Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 13 hónapos babánál teljes...

13 hónapos babánál teljes alvás borulás?

Figyelt kérdés

Akinél volt hasonló, segítsen hogyan vészeltétek át. Eddig jól alvó babánk volt, viszonylag sokat aludt egyhuzamban, a saját ágyában, ha kelt is max vizet kért és aludt tovább pár perc szeretgetés után. Most 2 hete alig alszunk, hajnalban 3 órákat van ébren, vergődik, nyűglődik, ordít, ha beteszem az ágyába, vagy nem veszem ki onnan, ordít. Napközben max fél órát alszik, szintén nem tudom betenni az ágyába. Addig alszik kb. amíg mellette vagyok, amint elosonnék, vagy csak nem ér hozzá valamim, azonnal ordít. Én viszont nem tudok úgy aludni, ha mellettem van, forgolódik, rugdos. Az eredmény: egy állandóan nyűgös, hisztis, mindenen síró baba és egy ideggyenge anya, aki lassan az utolsókat rúgja. Semmiben nem változtattunk a napirendjén, nem látom, hogy jönne foga, egyszerűen nem tudom mi ennek az oka, de ez így óriási szívás.

Akinél esetleg volt hasonló, mi hozott megoldást?


2023. jún. 26. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk pont ezt csinálta, kb együtt sírtunk a lányommal egész nap, aztán egyszer kínomban adtam neki egy Nurofent, hogy hátha fáj valamije. Kiderült, hogy jött a foga, de a fogzás semmilyen tünetét nem mutatta, csak valami nagyon brutál szeparációs szorongásnak tűnt. Esetleg egy próbát megérhet.
2023. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 hét után én ma jutottam el oda, hogy az éjszakai nulla alvás után egésznap váltva sírunk a lányommal. Szintén brutál szepának tűnik, de ha a foga lenne, akkor meg már 2 hét után csak kéne valami jelének lennie. Hajnalban már nekem is eszembejutott a fájdalomcsillapító, ha ma is ilyen éjszakánk lesz, kirpóbálom, köszi!
2023. jún. 26. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is fogzás okoz ilyet. 13 hónapos a fiam. Múlt héten volt pár ilyen éjszakánk. Ha csak elmozdultam mellőle, üvöltött, mint akit ölnek. Azt hittem, szeparációs szorongás. Aztán pont hétvégén néztem, hogy lett egy foga. :D

Csak annyira ritkán jön foga, hogy valahogy erre sose gondolunk. :D

2023. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, neki 6 hét ilyen szenvedés után bújt ki 2 napja a 10. foga. A 6 hétből 2 az egyik, 4 hét a másik foga volt. Én sem vettem észre semmit rajta, most egy két hete láttam, hogy kicsit dagadt az ínye, de ezen kívül semmi jel. De biztos a foga, mert ha bekentem Dentinoxszal, akkor azonnal elhallgatott és befordult oldalra aludni.
2023. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
É nis fogzásra gyanakodtam, de ennyire durva még nem volt a helyzet. Volt 2 ugyanilyen hetünk, de akkor a Dentinox nálunk is javulást hozott néha és látszott is az ínyén, hogy valami készül. Ki is jött a felső 4 metsző egymás után. Utána volt egy-két nyugis hetünk és megint elkezdődött. Az ínyén most semmit nem látok, Dentire semmit nem javul. Nem tudom. Kezdem az utolsókat rúgni, de úgy tényleg... Már ha tudnék aludni sem tudok, mert azon szorongok, hogy "istenem csak legyen egy jó éjszakánk végre". :D
2023. jún. 27. 19:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb 14 hónapos korától borult az alvás, pedig előtte átaludta az éjszakákat.


És most 1,5 éves.. :,)


Ez ilyen fejlődési ugrás lehet szerintem ilyenkor. Hullámokban jön, 1-2 hét jobb, aztán napokig virrasztás. Csak elmúlik már. :D

2023. jún. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!