Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire probléma, ha nem...

Mennyire probléma, ha nem nagyon van fix napirend 13 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Leginkább étkezésre értem. Van, hogy hatkor kel, van hogy 9-kor, teljesen változó.

Így van, hogy 5x, de van hogy csak 4x eszik.

Nálunk a vacsora főétkezés, így van, hogy ebédre zabkását vagy joghurtot eszik velem gyümölccsel, tehát nem meleget. Ha van előző napi maradék, vagy üveges, akkor azt adok neki ebédre, de nem mindig.

Jól gyarapodik, nincs baja, szopik is még. Csak mikor olvasom itt, hogy óramű pontos napirendek vannak, elszégyellem magam.

Nálunk nincs ioyen, hogy fixen x órakor eszünk, megyünk ki, fürdünk stb. Ez nagy probléma?



2021. szept. 10. 07:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem gond. Ha egészséges és jól fejlődik, akkor felesleges aggódnod. Szerintem a fürdetés és esti altatás időpontját érdemes szigorúan betartani, de a napközbeni rutin bizonyos szintig eltérhet, én nem is értem, hogy hogy lehet óramű pontossággal csinálni mindent, hiszen minden nap más.
2021. szept. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
31%

Probléma?

Nekem az lenne. Szeretem ha tudok programokat tervezni, és hogy nagyjából tudom mi lesz a menet másnap.


A napirend a gyereknek is jó, mert stabilitást kap az élete, nyugodtabb lesz mert tudja mi jön, mivel sok megszokott dolog van az életében.


Ha nagyon nagy az eltérés a reggeli ébredések között, 6-ig vagy 9-ig is elhúzódhat az ébredés akkor az estétek sem fix, hol ekkor, hol akkor alszik el. Ha ehhez szokik hozzá, akkor nehezebben fog menni a bölcsi, ovi, mert ott is szabályos napirend van, és oké nem kell ilyen otthonra de legalább az esti stabilitás kellene.

Nem percre pontosan persze, de azért úgy nagyjából nem ártana.


Én is vacsit főzök, szerintem azzal nincs baj, maradékot kap ebédre az előző vacsiból.


Viszont... püré? 1 év felett? Azt kellene ennie mint nektek lassan. Mitől félsz? Babák milliói tudják kezelni a falatkákat már jóval hamarabb. Ezt is meg kell tanulni előbb utóbb sajnos.


Összegezve. Nekem probléma lenne, de nekem nem baj, ha neked nem baj hogy nincs napirend. A babának viszont lehet kellene egy kicsit átláthatóbb nap.

2021. szept. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
51%

Napirendünk sose volt, minek lenne? 3.5 évesen az USA-t megjártuk vele 2 hétre, egy szava nem volt, élvezte.

Egy gyerek eszek amikor éhes, alszik amikor álmos. Nem erőltetni kell mert ütött az óra. Te se parancsra csinálod.

2021. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
55%
Ja és 2-es bölcsis volt a lányom másfél évig, és nem volt gond, egyetlen egyszer sem volt probléma vele a bölcsiben, semmi. Ez a napirend csak ilyen ezer éves könyvek által kitalált hülyeség. Agybajt kaptam kapok mikor kisgyerekes ismerőshöz nem lehet 5 percre beugrani valamiért mert alvásidő van épp meg meg ilyenek, sietnek mindenhonnan haza mert ketyeg az óra.. 😅
2021. szept. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
65%
Sose volt napirendünk, mint ahogy én is mindig máshogy kelek, van, hogy délig nem vagyok éhes, van, hogy már reggel hatkor. Régóta nem erőltetek rá semmit. Délutáni alvás akkor van, amikor elfáradt, és ő kéri hogy tegyem le. Másfél éves. Este fürdés után alszunk, ennyi a 'napirend'.
2021. szept. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
38%

#3 a nyaralás más tészta.

Lehet hippiként élni, csak nagy pofon lesz majd az iskolai szigor. Hogy nem ehet amikor éhes, pedig ebbe nőtt bele, hogy nem alhat amikor álmos matek óra közepén.


Nem azt mondom legyen betáblázva a napja, de egy minimális rendszer kellene.

2021. szept. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Az esti fürdés fixen 7-8 között van, az elalvás húzós. Van hogy 5 perc, van hogy 2 óra. Néha átalussza, ooyankor 6kor kukorékol, máskor 2 óránként kel, na olyankor alszik 9ig, én meg vele:)

Az üvegrsből már csak a paradicsomos nudlit meg baba bokognait edzi meg, azoknak van némi íze, amúgy azt eszi, amit mi.

2021. szept. 10. 07:45
 8/29 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok elírásért, fél kézzel etetek.
2021. szept. 10. 07:46
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
5-ös vagyok: még annyit hozzátennék, hogy mivel ennyire rugalmasak vagyunk,sokkal könnyebb csak úgy elmenni valahova, vagy tervezni valamit, mert tudjuk, hogy úgyis aludni fog, vagy a kocsiban, vagy a babakocsiban, ha álmos lesz. Nem kell túlstresszelni/túltervezni semmit.
2021. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%

Bölcsis volt, most ovis. Semmi baj nincs vele sőt...nem nyűglődik mindenen mint sok gyerek.

A nyaralást arra írtam, hogy pont ha nincs órához igazítva a gyerek akkor lehet vele programozni, van olyan kollegám aki a 3 éves gyerekével a 100 km-re levő nagyihoz kocsival a gyereekkel úgy csinál mindig mintha a vilag végére mennének. Jaj mi lesz, jaj szegény hogy üli megint végig stb.

2021. szept. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!