Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek hogy zajlik az esti rutin?

Kinek hogy zajlik az esti rutin?

Figyelt kérdés
Mi minden este fél 8-kor bevonulunk a szobába, vetkőzés közben játszunk még egy kicsit míg apa megcsinálja a fürdőt. Kb 10-15 percig fürdik aztán minden este bekenem testápolóval is. Az öltözésnél már elég türelmetlen így az sokszor (vagy mindig) sírással végződik. Ez után jön az evés és általában közben el is alszik. 8-fél 9 körül már a saját ágyában alszik. Éjjel még 2-3x felkel enni reggel pedig 7-kor ébred. 4 hónapos babáról van szó, napközben még nincs rutin de ezt az estit szépen követi és igényli is. Egyszer hagytuk ki a fürdést és sokkal nehezebben aludt el úgy.

ápr. 18. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez szinte,annyi hogy 1 és 4 évesek.Annyi a különbség,hogy ők vacsiznak,aztán fürdés.Feljövünk még oicit játszanak,meséznek,aztán a nagyobb általában hamarabb elalszik,mert reggel ovi.Kb.20:30 kor alszik.Viszont ilyen korban egyáltalán nem volt rutin.Minden nap más volt
ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos lesz vasárnap a babám. Körülbelül este 6-7 fele furdunk, öltözködésnél ilyenkor általában nekünk is uvoltes van már 😅 utána vacsora, vagy elalszik közben, vagy bufi a vallamon, közben altató dalokat éneklek neki, néha elalszik a vallamon, ha nem, mellettünk a nagy ágyon hamar álomba merül. Kb 10-15 perc múlva, ha már mélyebben alszik, attesszuk a kisagyba, általában atalussza az éjszakát így, hogy 7-8 körül elalszik, vagy max 1x eszik, és általában gyorsan vissza tudjuk altatni, ritka, ha nehezebb. Általában reggel 6-7 óta körül kel.
ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó egy órában több kevesebb sikerrel nincs zaj, értsd zene, film, kütyü. Este 6kor vetkőzik, megyünk a fürdőbe fogatmosunk, ő az ő fogkeféjével én az enyémmel hogy lássa hogyan kell, utána fésülködés ugyanígy , fürdés, jobban mondva zuhanyzás. Utána D vitamin csepp, aztán öltöztetem. Utána jön az alvás cicin. Bár ebben a 3 napban valamiért beiktatta a délutáni alvást is, ami eddig csak délelőtt volt így van hogy mostanában az alvás inkább 8-9 körülre esik.

Az öltözéssel már kibékült, a pelenkázás viszont az még néha ördögi kör.

1 éves kislány, de ezt már az elején óta így csináljuk.

ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg kicsik voltak, addig fürdés (általában apával), tiszta pelus, evés, aztán letettem őket aludni. Szerencsére nem igényeltek több órás ringatást/imádkozást/kecske rituális feláldozását, elaludtak simán egyedül, cumival. Nem is keltek sokáig enni sem éjszaka, csak 1-2 hónapos korukig.

Már nagyok viszonylag, 4 és 8 évesek. A nagy önjáró, elmegy fürdeni, fogat mosni, aztán megölelget minket és elvonul aludni. A kicsit apa fürdeti, pizsama fel, aztán én elviszem fogat mosni, mesét olvasunk, iszik egy kis vizet, jóéjtpuszi és alszik.

ápr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5.5 éves és 14 hónapos gyerekeim vannak. 18-19 óra között fürdenek együtt a gyerekek (nyáron később). Közös vacsora. Játék. Fogmosás. A nagy pisil lefekvés előtt. 21 óra körül alvás. A nagy korábban nem tud elaludni, a pici meg nem tud a nagy miatt aludni. Lassan hárman lesznek, meglátjuk tudom-e a napirendet továbbra is tartani.
ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4hónapos és 3éves gyerekeim vannak.

A kicsit fél 7 és 7 között megfürdetem, a nagyot 7 fele teszem a kádba. A kicsit magamra kötöm kendőbe, sokszor el is alszik. 8kor a nagy bemegy az apjával aludni és visszaaltatom a kicsit és kb 9re mindketten alszanak. Az éjszakák viszonylag rendben vannak. A kicsi 2-3x kel fel, eszik és alszik is vissza. Reggel 6/fél7kor kelünk.

ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

18:00 vacsorazik

18:30 furdes

furdes utan oltozes, kozben tapszer, majd esti mese es 19:00 alvas

ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!