meggyujtottam 10 percre. Onnantol max egy kis forgolodas nyuglodes volt de nem ebredt.

Amikor abba hagytuk a fustolest visszajott mar aznap, kb 2-3 eves kora kozott maradt el teljesen.


Oke oke ez nagyon ezos volt en sem hittem benne. de valahogy megis megoldotta.

2023. márc. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnál 1 éves kora körül kezdődött. De csak ritkán volt. Magától elmúlt, vissza aludt. Hiába próbáltuk ébreszteni, nyugtatni, semmi nem segített, csak ha magától abbahagyta, aztán újra aludt, mintha mi sem történt volna. Szerencsére idővel ritkult és elmúlt. Orvoshoz akkor érdemes fordulni, ha egy héten legalább 3-4 alkalommal fordul elő.
2023. márc. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, 3 évesen kezdte. Most 9 és úgy veszem észre hogy talán most múlt el. Kopp kopp. Túlélésre mentünk, azt hittem sose lesz vége
2023. márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Éjjelente 2-3 orát alszunk mert utána nehezen alszik vissza sajnos...

Ma már elaludni sem akar pedig azzal sosem volt gond...

1 hete 1-2 nap kihagyassal folyamatosan elofordul..

Nappal semmi gond szuperul alszik.. ejjel katasztrofa pedig minden ugyanugy van mint miota megszuletett nem nez tvt sem meset sem telefont sem..

Nem ertem mi tortent de borzalmas... :(

2023. márc. 19. 20:29
 9/11 A kérdező kommentje:
Janes gyakori hogy utana majdnem elalszik erre egyszer csak felul es beszel sikit jol erzi magat...
2023. márc. 19. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Mi lett veletek azóta?
nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!