Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 hónapos babám köztünk...

1,5 hónapos babám köztünk alszik (tudom, hogy elrontottam az elején, de nem volt hajlandó megmaradni a kiságyban ordított és felkeltette a tesóját-így persze közénk vettem) de vajon mikor tudom leszoktatni róla és hogy?

Figyelt kérdés
Gondolom lesz idő, amikor neki is kényelmesebb lesz a saját helyén de hány hónaposan lehet ez?
2011. jan. 2. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tartom elrontásnak. A babád 9 hónapig a testedben élt, teljesen természetes, hogy hiányzik neki a testközelség, hogy nem akar éjjel egyedül aludni. Én is együtt aludtam a kisfiammal 3 hónapos koráig minden éjjel, és még ma is sokszor, főleg ha beteg vagy nyűgös (most 9 hónapos). 3 hónaposan gond nélkül beszoktattam a kiságyába. Előbb nappal kezdtem, hagytam ott játszani, majd elszundítani. Utána próbát tettem egy éjszakával, és nem ordított. :-)
2011. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez sajnos ki fog húzódni, mert ált. az úgy szokott lenni, hogy amikor próbálják a szülők közé szoktatott babát "kivenni" a pihe, puha biztonságból az ordít, nem tetszik neki. Javasolják ilyenkor a szakirodalmak és azok akik szeretik a sablonokat, hogy hagyjuk sírni, majd megnyugszik. De ilyen típusú gyerkőc 10 esetből 8szor nem nyugszik meg, csak sír, sír keservesen és úgy éli meg, hogy "elhagyták a szülei, már nem szeretik" Kb. 3 éves kora körül érdemes lenne megint megpróbálni, amikor "nagyfiúsodik/lányosodik".

2011. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kislányom 3 hónapos koráig köztünk aludt, nekünk is így volt egyszerűbb. aztán egyik napról a másikra a saját ágyában altattam és simán aludt, nem nyafizott, nem hiányolt maga mellől. Nem biztos, hogy "rászokott" a te babád. Ha szeretnéd, akkor már most kezd el az ágyában altatni, jobb minél hamarabb.
2011. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem első pillanattól saját kiságyában aludt

ha megmutatod neki hoyg az egy jó kényelmes biztonságos hely, neki az a kis kuckója, tegyél esetleg plüsst bele, vagy jó kis mintás fejvédőt, textilpelust, és legyen benne napközben is


Én ezt így gondolom.Ha aggódsz érte vegyél légzésfigyelőt


Nálunk bevált

neki az a kis relax, pihenő kuckója ahol kikapcsolhat, hidd el később sokkal nehezebb

És még nincs elrontva, de ne sokáig húzd:)

Hajrá

2011. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!