Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudok egy 15 hónapost...

Hogyan tudok egy 15 hónapost visszaszokatni a kiságyba?

Figyelt kérdés

15 hónapos a fiam, szeptemberben kezdi a bölcsödét es szeretném visszaszolatni a kiságyába. 8-9 hónapos kora óta éjjelente velünk alszik a franciaágyon, nappal is ott, csak akkor egyedül mert én nem alszom vele, csak elaltatom.

Azert szokott át hozzánk, vagyis szolattuk mi oda, mert rengetegszer odaverte magát a rácsnak éjjel amikor beindultak nála a nagymozgások és mászni kezdett, es annyiszor fel kellett keljek éjjel hozzá hogy megigazitsam, hogy sosem tudtam kipihenni magam. Van rácsvédőnk tehát végülis puha ott valamennyire, de az keskenyíti a helyet neki a kiságyban, es ő nagyon sokat mozog, "elvergődik" ejszaka, igy elkerülhetetlen hogy ne ütközzön valamennyire a rácsnak, vagy rácsvédőnek. Ha velünk alszik ilyen nincs, mert altalaban minket rúg fejbe vagy hasba, de az többnyire puha mi meg már megszoktuk, és gyorsan meg is tudom őt igazítani. 😀

Nappal néha sikerül, hogy elringatom, vagy elaltatom a franciaágyon és ha már eltelt 15 perc akkor átviszem a kiságyba, éa úg, ha sikerül 2 órát aludnia nappal hogy nem ebred fel, akkor király vagyok. De ha pechem van akkor nekiveri magát a rácsnak vagy simán észreveszi hogy nem a nagy ágyon van. Viszem majd bölcsibe, és szeretném megkönnyíteni az ottani gondozók munkáját, hogy ne legyen gond idegen agyban altatással sem. Egyebkent meddig van ez a túl sok mozgás a kicsiknél alvás közbe. Van hogy éjjel a feje kerül a lába helyére, ugy megfordul...😅😅



#kiságy #altatás #Egyedül altatás
2023. jún. 30. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam sem szerette a rácsos ágyat, mert kicsi volt. Mi ugyan nem szoktattuk magunk közé, de nem is aludj jól senki. Az első születésnapjára kapott egy 90x200as ágyat és azóta úgy alszik, mint a bunda. Oda forog ahova akar.
2023. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán semmi baja nem lesz attól, hogy beleütközik a feje a kiságyba. Nem értem, miért nem forgolódhat, amerre akar. Visszaszoktatni fokozatosan tudod, először nappali alváskor érdemes próbálkozni, vszleg akkor kisebb az ellenállás.

Amúgy a bölcsi miatt nem kell semmiről se külön leszoktatni, azt tökéletesen értik a gyerekek, hogy máshol másképp kell a dolgokat csinálni (evés, alvás, stb.). A gondozónők tudják, hogy kell ezt kezelni.

2023. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy 90x200-as ágyra leesésgátlót rátenni? Ez az ágy jó sok évig jó lehet. Vagy vannak kisebb gyerekágyak, amin eleve van leesésgátló. De mi a 200-ast használjuk. Oda tudok bújni, amíg elalszik, aztán megyek vissza a helyemre. De van, hogy éjjel bebólintok mellette.
2023. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 11 hónaposan kapott 90x200-as ágyat leesésgátlóval. Azóta melléfekszem amíg elalszik, aztán megyek a helyemre. Már ha el nem nyom az álom. :D

Előtte nem aludt velünk, csak a rácsos ágyban egyszerűen nem akart megmaradni már. Így lecseréltük.

2023. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsőde miatt felesleges visszaszoktatni a kiságyba. Ott úgysem kiságyban fog aludni. Ott egész más a helyzet, környezet, emberek. Hidd el nem fogja várni a gondozónőtől hogy melléje feküdjön. Bölcsőde előtt amúgy sem jó változást eszközölni, az is épp elég nagy változás lesz neki.

Hidd el tapasztalatból mondom, 12 évet dolgoztam bölcsiben.

2023. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!