Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kel fel 20 perc alvás...

Isabella marie swan kérdése:

Miért kel fel 20 perc alvás után a babám?

Figyelt kérdés

11 hetes a kislányom már egy ideje küszködünk az elalvással

Ringatni szokom de 20 perc után felébred mindig mielött kezdődne az aktív alvási szakasz.esténként 1,5 órát kell ringatnom mire le tudom tenni de akkor alszik 8 órán át reggelig

Ebbe még bele is tudok törődni na de a nappali alvások…

Ringatni nappal nem tudom annyi időn át mert akkor egész napom csak etetés és altatásból álna

Babakocsiban néha alszik néha nem,van adamo hintánk abba bele se lehet tenni mert sír,cicin egy darabig elalszik de szintén felkel és csak tépi a cicimet utána és nem alszik vissza

Hordozókendőben néha elvan néha nem de főleg nem 😅

Volt valaki hasonló helyzetben?mikor kezdett javulni az alvás?

Nem hasfájós,tiszta a pelus,jól van lakva,…

Az elrontottam az elején féle megjegyzésektől kíméljetek



febr. 13. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Jól figyelj arra amit mondok, mert tapasztalatból beszélek 😅 NE RINGASD.

Képzeld mi 1.5 koráig szívtunk a ringatás miatt, mert csak úgy tudott elaludni. Nálunk is 20 perces alvások voltak ilyen idős korban, de tudod miért mert ringatás közben is aludt vmennyit. Napi 4x altattam nappal, ebból 4x20 perc ringatás. Mire letettem a sejhajom kelt is a baba és mivel nem szerette ha letették még hordozhattam is. A hàtam full tönkre ment 1.5 év alatt, hibá a hiper-szuper méregdrága csatos hordozó.

Soha többet nem szivatom magam meg így. Konkrétan emiatt volt szerintem enyhe szülés utáni depim, mert azt éreztem nem normális hogy altatásból áll a napom. Volt, hogy nem tudtam enni emiatt, mert altattam. Az elől ringatás miatt egy idő után éreztem, hogy a női szerveimnek sem igazi a dolog, ha érted mire gondolok, már hasgörcseim, vérzéseim is voltak.

Csak tedd le hason az ágyába altatás alatt és finoman paskold a fenekét, ez működik. Sokaktól hallom szintén, hogy ez beválik.

febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nappal az enyem is 20- 30 percet alszik. Nagyon ritka ha többet. Azon kívül babakocsiban tud aludni. Ez se jó de eleinte a babakocsit sem szerette. Mindenhol azt nyomatják hogy legyen alvasi rutin, sötét meg csend..na ez nálunk nem működik nappal. Amint elkezdeném tiltakozik ezerrel , inkább ordít, úgyhogy napfenyben nézzük az ablakból a forgalmat ...szóval nem vagy egyedül. 7 hónapos nem tudom javul- e..
febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát 1es..nekünk ez a paskolás sosem működött, utált feküdni..annyi mondent kipróbáltunk..😒
febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utál hason lenni úgyhogy ez nem válik be

Ha csak leteszem akkor sír és fogom hagyni

febr. 13. 19:17
 5/8 A kérdező kommentje:
És tudom hogy nem elég neki a 20-30 perc alvás mert nyűgös egész nap és látom hogy fáradt
febr. 13. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Fog változni.

Nálunk az éjszakát kezdettől átaludta, de a nappali...

Volt hogy egész nap szinte semmit napokig. Volt hogy csak 20 perceket, most épp másfél-2 órát de már csak 1x alszik.

És persze csak kézben aludt el, ha alva letettem a szeme azonnal kipattant, pedig nagyon óvatos voltam. Vagy nem kelt rá fel, de egy 10 perc után felkelt.

Mi kendőztünk. Az mentett meg az egész napos ringatástól és hogy leszakadjon a karom.

Mostmár van hogy csak kézben ringatva altatom, de még csatost is használok ha dolgom is van közben.

Volt már minden is, nálatok is lesz még 50 féle alvási szokás, csak győzd kivárni. Kitartás!

Ui.:az éjszakai alvása meg nem romlott el pedig azzal riogattam magam

febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hamar leszoktam a ringatásról, mert nagyon fájt tőle a hegem ahogy mozogtam. Amit egyes írt. Fenék paskolás. Nem feltétlenül kell hasra tenni, ha nem szereti tedd oldalára és úgy. Vagy mi még úgy szoktuk, hogy rajtunk elfelszik hason, vagy oldalt és fenék paskolás. Olyan hamar beájult tőle. Most már nagyobb és az esetek kb 80% ban elalszik egyedül csak a maradékban kell neki segíteni.

Még ami néha segít simogatom a hátát, hasát, énekelek, dudolok fogom a kis kezét.

febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor ennyi idős volt a kislányom mindennap sírtam, mert tényleg egész nap altatásból állt, hogy aludjon óránként 10-20 percet... Már nembírtam idegekkel, ha nem ringattam csak sírt és sírt. Nekünk a Rock it babakocsi ringató hozta meg a megváltást...elaltattam,bekapcsoltam és aludt végre 1-2 órákat. És a hátam sem csesztem szét. Igaz hogy nappal csak babakocsiban hajlandó aludni, de azt nembánom, ugyanis már 5 hónapos és majdnem 9kg.. Szóval nembírnám szuflával cipelgetni 🤭 este gyönyörűen elalszik egyedül, de nappal az istenért nem hajlandó, csak az udvaron... Lehozhatom neki a csillagokat akkor sem 🤭 de egyébként mikor 3 hónapos lett volt egy nagy törés, azóta sokkal könnyebb vele 💗
febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!