Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam a babám?

Hogy altassam a babám?

Figyelt kérdés

tegnap jöttünk haza a kórházból,ahol azt mondták,hogy háton fektessem,de nem merem,mert félek,hogy ha bukik megfullad.és bukott is már 2x.

Hason sem merem,mert az a bölcsőhalálnál nagyobb rizikójú.Marad az oldalt fekvés,amit úgy tűnik kedvel,de most azt olvastam az is kockázatos a bölcsőhalál szempontjából. Így nem marad semmi....



2012. nov. 29. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz ennyire!!!!Oldalt altasd,mert az a legjobb!!!Ha bukik nem bír megfulladni!A bölcsőhalált meg felejtsd el!Gondolkodj pozitivan!!!
2012. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan fektesd a hátára. Egyik gyerekem extra bukós volt, csak háton aludt, többször bukott álmában, de a köhögés volt a maximum, amikor "nyakba hányta magát" (bocs), soha nem volt fulladás közeli állapot.


Amúgy pedig az a tanácsom, hogy próbáld így is úgy is fektetni, és hamar kiderül majd, hogy szereti jobban, hogy kényelmesebb neki.


Amúgy gratulálok a babához!

:D

2012. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És akkor hogy gondoltad, állva?

Most a háton fekvést mondják a szakemberek. Az enyém általában háton és az oldalán feküldt az első pár hétben. Mostmár kizárólag háton alszik.

Csak azt a hibát ne kövesd el, amit én, hogy az elején napközben felügyelet mellett sem tettem hasra.

2012. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Oldalt se mert az meg nem jó a csípőjének. Egyébként szerintem hason a legjobb, légzésfigyelő mellett.
2012. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Gratula először is:) Ne parázz ennyire:)) Nyugodtan tedd oldalra,ha az neki tetszik.Valahogy csak kell aludnia:))
2012. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kórházban első két napban háton és oldalt aludt,utolsó két napban hason,mert elaludt cici után és nem akartam felkelteni a büfiztetéssel.Ahogy utolsó nap jött a kórházban,elapadt a tejem,mert nem tanitották meg a szoptatást.Hazajöttünk és tápszer,azóta anyatej az állomásról és este táp csak.És itthon kb 3hetes koráig oldalt altattuk vagy a játszószékben háton aludt,de minden egyes rángására felébredt.3hetes kora óta hason alszik.Ne tegyél semmit be,amit bedughat az arcába,csak egy nagyon vékony pelust és ennyi.Ha bukik,kijön minden belőle igy,nem tud megfulladni.A vékony peluson át meg kap levegőt.Én sose féltem,hogy megfullad,mert nyilván nekik se kényelmes úgy aludni,hogy arccal az ágyban vannak.
2012. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az enyém 4 hetes, nekünk a kórházban csak a háton fekvésre mondták hogy tilos. Ezen szerint minden kórházban mást mondanak...


most 4 hetesen én azt mondom hogy örülök ha valahogy egyáltalán elalszik, van légzésfigyelőnk, semmi baja nem lesz. Hol hason, hol háton, hol oldalt tud elaludni, ahogy épp sikerül.

2012. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az en babam csak oldalt volt hajlando aludni, minden alvasnal a masik oldalara tettem, most meg csak hason, volt legzesfigyelonk, nelkule el se tudtam volna kepzelni, nekem nagy megnyugtatast adott
2012. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi babáink hason alszanak.
2012. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!