Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hónapos a babám és nem...

2 hónapos a babám és nem hajlandó hason megmaradni. Mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés
Ha elalszik (HA!) a hátán, akkor le tudom rakni hasra és alszik tovább nyugodtan, úgy nem zavarja, de ha egy kicsit is éberebb, vagy csak félálomban van, akkor esélytelen, hogy megmaradjon hason. A kórházban is aludt hason, de nem volt hajlandó úgy maradni. Oldalt el van, meg háton is, de hason nem. Ordítás, sírás, kapálódzás a végeredmény, akár egy órán keresztül is, amíg fel nem veszem és meg nem nyugtatom. Szerintem kellene hason aludnia, hogy fejlődjenek az izmai, meg el legyen úgy, de egyszerűen nem hajlandó. Nagyon nagyon ritkán marad meg, és nagyon rövid időre. (fél perc), de csak kivételes esetekben... Mit lehet tenni? Erőltessem vagy mi legyen?

2012. okt. 11. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam sem szeretett hason lenni,pedig csípőszűrésen,és a gyerekorvos is javasolta,hogy minél többet legyen hason,hogy erősördjön.3 hónapos kóra óta szereti a hason fekvést.

2012. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lényeget lehagytam,én nem erőltettem.Persze próbálkoztam mindennap. :)
2012. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni. Sok baba nem szeret hason feküdni. Az izmai enélkül is fejlődnek.
2012. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem ne erőltesd. Ő érzi mi a jó neki. A babák még ösztönösen cselekednek. Hagyd, hogy a saját tempójában csinálja a dolgokat.

Az én kisfiam születése óta csak a hátán aludt. Ha hasra tettem ordított, ahogy a tiéd is. Ráadásul bukós, refluxos és hasfájós is volt. Néhány napos korában 2-3-szor próbáltam hasra tenni, de mivel láttam, hogy nem akarja, hát nem erőszakoskodtam. Azután hetente egyszer próbálkoztam, de nem tetszett neki.

Szept. 28-án fordult először hasra (okt. 3-án volt 5 hónapos), azóta, ha a hátára teszem azonnal hasra fordul és élvezi!! Viszont aludni csak és kizárólag a hátán alszik.

Szóval, szerintem várd ki, amíg ő úgy gondolja, hogy eljött az idő...

2012. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Enyém is ordított hason, egészen 3 hónapos koráig. Azóta már hason is elvan,nézelődik, igaz nem túl sokáig, háton jobban szeret. Ne erőltesd, majd rájön, hogy úgy mennyi mindent látni.
2012. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 2 hónapos, és utál hason lenni. Se aludni , se ébren lenni nem szeret úgy csak háton; pedig sokat próbáltuk. Amint hasra tesszük azonnal elkezdi a "harkály játékot" és püföli a fejét 5 mp-ig majd elkezd ordítani...
2012. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kiki01 ***** válasza:
Ne erőltesd, ő jobban tudja mi jó neki, hidd el. Majd ha magától meg tud fordulni akkor majd megszereti. Az enyém is ilyen volt.
2012. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmit. A mi lányunk is utált hason lenni, amíg át nem tudott fordulni. Kb. 5 hónapos koráig megőrült, ha hasra tettük. Semmi baja nem lesz, ha keveset van hason. Néha tegyétek hasra, hogy szokja, de ha nagyon hisztizik, fordítsátok meg. Mi is ilyen 1-2 percig bírtuk csak, amíg kicsi volt.
2012. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minek erőltetnéd?! A lányom is utált hason lenni 2-5 hós koráig. Addigra megtanult forogni, semmi baj nem volt innentől a hason fekvéssel. Nem volt lemaradva, mert 7 hós kora óta mászik. Tudja a babád, hogy mi a jó neki. Hallgass rá. :)
2012. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg ne erőltesd. Ráadásul alvás közben hiába rakod hasra, attól nem erősödnek az izmai. Attól erősödnének, ha hason fekve emelgetné a fejét, kinyomná magát, de ezzel még ráértek.

A hason altatástól ráadásul még a bölcsőhalál esélye is megnő, úgyhogy alvás közben tényleg ne tedd hasra, semmi értelme. Időnként amikor ébren van és aktív megpróbálhatod hasra tenni és ösztönözni, hogy emelgesse a fejét, de ha nyöszörögni kezd, akkor vedd fel, ne hagyd úgy kínlódni.

2012. okt. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!