Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el a 2 hetes...

Hogyan altassam el a 2 hetes babám? Napközben néha csak 10-20 perceket alszik, ritkán van meg az 1 óra. Éjszaka viszont volt, hogy 4-5 órát is végigalussza.

Figyelt kérdés

De az is előfordul, hogy éjszaka alszik -3 órát, majd 1 órát bohóckodunk, hogy visszaaludjon!

Napközben viszont látom rajta, hogy fáradt, mégis, mire nagynehezen elringatom, leteszem, pár perc, és már sír! Néha már szerintem az a baj, hogy túl fáradt!

Tanácsként már kaptam, hogy hagyjam sírni, vagy épp a suttogó módszerét: ha sír, felveszem, megnyugtatom, és ha megnyugodott, visszateszem az ágyába. Mindezt addig, míg egyedül el nem alszik. Ez bevált már valakinek?

Tejcsim van, ez nem lehet gond, a pocakjára kap Espumisant, de nem görcsöl neki, csak lehet a buborékokat hallani a pocakban, arra kapja!

Mivel nem alszik, így szinte végig kézben van! Lassan idegbeteg leszek, sajnos észrevettem ,hogy türelmetlenebb vagyok a nagyobb lányommal is, ő most lesz 2 éves! Akinek van mentő ötletem kérem segítsen!


2010. szept. 1. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pedig valószínűleg a pocakja bántja, írass fel a gyerekorvossal görcsoldót, aztán 1 hós kortól adhatod neki majd a gripe watert, nekünk ez volt a legjobb. Espumisan, és infacol csak pénzkidobás(legalábbis nálunk nem ért semmit). próbáld meg más pozícióban altatni, lehet a mosatni kényelmetlen neki.
2010. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is ilyen volt, nálunk igazából az idő oldotta meg, meg a "nagyjából" napirend, vagyis: evés-játék-alvás. A suttogó-féle felvesz-leteszt még ne használd, mert azt csak 3 vagy inkább 4 hónapos kortól lehet alkalmazni, addig csak még jobban felzaklatja az állandó mozgatás. Próbáld meg bebugyolálni,a szobát kicsit besötétíteni. Szintén a suttogó módszere ilyen kicsiknek a susogás-ütögetés. Nálunk a susogás bejött, az ütögetést viszont utálta a fiam, maradt a hátsimi. Kitartás!
2010. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2010. szept. 1. 16:36
 4/15 anonim ***** válasza:
és levegőn nem szeret aludni,babakocsiba? Kiscsibénk nem szeret napkozbe aludni, de ha kiviszem kocsizni, 5 perc után elalszik.
2010. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Babakocsiban kb. fél óra sétálás után elalszik, általában ha megáll a kocsi, felébred, de volt olyan is, hogy 2 órát aludt benne :)

Ma reggel is 5-kor kelt, és 7-kor aludt kb. 20 percet, , majd mivel mennünk kellett autóval, így abban aludt 9-től fél órát!

Azóta a kezemben aludt rövideket, de most kb. 20 perce le tudtam tenni az ágyába (persze úgy, hogy aludt), azóta szépen alszik!

2010. szept. 6. 12:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem már túl fáradt és tele van ingerrel ezért nem tudod napközben elaltatni,illetve a fáradságtól fel kel 20-30 perc után.Ha 5-kor kelt és 7-kor altattad az 2 óra hossza fenlét!Egy ilyen pici babának ez még sok egyszerre.Hidd el én is így voltam a legelején.jól mondja az előttem szóló:evés,pici játék(ami egy ilyen pici babánál annyi max,hogy gügyögsz neki,mosolyogsz rá,peluscsere,büfi)és alvás!Nincs túlpörgetve a pici,és hacsak lehet saját ágyikóba,külön szobába fektesd,ahol csönd van,egy picit sötétítsd be a szobát,egyszóval teremts nyugodt körülményeket neki!Sztem nem a hasa fájhat mert akkor éjszaka,hogy-hogy alszik 4-5 órát is(és gondolj bele akkor csönd,sötét és nyugalom van)Én ezeket mind tapasztalatból írom!A babakocsiba az enyém is csak max fél órát alszik egyhuzamba de a saját kis ágyikójába van úgy hogy egyszerre 2-3 órát is.Jó babázást!

4 hós kisfiú anyukája

2010. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
az én babám már 8hetes lesz,de dettó ugyanez a helyzet.pedig a hasa szerintem.Mi is espumisant használunk.Valamennyire jó,de semmi nem tökéletes.Mondjuk nálunk a hintába már elalszik akár 2órát is.És éjjel ő is többet alszik.Ez a hasa hidd el!Én már csak az időben bízom:)Ja és éjjel ne beszélj hozzá,ne játszatok,ez nekünk bevált.Tudom nehéz megálni,mert nekem is mondja a lányom a magáét hajnalban,de megállom és nem szólok hozzá.Megkell szokni,hogy éjszaka csend van!Türelem sokszor nálam is kiborul abili.De olyankor kimegyek,othagyom apával éjjel,és mire visszamegyek alszik.Hát ez van.Az idő megoldja majd:)
2010. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mondjuk sírni ne hagyd,mert azt olvastam,hogy azzal is levegőt nyel,és mégjobban fáj a pocija!Nekünk egy hós korától alszik a hintába!
2010. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!Nah az én babám 1 éves múlt nem rég de ezt csinálja szinte mióta megszületett!

Sosem volt egy nagy alvó, de manapság 20 perc alatt kialussza magát nagy RITKÁN esetleg 1 órát de az már csoda ezt csinálja napközben. Tiszta nyügös,hisztis.

Estéket eddig végig aludta most meg fenn van mindig 1-2 alkalommal.Lehet nálunk megint fogacska jön mert már van 10 :)

Lehet a te babód sem nagy alvás igénylő ilyet már halottam amúgy:)

Kitartást és Egészséget!

Üdv:Niki

Az első párat meg sem éreztük de ezeket hát nem könnyű :)

2010. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocsi kicsit elcsuszott a szöveg** :)
2010. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!